Skocz do zawartości

Pojazd zabytkowy - DIP


Sucre9

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Rafi90 napisał:

Mógł ale podobno przeszukał wszystkie możliwe źródła i parametrów brak

To dlaczego  przyjmujesz niekompletne dokumenty - jeśli klient nie potrafi uzupełnić danych niezbędnych to Ty to zrób, dokończ uzupełnienie wniosku ale za odpowiedni kesz - ustalony z klientem na zasadzie wolnorynkowej - cokolwiek napiszesz i tak będzie OK😎 / to taki żarcik bo profesjonalista tak nie postępuje/. Osobiście za przygotowanie wniosku kasuję od 50-200PLN w zależności od trudności tematu, Ty decydujesz czy się podejmiesz tematu czy nie - nie WK albo klient. Jak już ruszyłeś to teraz..... kombinuj za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że brakujące parametry to nie moje zmartwienie. Ja porównuje stan z wniosku. Mogę zechcieć opinii rzeczoznawcy i koło się zamknie. Ogólnie nie robili jakichś dużych problemów przy braku jednego czy dwóch parametrów bo chyba tez w wyjaśnieniach jest nie na darmo że przy braku możliwości ustalenia wpisujemy odpowiednią regułkę. Dziś wziął kwity i poszedł do WK, zobaczymy jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

że przy braku możliwości ustalenia wpisujemy odpowiednią regułkę

Możesz we wniosku polegnąć na "przełożeniach skrzyni biegów" i jakimś tam drobiazgach ale nie na parametrach podstawowych zawartych w DR /DMC,G..../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego NIE MA . Klient sam na własną rękę szukał, ja też . Nawet na forach gdzieś w USA tego nie znalazł.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafi90 napisał:

Ale tego NIE MA

To masz nadzieję iż WK w tych pozycjach wstawi  X lub kreseczki - skieruje na ich ustalenie - a i Ty możesz mieć kłopoty bo puściłeś "bubla" - a na pewno będą - klient zapłacił więc żąda - niestety ale tak to działa   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, michal_k napisał:

nie wpisze tych danych

Też oczekuję - co będzie dalej  - czy biegły i diagnosta wpłyną na decyzję WK - raczej nie - ale bądźmy dobrej myśli iż rozejdzie się "po kościach"

42 minuty temu, Rafi90 napisał:

Tyle że brakujące parametry to nie moje zmartwienie

Jak najbardziej Twoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą odesłać na ustalenie danych, ja mogę chcieć opinii rzeczoznawcy, bo sam tego nie wymyślę. Nawet jeśli RZ wpisze byle co to się przyjmie, tyle że formalnie będzie ok. Co zrobić? Takie życie

7 minut temu, IVVO napisał:
14 godzin temu, michal_k napisał:

To nie Twój problem. Od tego jest rzeczoznawca, żeby ustalił potrzebne dane.

Jak najbardziej Twoje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rafi90 napisał:

Nawet jeśli RZ wpisze byle co to się przyjmie, tyle że formalnie będzie ok. Co zrobić? Takie życie

No tego nie rozumiem. Dostajesz coś od rzeczoznawcy co jest li tylko opinią nie wyrocznią, niemniej skonfrontowałbym te dane z pomiarami (tester amorów) rzeczywistymi jak zaznaczył @abozi jeżeli są zbliżone to kopii bym nie kruszył tylko przyjął to co jest wpisane, natomiast w przypadku dużych rozbieżności opinia do kosza. Takie moje zdanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdem przejeżdżałem przez amory, wszystko mniej więcej pasuje jeśli chodzi o MW. Z DMC jest problem bo w tamtych latach nie wiadomo czy w USA istniał taki parametr w ogóle

Jakby komuś wpadły dane gdzieś przypadkiem to proszę dać znać

  Pierwszy, Cadillac De Ville rocznik 59 . 2270MW 6384cm3 . Drugi to Mercury Monterey rocznik 63 , 1934 MW , 6384 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumentacji naszej  pozostaje Wniosek o przeprowadzenie badania  i nasze badanie i to ma się zgadzać! Skąd dane będą i kto je ustalił  nie mnie wnikać, ważne by z tym co uda się mi na BT  ustalić było porównywalne😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IVVO napisał:

Możesz we wniosku polegnąć na "przełożeniach skrzyni biegów" i jakimś tam drobiazgach ale nie na parametrach podstawowych zawartych w DR /DMC,G..../

Niestety ale dane umieszczane w DR są kluczowe i bez nich raczej żaden WK nie zarejestruje pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, IVVO napisał:

Kolego - mam

Masz piwo ode mnie! Jakby DMC do Mercury Monterey rocznik 63 , 1934 MW , 6384 cm3 się znalazło to już by było extra

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielg539 napisał:

Niestety ale dane umieszczane w DR są kluczowe i bez nich raczej żaden WK nie zarejestruje pojazdu.

Miałem już kilka DR gdzie prawie wszędzie były same zera. Auta zarejestrowane w małych miejscowościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odnawiam temat, może ktoś już wie jak ogarnąć temat. Pojazd krajowy, brak DR , wszystkie kwity są, brak pojazdu w Cepie. Jak wprowadzić badanie, są rózne szkoły, prerejestracja,tryb awaryjny lub wycieczka do WK w celu wprowadzenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mirek.g napisał:

może ktoś już wie jak ogarnąć temat

A co chcesz z tym pojazdem zrobić? Zabytek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.