Skocz do zawartości

Badania techniczne pojazdów przed postawieniem na przechowyw


PROFIL

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ja odpisałem, że przepisy PRD są obecnie obowiązujące i Dz.U. 25 wyraźnie opisuje zasady ustalania nastepnej daty badania pojazdow wojskowych. Dokonuje wpisów zgodnie z PRD art 81 i na tym zakończyłem sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszyscy musimy trzymać się ustawy prawo o ruchu drogowym i nie pozwolić sobie

na jakieś tam wymyślanie przepisów przez naszych przełożonych i różna ich interpretację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jest to opinia Oddziału Prawnego DWLądowych która Dz.U.Nr 25 z dn.24.01.2005r interpretuje w następujący sposób:

 

"Norma, tj.§7 ust.3 RMSWiA oraz MON z dn.24.01.2005r w sprawie badań technicznych pojazdu SZRP, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny (Dz.U.Nr 25, z poz.211) wyraźnie wskazuje, iż pojazd wyłączony z użytkowania na okres nie krótszy niż rok, może być poddany badaniu technicznemu bezpośrednioprzed odnowieniem cyklu przechowania.

Wobec tego należy przyjąć, iż pojazdy wyłączone z eksploatacji na okres dłuższy niż 1 rok, mogą być poddawane okresowym badaniom technicznym rzadziej niż raz w roku. Skoro ustawodawca w art.86 ust.2 Prawo o ruchu drogowym (Dz.U z 2005 Nr 108 poz.906) upoważnił Ministrów do określenia w drodze rozporządzenia innych terminów do porzeprowadzania badań okresowych, to badanie takie może być przeprowadzone w terminach jakie wynikają z cyklów przechowywania anego sprzętu, bezpośrednio przed jego odnowieniem"

 

I co koledzy na to :?::?::shock:

 

ja odpisałem, ze jesli mam wykonać badania zgodnie z zaleceniem pisma to zgodnie z zapisem w Dz.U 108 to Minister MON powinien ustalic odrebne przepisy zgodnie z art.86 ust2 pkt4, wtedy będzie to dla mnie obowiazujące i będę się do tego stosować. Ale pewny jestem, że do tego nie dojdzie. Natomiast to co zostało nam przedstawione jest tylko i wyłcznie interpretacją pracowników Biura Prawnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.