Skocz do zawartości

VIN 18 znaków


domicar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Był dzisiaj na badaniu technicznym pojazd Fiat 126p ELX z 1998r. Numer VIN w dowodzie rejestracyjnym SUF126A00*37246756 i taki wyświetla Cepik - 18 znaków (świeci na żółto i nie chce przyjąć badania). Ktoś kiedyś tak spisał z pojazdu (na tabliczce znamionowej tak jest z gwiazdką w środku i na końcu ale tej już nie spisali) i do dowodu wpisali tak samo i dalej już się ciągnęło (dowód wydany w 1998r.).

Co byście zrobili w tym przypadku? Zadzwonić i poprawić w CEPIKu czy odesłać żeby Wydział Komunikacji poprawił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, domicar napisał:

Zadzwonić i poprawić w CEPIKu czy odesłać żeby Wydział Komunikacji poprawił?

Kontakt z WK jak najbardziej wskazany a czy poprawią to już inna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gwiazdki się pomija i inne cudaki! To, że WK dało ciała nie oznacza jeszcze, żeby powielać tego babola wiecznie. Pominąć i wpisać bez gwiazdki!

Spróbowałbym pobrać dane przez numer rejestracyjny i markę a następnie przeanalizował czy wyświetlił Malucha z numerem gwiazdkowanym, czy bez gwiazdki.

Może można coś pokombinować przez to okienko nad VINEM -> [nadaj nowy]??Czyli popraw stary. Nie wiem, nie znam się i nie cierpię tej apki!

Lipa, bo to raczej do nowo nadanych numerów służy. :-? KINO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jak i w ciągnikach z sąsiedniego tematu. Początek to  typ, a to po gwiazdce właściwy numer seryjny pojazdu. Jako że wszystko jest w jednym rzędzie to uznane jest jako całościowy VIN. Wydać zaświadczenie , wpisać numer bez gwiazdki i niech WK poprawi . Nabite najpewniej będzie też z gwiazdką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pod koniec lat 70 był maluch z 18 znakowym nr nadwozia i może przecież pojawić się taki na badaniu i co wtedy, badanie w trybie awaryjnym bo cep nie przyjmuje? W tym konkretnym przypadku mamy Vin i ma mieć 17 znaków, ale wcześniej producent mógł nadać nr nawet 20 znakowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rafi90 napisał:

Początek to  typ,

Bzdura. To jest normalny VIN. Początek to WMI. Pomijam kwestię, że w maluchach VIN pojawił się bodaj w połowie lat 80-tych, ale tu mamy pojazd, który obowiązkowo powinien taki numer posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, aboz napisał:

Bzdura. To jest normalny VIN.

No jest normalny. Ale powiedz w takim razie co oznaczają pierwsze SUF126A00 ? Bo nie jest to numer seryjny poszczególnego samochodu. Nie chodzi mi o to że całość to nie jest VIN, tylko o to że miejsce produkcji, model itd zostały oddzielone gwiazdką od stricte numeru seryjnego danego egzemplarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafi90 napisał:

co oznaczają pierwsze SUF126A00

S-Europa , U- Polska, F- Fabryka FSM, 126-Model ,A-Typ ,00- Znaki wypełniające

W dniu 26.01.2021 o 15:20, domicar napisał:

Co byście zrobili w tym przypadku?

Widzę ,że wczoraj badanie poszło jako pozytyw,jak rozwiązano problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2021 o 15:54, danielg539 napisał:

Kontakt z WK jak najbardziej wskazany a czy poprawią to już inna kwestia.

  No u mnie "poprawili", był u mnie jakiś czas temu podobny, kulałem się ze śmiechu 🤣 

 Ale najważniejsze że pozytywny9_9

126p.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś miałem zapytanie telefoniczne o malucha. Który ma na tabliczce nr SUF126A00*XXXXXXXX a nabity jest tylko XXXXXXXX, jak można naprostować sprawę, dodam tylko, że wcześniej przez 20 lat dostawał przegląd w innym województwie.  Należało by nabić nr zastępczy i nową tabliczkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, veg napisał:

Dziś miałem zapytanie telefoniczne o malucha. Który ma na tabliczce nr SUF126A00*XXXXXXXX a nabity jest tylko XXXXXXXX, jak można naprostować sprawę, dodam tylko, że wcześniej przez 20 lat dostawał przegląd w innym województwie.  Należało by nabić nr zastępczy i nową tabliczkę ?

Data 1 rejestracji?

Teraz, IVVO napisał:

Maluchy miały 18 cyferek -

ale

 

5 minut temu, veg napisał:

 a nabity jest tylko XXXXXXXX,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IVVO Na tabliczce jest nr 18 cyfrowy, natomiast nabite na nadwoziu jest tylko 8. @Rafi90 Nie podał mi daty pierwszej rejestracji ale mówił, że przez 20 lat dostawał przegląd, więc mniej więcej można oszacować.

Edytowane przez veg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, veg napisał:

Na tabliczce jest nr 18 cyfrowy

Tylko te pierwsze to chyba wydrukowane na TZ a wybite tylko te końcowe - tak to wygląda czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa bo to niezgodność. Trzeba prostować jakoś. Druga sprawa że jeśli po 95 to musi być pełny 17 znakowy i w DR i na samochodzie. Nie ma zmiłuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w budach po krasztestach - nabijali tylko te ostatnie - bo do wymiany przychodziły "czyste" bez nr - ale ogólnie to lipa - niedozwolony znak w nr VIN "*" z stąd te 18 oraz niegodność

Ale jeśli gdzieś z okolic 82-88 to raczej widzę nadgorliwość w odczycie nr przy wymianie DR bez sprawdzenia tego co na budzie - ot takie kwiatki diagnostyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.