Skocz do zawartości

Wtórnik zaświadczenia z badania wykonanego przez kolegę.


demotywator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Klient chce wtórnik badania, które wykonywał kolega. Szukam badania w rejestrze, zaznaczam wtórnik i drukuje. Pytanie jest takie czy mogę postawić swoje pieczątki i się podpisać czy muszę zrobić korektę tamtego badania i wpisać coś w uwagach w stylu że ktoś inny robił badanie a ja je tylko wystawiam albo wpisać ręcznie jakąś informacje przy swojej pieczątce? W nowych zaświadczeniach dodatkowo z automatu wpisane jest uprawnienie tamtego diagnosty i jego imię i nazwisko oraz numer stacji co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, demotywator napisał:

czy mogę postawić swoje pieczątki

Pieczątek się już nie używa w zaświadczeniu ;)

6 minut temu, demotywator napisał:

muszę zrobić korektę tamtego badania

Ja bym nie robił żadnych korekt, a przy podpisach można wpisać ręcznie "w zastępstwie".

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, demotywator napisał:

Pytanie jest takie czy mogę postawić swoje pieczątki (...)

Ale teraz w zaświadczeniu nie wstawia się pieczątek.

Ja drukuję i wpisuję odręcznie :

- za zgodnością z rejestrem badań technicznych ( dodatkowo wstawiam imienną swoją pieczątkę i podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem )

:smile:

P.s. żadnych korekt  !

---------------------

opsss... @michal_k mnie ubiegł :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient zgłosił się po wtórnik badania bo urząd skarbowy twierdzi, że jego auto nie jest ciężarowe i będzie pewnie kasę zwracał. U nas było robione badanie przed pierwszą rejestracją. Na szczęście robił je kolega, który zresztą już tu nie pracuje. Pewnie błędnie ustalił rodzaj pojazdu. Z tego powodu trochę się cykam podpisywać na tym wtórniku. Nie chcę być ganiany po sądach. Zaświadczenie jeszcze po staremu czyli pieczątki i podpis nieczytelny. Myślę że dopisek w/w albo  "w zastępstwie" jak koledzy sugerują powinien załatwić sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, demotywator napisał:

trochę się cykam podpisywać na tym wtórniku.

Dlatego nie robisz żadnych korekt, a wydajesz go w zastępstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mu dodatkowe na wniosek właściciela, i sam ocenisz czy ciężarowe czy nie...

14 minut temu, demotywator napisał:

trochę się cykam podpisywać na tym wtórniku. Nie chcę być ganiany po sądach.

Też bym nie chciał z nimi zaczynać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stawiam swoje pieczęcie na cudzym zaświadczeniu. Tak dla jasności sprawy. Dziwnie to wygląda, że Kowalski drukowanym wypisany a Nowak z ręki wykaligrafowany. Uważam, że pieczątka nie zaszkodzi, nie zawadzi.

Tym bardziej, że większość czytelnych podpisów to zwykłe bohomazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, keymil7 napisał:

Zrób mu dodatkowe na wniosek właściciela, i sam ocenisz czy ciężarowe czy nie...

Świetna rada jak na:

27 minut temu, demotywator napisał:

Nie chcę być ganiany po sądach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, demotywator napisał:

Z tego powodu trochę się cykam podpisywać na tym wtórniku. Nie chcę być ganiany po sądach.

Dlatego nie robisz korekty, w systemie zostanie kto robił badanie. Sąd może więc sobie sprawdzać kto je robił.

 

31 minut temu, demotywator napisał:

Myślę że dopisek w/w albo  "w zastępstwie" jak koledzy sugerują

Ja się pieprznąłem w/z wpisuję. @michal_k mój błąd wychwycił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, demotywator napisał:

Na szczęście robił je kolega

A skąd wiesz co było w zagranicznym dowodzie ? WUK by nie zarejestrował z taką pomyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja w/z. Nie widziałem zagranicznego dowodu ani auta. Klient tylko przez telefon sytuację przedstawił i podał dane to go sobie w rejestrze znalazłem. W tygodniu ma podjechać po wtórnik. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem i podpowiedzią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Szefowi " podłuż do podpisu to zaświadczenie ! Toć w końcu odpowiada za firmę ! :silent:

:smile:

 

Edytowane przez leski66
ort.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leski66 napisał:

 Szefowi :silent:

Dobre😃

 

Za czorta nie umiem zmniejszyć pola z cytatem 😬

 

2 razy klawisz "delete" lub "backspace" (zależy gdzie miga kursor) i gotowe

J

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wiesław napisał:

A skąd wiesz co było w zagranicznym dowodzie ? WUK by nie zarejestrował z taką pomyłką

 Jak to mówią "ło panie...nie takie rzeczy widzielim"   Nie jestem przekonany czy nie zarejestrują, przykład z wczoraj nowy papier- przyczepa ciężarowa, rzeczywiście specjalna do tego wisienka masa własna "0" i skończyło się gęganiem klienta że ja to mam mu wyprostować no i wyprostowałem, była N... ustalenie danych i wymiana dowodu/wpis nowych danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, aboz napisał:

Za niezgodność danych technicznych?

 Za głupie teksty typu- "podbij pan co ci to robi to i tak wasza wina i tych wszystkich urzędasów" 😁 

Za niezgodność również taka formalność przy okazji😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dalkowiak napisał:

Za głupie teksty typu- "podbij pan co ci to robi to i tak wasza wina i tych wszystkich urzędasów" 😁 

Myślałem, że na SKP oceniamy stan techniczny pojazdów, a nie zachowanie klientów...

 

31 minut temu, dalkowiak napisał:

Za niezgodność również taka formalność przy okazji😎

O ile dobrze pamiętam, to jest 0.2.e UD, więc jakie N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, aboz napisał:

Myślałem, że na SKP oceniamy stan techniczny pojazdów, a nie zachowanie klientów...

 

 

W zasadzie tak tak. Jednak zdarzają się tacy którzy bardzo się proszą o N, więc go dostają. W końcu to od nas zależy czy usterke zakwalifikujemy jako drobną czy istotną. I nie jest to żadne szeryfowanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafi90 napisał:

to od nas zależy czy usterke zakwalifikujemy jako drobną czy istotną

A gdzie przy niezgodnościach masz możliwość wyboru usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rafi90 napisał:

W końcu to od nas zależy czy usterke zakwalifikujemy jako drobną czy istotną.

O ile jest możliwość wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafi90 napisał:

Jednak zdarzają się tacy którzy bardzo się proszą o N, więc go dostają

Ok. ale to że klient jest deczko niewychowany nie powinno powodować u diagnosty zniżania się do jego poziomu. Przede wszystkim diagnostę ma cechować profesjonalizm i kultura osobista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tym deko na bakier. Narcyzem jestem ale jakoś daję radę. Skoro apka może być totalnie do bani, to i lipny diagnostyk może ten sam poziom świadczyć. :evil:

I jak jest jakaś fajna na stacji, to rzecz jasna, że co najwyżej ustereczkę drobną oberwie. :-P

No niech mi jakiś święty powie, że postępuje inaczej, że tylko patrzy na starego gruchota, a całą resztę ma przysłoniętą opaską na ślepiach. :zzz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.