Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja mazda z usa


osiu84

Rekomendowane odpowiedzi

Masy z USA to loteria. Mazda jeszcze jako tako, znajdziesz w autodacie czy katalogu informacje z danymi wersji EU. Spróboj zrobić to samo z VW produkowanym na rynek USA, który nie występuje u nas w EU, albo Honda. Ja osobiście sam nie wiem już skąd brać te dane.

 

PS. Nie wiem czy nie zasadanie było by wołać opinie rzeczoznawcy, niż walić błędy np dotyczące masy przyczepy. 

Edytowane przez sebeklca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, osiu84 napisał:

 robię badanie po kolizyjne. 

 

Żeby je zrobić musisz mieć PC z urzędu. O ile urząd wyda PC, bo może kryć się jakaś niespodzianka. Jak to w Titlu...

Teraz, osiu84 napisał:

Czyli musi być pozwolenie czasowe?

 

Musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, osiu84 napisał:

na lawecie prosto od lakiernika (bez tablic)

Czyli brakuje Ci tablic do badania dodatkowego, a ważniejsza sprawa to brak dowodu rejestracyjnego, czyli dokumentu do identyfikacji (dlatego jeśli nie ma DR to wymagaj PC).

 

Przy wydawaniu PC niech WK od razu określi, czy ma być badanie dodatkowe powypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, michal_k napisał:

Przy wydawaniu PC niech WK od razu określi, czy ma być badanie dodatkowe powypadkowe.

o ile nie będą się wzbraniać przed wydaniem "skierowania" 🤐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fuks napisał:

o ile ta ustna informacja nie będzie wyglądała tak: "pokaż pan papiery diagnoście niech zrobi co uważa"

A my, jeśli diagnosta nie wykona powypadkowego, też podejmiemy kroki jakie uważamy B|

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Żeby je zrobić musisz mieć PC z urzędu. O ile urząd wyda PC, bo może kryć się jakaś niespodzianka.

Z miesiąc temu wysłałem klienta do swojego WK po PC do powypadkowego przed I rej. Klient zadzwonił umówić się do WK, a urzędnik stwierdził, że jak samochód na SKP przejedzie na lawecie to do takiego badania tablic mieć nie musi... Klient nakrzyczał i pojechał gdzie indziej, gdzie sprawę "załatwił". Wczoraj byłem w WK i przy okazji zapytałem dlaczego nie wymagają PC do powypadkowych przed I rej., to mi pani odpowiedziała, że "to stacje mają tego wymagać, a my nie musimy"... Ręce opadły.

Podobnie może być z samochodem z USA, wyłamanie się z lokalnych zwyczajów mogłoby dla co niektórych stworzyć "niebezpieczny" precedens, więc urzędnicy mogą udać greka, że nie trzeba i rób pan co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie można ulegać takim zaleceniom "na gębę" bo zazwyczaj jak jest wpadka to jedno z dwojga wyleci z roboty albo wyląduje w sądzie. I nie jest to pani z okienka...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorz Łódź napisał:

Tak z ciekawości- w którym WK Kolega pracuje?

Chyba nie ten sam co @kuba19787 ?  Bo jak sam Kubuś pisał, zrobił setki na "tltlu i salvage". A PC to tylko wymysł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok produkcji zdecydowanie 2016. F1, F2 i naciski na oś masz na tabliczce znamionowej. Natomiast ładowność jest na dodatkowej tabliczce z ciśnieniem w kołach. Odejmujesz od F1 ładowność i masz masę własną. O1 i O2 szukasz w instrukcji obsługi w dziale trailer. Wszystkie pojazdy sprzedawane w USA mają instrukcje w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Czolgista napisał:

Wczoraj byłem w WK i przy okazji zapytałem dlaczego nie wymagają PC do powypadkowych przed I rej., to mi pani odpowiedziała, że "to stacje mają tego wymagać, a my nie musimy"

Kiedyś miałem podobną sprawę. Klient przyjechał na badanie powypadkowe- bez PC i czerwonych tablic. Od razu mi oświadczył, że w WK mu powiedzieli, że jak badanie sobie załatwi bez tablic to dla nich nie problem.  Więc zadzwoniłem do naczelnika zapytać co to za zwyczaje " jak klient sobie załatwi i czy pojazd jest skierowany, czy nie?" Odpowiedz naczelnika była jednoznaczna- taki dokument z badania powypadkowego nie zostanie przyjęty, a ja będę ponosił konsekwencję, bo chyba uprawnienia mam, a i tego telefonu nie powinno w ogóle być. :) 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michal_k napisał:

 

Przy wydawaniu PC niech WK od razu określi, czy ma być badanie dodatkowe powypadkowe.

Tego Wam diagnostom i sobie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominik_z napisał:

Odpowiedz naczelnika była jednoznaczna- taki dokument z badania powypadkowego nie zostanie przyjęty, a ja będę ponosił konsekwencję, bo chyba uprawnienia mam, a i tego telefonu nie powinno w ogóle być. :) 

No to macie Naczelnika przez duże N. U mnie pod tym względem tabula rasa. Rączka rączkę myje i jakoś się żyje. I tak od afery do afery :silent: Dlatego poszedłem do powiatu obok i jak coś trzeba z WK to przynajmniej jest pogadać z kimś o minimalnym poziomie kompetencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Czolgista napisał:

Wczoraj byłem w WK i przy okazji zapytałem dlaczego nie wymagają PC do powypadkowych przed I rej., to mi pani odpowiedziała, że "to stacje mają tego wymagać, a my nie musimy"... Ręce opadły.

Ale taka prawda. Urząd jest od rejestrowania a nie, żeby kontrolował robotę po diagnoście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

 a nie, żeby kontrolował robotę po diagnoście!

Ale dziwnie często dzwonią żeby może coś "skorygować" albo "prosili by żeby..." Wszystko na gębę, diagnosta się godzi a później nara. Nie chce obrażać nikogo ale poziom wiedzy nowych pracowników najczęściej opiera się o to co starzy im powiedzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafi90 napisał:

Nie chce obrażać nikogo ale poziom wiedzy nowych pracowników najczęściej opiera się o to co starzy im powiedzieli...

Wcale nie obrażasz, ale...  " u Nas " jest podobnie, ( a czym skórka za młodu, to... ) :silent:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żebyś sobie nie dał wejść na głowę "bo klient tak mówi i tak ma być". Podejrzewam że i tak nie będziesz go robił jak się klientela dowie że rok produkcji 2016.

PS: 1 styczeń wyprodukowany i 1 styczeń zarejestrowany, mają rozmach. Jeszcze ciepły pachnący niczym bułki prosto z piekarni :P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.