Skocz do zawartości

Pojazd zabytkowy - DIP


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sucre9 napisał:

(...)  przyjechał pod urzad

Jak możesz to daj namiar " na tę Panią ", to może dekodery nie będą już potrzebne . :evil:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sucre9 napisał:

Poprosiła klienta, żeby przyjechał pod urzad

Gdzie to takie specjalistki pracują? Może trzeba by napisać podanie o przyznanie im nagrody jakiejś za dobrą pracę i fachowość.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cepik pobieramy, DIP nie robimy, w SQL jakoś udało mi się ominąć prerejestrację. Chyba na wstępie zaznaczyłem okresowe przed1rej, jak już się dostałem do głównego menu, zmieniłem rodzaj badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Tryb awaryjny ".

Jak brak DR to ja w uwagach ( protokołowych ) " rzeźbię " :

- " nie badano tytułu użytkownika co do własności badanego pojazdu, a w tym ewentualnego istnienia praw rzeczowych ".:smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabytku ważna jest własność pojazdu - dokumenty to sprawa drugorzędna - możesz jako pierwszą lub w awaryjnym bez znacznie  

Ogólnie - fajnie jak jest biała karta i wpis do inwentarza żeby nie rzeźbić dla samego rzeźbienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, IVVO napisał:

Ogólnie - fajnie jak jest biała karta i wpis do inwentarza (...)

Tak szczerze , to bez tego nie podejmuję " rękawicy " . :smile:

Edytowane przez leski66
literówka
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściciel składa wniosek + pojazd - te dokumenty nie są wymagane ale w dalszym postepowaniu może się okazać iż Nasza praca poszła w błoto bo problem z własnością albo konserwator za świruje i pipa

Ale ogólnie - mile widziane z większą dozą zakończenie pozytywnego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz WK zawsze wiąże badanie zabytku z PC więc nie mam tego problemu bo jeśli klient nie ma to odsyła go do urzędu i nie muszę się spierać że trzeba a może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

Nasz WK zawsze wiąże badanie zabytku z PC

Bezpodstawnie 

Tak jak niektóre zaświadczenie + dip - do zabytku na SKP jest potrzebny wniosek + pojazd i to wszystko

Co będzie dalej - Nas nie interesuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała karta nie jest nam do niczego potrzebna, za to już wpis do ewidencji zabytków już jak najbardziej + wniosek do badania, 4 zdjęcia i pojazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, IVVO napisał:

Bezpodstawnie 

Tak jak niektóre zaświadczenie + dip - do zabytku na SKP jest potrzebny wniosek + pojazd i to wszystko

 

Ale ja to wiem. Nikt mnie za to nie wini bo WK po prostu nie przyjmie badania bez PC więc problem z tłumaczeniem klientowi mam z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, IVVO napisał:

A dlaczego nie pierwszy

Trochę z powodów które sam podałeś gdzieś powyżej , trochę może z lenistwa . A jeżeli byłoby jeszcze PC lub DR to byłbym szczęśliwy, przynajmniej wiem że z nr będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

bo WK po prostu nie przyjmie badania bez PC

Bo się jeszcze nie trafił mądry klient, który by tym matołom uświadomił, że naciągają ludzi na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adamos napisał:

wpis do ewidencji zabytków już jak najbardziej

A niby dlaczego - czy dostanie czy nie to nie nasza broszka - zrobiliśmy swoje - klient chce / klient ma . Jest to badanie na wniosek właściciela i gonienie po dodatkowe kwity jest niewymagane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , takich sytuacji w całej Polsce jest tysiące. "Prawo lokalne" "nie przyjeło się"  . Musiałbym się cały czas kopać z WK. Pamiętam jak zacząłem wpisywać G -75kg w DIP. Po każdym badaniu telefon dlaczego, po co, inni tak nie robią, to jest niezgodność, nie może być... Szanuje swoje nerwy i nie kopie się jeśli od tego nie zależy moje życie. Robię dalej G-75 i dopisuje jakąś tam regułkę z ręki. Chyba się przyzwyczaili

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafi90 napisał:

"Prawo lokalne" "nie przyjeło się" 

Prawo lokalne stworzyli diagności nie WK - taka jest prawda

2 minuty temu, mirek.g napisał:

robimy prerejestrację i badanie na zabytek

Nie do końca - wybierasz prerejestrację lub awaryjny ale w dalszym toku zmieniasz na zabytek więc i tak nie idzie do CEP -wprowadzi to WK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.