Skocz do zawartości

Pojazd zabytkowy - DIP


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, IVVO napisał:

A niby dlaczego - czy dostanie czy nie to nie nasza broszka

A dlatego żeby wiedzieć, że jest to pojazd zabytkowy. W innym przypadku nie można mu wykonać badania zgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jak ja robię.

Z dokumentów to proszę o opis Rzeczoznawcy i wpis Konserwatora. Od klienta wypełniony wniosek.

Jeśli pojazd był (jest) zarejestrowany to zaciągam dane z CEP. Jeśli nie jest zarejestrowany to robię w trybie awaryjnym.

Kwestie własności mnie nie interesują, robię badanie zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego.

Po badaniu klient dostaje ode mnie "Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdu zabytkowego nr ...." i "Protokół oceny stanu technicznego pojazdu zabytkowego nr ...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, mam pytanie odnośnie badania co do zgodności. Wykonałem badanie pojazdu Ursus C328. 

Klient posiada wszystkie wymagane dokumenty. Badanie zrobione, dane wpisane. Jednak nie mogę wysłać badania do cepik gdyż nie ma takiego pojazdu w systemie (musiałbym zrobić DIP'a). Dokumenty wydrukowane, klient pojechał rejestrować i okazuje się, że jest problem. Jeden to taki, że pojazd C328 z podobnym numerem, podobnym jest w bazie oraz, że badania nie ma w cepik. I nie można zarejestrować pojazdu. Osoba, z WK, która kontroluje stacje, twierdzi, że muszę wysłać takie badanie do Cepik. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd jest w CEP to z czym problem - wyślij ponownie i dopnij do pojazdu z CEP - chyba że to jakiś dublet

Ale ogólnie - to jak pobierałeś dane z Cep przed badaniem to powinno go zassać - chyba że za bardzo nie szukałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie aby to WK dokonał prerejestracji. Jeżeli już inny pojazd posiada ten sam numer to robi się trochę problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobrałem z bazy nic, chodzi o to, że Pani znalazła w cepik pojazd Ursus C 328 o numer (przykład) 002233,

a klient posiada pojazd Ursus C 328 002234. Dla Pani to jest niedopuszczalne. Drugi problem to taki, że badanie nie zostało wysłane do bazy, a moim obowiązkiem jest wysłać w ciągu 3 dni. Nie może zrozumieć, że nie mogę wysałać bo pojazdu nie ma w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie zabytku nie idzie do Cep jeśli pojazd nie był w Cep - wprowadza to WK - nie robisz pre-rejestracji z DIP tylko co do zgodności i na podstawie tego WK wprowadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie od rana mam przepychani w tym temacie, a to, że klient powinien pobrać tablice, albo, że zrobić pre-rejestracji, kończąc na tym, że w tamtejszym wydziale diagności nie robią zabytków .... i teraz czekam na telefon od kierownika wydziału.

Jeszcze jest jeden zarzut, co z przepisem mówiącym o wysłaniu badania w ciągu 3 dni do Cepik ? Kierownik upiera się, że powinienem to zrobić, jednak nie mam możliwości ... i tak koło się zamyka. Dramat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób swoje i nie wdawaj się w przepychanki z kimś, kto nie ma pojęcia o czym mówi. Jako dupochron może wysłać formularz niezgodności do CEP i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru, walczyć z WK, jednak w tym przypadku nie mają racji. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja. 

Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sucre9 napisał:

 Pani znalazła w cepik pojazd Ursus C 328 o numer (przykład) 002233,

a klient posiada pojazd Ursus C 328 002234. Dla Pani to jest niedopuszczalne.

JA bym chyba nie wytrzymał i zapytał na której klasie skończyła naukę matematyki... Kpina i tyle

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sucre9 napisał:

Dla Pani to jest niedopuszczalne

Ja mam u siebie 3 przyczepy rolnicze nr po nr z jednej firmy. Aż się boję co w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,motocykl na zabytek badanie zgodności i mam pytanie ,rzeczoznawca zrobił opis brak możliwości odczytania nr. ramy na tabliczce znamionowej wyblakła  ,moje pytanie czy musi klient udać się do WK po decyzję na tabliczkę czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, jarek1 napisał:

,rzeczoznawca zrobił opis brak możliwości odczytania nr. ramy na tabliczce znamionowej wyblakła 

A jak jest w rzeczywistości?

Odczytasz numer na ramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że numer trwale wybity na ramie jest tylko na tz nieczytelny ? A co to za pojazd?

Edytowane przez Sucre9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że na wstępie do "Warunków technicznych" jest napisane że przepisy nie dotyczą między innymi pojazdu zabytkowego. W tym wypadku nie wiem czy trzeba wymagać tabliczki albo wyrabiać zastępczą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Sucre9 napisał:

Rozumiem, że numer trwale wybity na ramie jest tylko na tz nieczytelny ? A co to za pojazd?

Tak na ramie jest na tz nie idzie odczytać WSK

 

Dokładnie RAFI 90 dlatego dopytuję bo co jeden Diagnosta jak i WK ma inne zdanie i bądż tu mądry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza że nie dotyczą pojazdów zabytkowych. Tylko idąc dalej tym tropem, trafi się  pojazd  z nieczytelnym numerem ramy i co wtedy???? Skoro TZ może być nieczytelna to i inne numery identyfikujące pojazd również....? Za mną to nie przemawia i czytelną TZ jak i inne numery identyfikujące(które były nadane) chciałbym u mnie na badaniu mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o motorynce , która w latach 70 nie miała TZ też musi mieć? mowa jest o TZ i nr ramy umieszczony na niej .POZDRAWIAM

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarek1 napisał:

która w latach 70 nie miała TZ też musi

Jak wyżej w nawiasie napisałem 

KTÓRE BYŁY NADANE!!. 

Zresztą o TZ motorynki jest inny temat gdzieś na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.