Skocz do zawartości

Pierwsza rejestracja mazda z usa


osiu84

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dobrze, że @osiu84 zadał pytanie, bo baboli w badaniu by trochę narobił ( PC, rocznik, masy przyczep) a tak ma wszystko na tip-top. Pytanie tylko czy klient też zechce mieć wszystko na tip-top, czy jednak wygodniej mu będzie znaleźć przyjaźniejszą SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było kupić polski samochód elektryczny, jeden z miliona, które miały być ale ich nie ma. Miałby jeszcze darmowe parkingi w gratisie, dla pojazdów widmo.

A UOKiK, podciągnie takie sprowadzanie, pod nieuczciwą konkurencję i jeszcze kara finansowa będzie 🤣

Ile to kasy do budżetu (czyt. na premię dla tych, którym się przecież nalezy) by było :yeah:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Osobiście, poza indywidualnym transportem z USA niebardzo chce mi się wierzyć w lekkie uszkodzenia tych aut. Z resztą i tak jestem przeciwnikiem ich rejestracji w Polsce, tak samo jak i anglików.

Tutaj coś więcej w temacie:

https://youtu.be/zTDncKYdZr8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlekanie tych zwłok z USA nieraz grozi właśnie tym co jest napisane  w artykule. Ludzie sugerują się że pojazdy wystawiane na aukcjach bądź wleczone przez handlarzy są wprost sciągnięte z miejsca wypadku, i ta lekko przygięta maska i pęknięty zderzak to prawdziwy obraz zniszczeń.  Najczęściej te auta są "wstępnie" naprawiane. Trochę naciągane, założona maska , zderzak, wymieniony wahacz , a dopiero później fotografowane. Jakby ludzie zobaczyli zdjęcia jak auto wyglądało w miejscu wypadku, to podejrzewam że większość zrezygnowała by za zakupu tego zlepa, bo strach do tego wsiadać. To nie jest tak że tam wpisuje się "złom" na auto które ma uszkodzony zderzak i maskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy po wypadku w USA przejmuje ubezpieczyciel. Nikt ich nie naciąga i nie naprawia wstępnie przed aukcją bo za to grozi więzienie. Zdjęcia z aukcji ubezpieczyciela  i cena aukcyjna jest dostępna za darmo przez 2 lata a za niewielką opłatą nawet 10. Na ponad 100 wycen pojazdów z USA, żaden nie miał zrobionej "naprawy wstępnej" przed sprzedażą.

Edytowane przez rzeczoznawca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rzeczoznawca napisał:

Pojazdy po wypadku w USA przejmuje ubezpieczyciel. Nikt ich nie naciąga i nie naprawia wstępnie przed aukcją bo za to grozi więzienie.

Coś wątpię bo rozmawiałem z gościem który wozi amerykańce na dużą skalę i opowiadał jak to mniej więcej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafi90 napisał:

Coś wątpię bo rozmawiałem z gościem który wozi amerykańce na dużą skalę i opowiadał jak to mniej więcej wygląda.

To jest proste. On w USA kupuje pojazd nienaprawiany i sprowadza do Polski. Tu uzupełnia opłaty celne dopiero u nas naciąga i wymienia wahacz po czym robi zdjęcia i wystawia na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie większość ludzi kupuje od takiego gościa, bo bezpośredni zakup w USA pociąga za sobą dużo formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rafi90 napisał:

nieraz grozi właśnie tym co jest napisane  w artykule

Tylko czemu w tym artykule robi się z głównego bohatera ofiarę opresyjnego państwa, zamiast handlarza oszusta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo handlarze to cwane chłopaki, którzy doskonale wiedzą wiedzą gdzie znajdą jeleni chętnych na składaki! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze jak znaleźć "jelenia" diagnostę - Wczoraj RAM 150 - rok temu zarejestrowany - 100% ameryka - podjeżdża na przegląd - ... ale co Pan chce - rok temu przeszedł pierwszą bez problemu - do tego "lewy" gaz + Hak - który był już przed pierwszą 

O.1 - 4500kg😀

"Bo taka mi była potrzebna do windy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dawaj numer rejestracyjny, znajdziemy stację w CEPIE i zrobimy listę miejsc gdzie puszczają lewizny! 

Nikt za nas chwastów nie powyrywa! 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy się co oszukiwać, że 99% aut sprowadzonych z USA miało szkodę całkowitą, a połowa z nich w żadnym wypadku nie powinna trafić na drogi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Paprock napisał:

Nikt za nas chwastów nie powyrywa

Stacja z wielkopolski - z du...żą ilością badań / ponad 2-tysiące do początku lutego poprzedniego roku/- poleciłem właścicielowi aby tam zrobił "przegląd" - jak raz puścili to drugi im nie zaszkodzi - przykre ale prawdziwe 

A druga sprawa - to prawie wszystkie "amerykańskie" przeglądy - kończą się zaczym się zaczną - ot .. nie idę anerykańcom za rękę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, ale coś mi świta, że to kaliska okolica.

A co do szkód całkowitych, to orzeczenie takiej szkody u nas wcale nie oznacza aby pojazd z ruchu wyeliminować. Ile to fur jeździ ponaprawianych po całkowitych szkodach. I nikt afery nie kręci. ;-)

Też nie lubię amerykanów, bo zawsze coś. Nie ukrywam, że mam kilka grzeszków związanych z amerykanami. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Paprock napisał:

że to kaliska okolica

To już tak głośno iż dotarło w Twoje okolice - a na miejscu chyba nikt nie ma o tym pojęcia 😎- taka tajemnica poliszynela - takie zagłębie amerykanców - jak Rzeszów szwajcarów 

A w naszych okolicach - Paczków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Nie ukrywam, że mam kilka grzeszków związanych z amerykanami.

No... Ładnie. :P

A Kolegę zawsze za " wzór wszelakich cnót " miałem... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, leski66 napisał:

A Kolegę zawsze za " wzór wszelakich cnót " miałem... :smile:

I tak zostać powinno !. Umieć publicznie przyznać się do niedoskonałości to mega zaleta. Chylę czoła mój Ty @Paprock-u. oklasky.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.