Skocz do zawartości

Wtórnik zaświadczenia z badania wykonanego przez kolegę.


demotywator

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Paprock napisał:

I jak jest jakaś fajna na stacji, to rzecz jasna, że co najwyżej ustereczkę drobną oberwie. :-P

Mądrego to miło posłuchać...:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

że tylko patrzy na starego gruchota, a całą resztę ma przysłoniętą opaską na ślepiach 

Jakie przysłoniętą ? Jak tu z opaską pod samochód wchodzić. To że można wpaść do kanału, nie wspominam. Bo by nie było nawet odszkodowania, skoro z przesłoniętymi ślepiami by hasał po kanale. :icon_razz:

 

A swoja drogą, to ile tej fajnej  teraz widać ? Maska, szalik, czapka, płaszcz, toż tylko kolor oczu można podziwiać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafi90 napisał:

A gdzie przy niezgodności masz możliwość

15 godzin temu, Rafi90 napisał:

 

A na przykład  0.2 g

Edytowane przez janmarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paprock napisał:

 jak jest jakaś fajna na stacji, to rzecz jasna

 Ja tam zawsze proszę, by poszukała gaśnicy, lub poruszała kierownicą jak jestem w kanale...9_9  "rzecz jasna" - no ten tego, sprawdzam zawieszenie...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janmarek napisał:

A na przykład  0.2 g

Żeby to stwierdzić, musisz mieć do czego porównać. Poza tym mowa była o masie własnej, a tej na TZ nie uświadczy (no może poza starymi motocyklami/motorowerami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, aboz napisał:

Poza tym mowa była o masie własnej,

Pokaż w którym miejscu?

Przeważnie jeżeli już jest niezgodność to jest to różnica danych między TZ a danymi w DR , to jaka powinna być usterka?

Wszyscy podciągacie to pod 02.e ,a powinno być 02.g.Przez to wasze dobro dla klienta wszyscy posiadacze takich DR jeżdżą z popapranymi danymi w DR  i z popapranymi danymi w CEPiKu ,bo jak mają wynik P to nigdy nie wyprostują tego  w WK.

A tylko WK może poprawić niezgodność w DR. i w CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janmarek napisał:

a powinno być 02.g.

A skąd wiesz, że powinno? Masz świadectwo zgodności żeby stwierdzić, że producent zamieścił błędne dane na tabliczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michal_k napisał:

Masz świadectwo zgodności żeby stwierdzić, że producent zamieścił błędne dane na tabliczce?

Jakie błędne dane na tabliczce? Ja piszę o tym że jest różnica między TZ   a danymi w DR.Co to ma wspólnego z producentem .

Jest TZ to  dane w DR mają być takie same.Jeżeli nie wiesz jakie to podpowiem,F.1 F.2 F.3 i nacisk na oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janmarek napisał:

Jakie błędne dane na tabliczce?

0.2 g) Dane zawarte na tabliczce znamionowej są niezgodne ze stanem faktycznym.

Stan faktyczny to dane określone przez producenta, które można znaleźć w świadectwie zgodności. Skąd wiesz, że dane w DR są poprawne, a na tabliczce błędne? Jak się okaże, że jednak tabliczka jest ok (zgodna ze świadectwem zgodności) to Twoja usterka jest wbrew przepisom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michal_k napisał:

Skąd wiesz, że dane w DR są poprawne, a na tabliczce błędne?

Nie !!! to jakieś jaja,czy ja piszę że dane na TZ są błędne, ja twierdzę że te dane są dobre bo to PRODUCENT je na tym samochodzie zamieścił.

Ja piszę o niezgodności w DR bo jakiś palant zrobił np.pierwsze badanie nie widząc samochodu ,lub wpisał to co chciał właściciel ,bo chce ciągać wiekszą przyczepkę lub WK zrobiło błąd  bo każdy popełnia błędy świadomie lub nieświadomie i to trzeba prostować! Przecież my od tego jesteśmy .

Jak dasz UD to przyklepujesz tą niezgodność ( cały czas chodzi mi o F.1F.2 F.3) i ona będzie się ciągnąć za tobą jak smród.Nikt tego nie poprawi bo teraz nie trzeba wymieniać i pokazywać przy kontroli DR. Ale w CEPiKu ona będzie i jak na razie to tylko WK może to sprostować , ale tylko wtedy jak właściciel się tam zjawi , a zjawi sie tam jak dostanie 0.2 g czyli  N.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, janmarek napisał:

czy ja piszę że dane na TZ są błędne

 

6 minut temu, janmarek napisał:

Ja piszę o niezgodności w DR

Skoro są niezgodności w DR to dlaczego piszesz o usterce 0.2g, która mówi o danych na tabliczce? Nie kompromituj się i nie naciągaj usterek w imię "zmuszania do wymiany DR". Niezgodności w DR to 0.2e i czy się to komuś podoba czy nie - UD.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, janmarek napisał:

Jak dasz UD to przyklepujesz tą niezgodność ( cały czas chodzi mi o F.1F.2 F.3) i ona będzie się ciągnąć za tobą jak smród.

Nie przyklepujesz tylko stwierdzasz niezgodność, a rozporządzenie nakazuje Ci w takim przypadku zastosować UD. Jak masz ochotę naginać przepisy, to pomyśl o zmianie zawodu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi tutaj o niezrozumiały zapis 0.2.g. Sam zaczynając pracę zastosowałem z 2 może 3 razy tą usterkę w przypadku braku zgodności między DR a TZ. Na szczęście bardziej doświadczeni koledzy jak wyżej wytłumaczyli mi co się z czym je. @janmarekwięc zamiast się dąsać warto posłuchać i podejść do tematu rzeczowo. Tutaj nikt nie chce Cię wprowadzić w błąd, a wręcz odwrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.