Skocz do zawartości

Nieważne pozwolenie czasowe


krzysieknowak

Rekomendowane odpowiedzi

W 2020 roku ustawa covidowa pozwalała wykonać obt po ustaniu terminu ważności pozwolenia czasowego,a w tym roku?Czy pozostaje tylko badanie z kartą pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że tylko ustawa covidowa na to pozwalała ? A jakiś przepis, na sam zakaz wykonania takiego badania przed tą ustawą, mógłbyś podać ?

Bo przyznam, że o takim nie słyszałem, i nie robiło mi to różnicy czy data ważności się skończyła czy nie, bo nie to jest oznaką ważności danych zawartych w PC, jak i nie skutkuje to brakiem czy wycofaniem rejestracji danego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Mecher napisał:

A jakiś przepis, na sam zakaz wykonania takiego badania przed tą ustawą,

Cytat

10) w rubryce przy kodzie H – wpisuje się okres ważności dowodu rejestracyjnego, jeżeli występuje takie ograniczenie, albo pozwolenia czasowego;

Według mnie dokument jest ważny DO... 

Same dane nie ulegają zmianie, ale sytuacja wygląda podobnie jak z dowodem osobistym, niby dane się nie zmieniły, ale spróbuj coś w urzędzie/ instytucji coś załatwić na nieważny DO, tak samo termin ważności prawa jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można napisać na temat końca pozwolenia to

5. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tablice rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle może tak przy okazji ktoś coś poradzi (nie chcę zakładać nowego wątku) 

Klient przerejestrowywał samochód, otrzymał PC na podstawie którego wykonał OBT, gdyż podczas wyrabiania nowego DR upłynął TNBT.
Badanie wykonał mój zmiennik który już nie pracuje, a WK wydał klientowi DR (ze starą datą TNBT) żeby ten  ten udał się na stację diagnostyczną żeby dokonać wpisu BT do DR. 
Czy dobrze rozumiem, że wpisu nowej daty do DR powinien dokonać WK podczas wydawania DR klientowi? - Tak robi mój obecny nadzór (klienci nie wracają po wpisy gdy wykonują BT na PC). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 razy było o tym klepane i ogólnie wyszło, że przeterminowane pozwolenia w niczym nie przeszkadza by zidentyfikować pojazd. Także nie ma co rozdmuchiwać, a lepiej stare posty poczytać.

Komuś pokreślone dowody przy autach sprowadzanych przeszkadzają? Nie. Każdy identyfikuje i nie patrzy na daty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dominik_z napisał:

Badanie wykonał mój zmiennik który już nie pracuje, a WK wydał klientowi DR (ze starą datą TNBT) żeby ten  ten udał się na stację diagnostyczną żeby dokonać wpisu BT do DR. 

Wpisu dokonuje ten diagnosta, który akurat jest na SKP. Trzeba zrobić korektę BT, zaznaczyć wpis do DR i w uwagach rejestru wpisać kiedy i kto dokonał wpisu TNBT w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aboz napisał:

Wpisu dokonuje ten diagnosta, który akurat jest na SKP

A co z tym zapisem z Dz.U 2130
 

Cytat

4) zamieszcza termin następnego badania technicznego na podstawie wpisu w dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym, jeżeli termin ten nie upłynął, albo na podstawie przedstawionego zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli termin ten upłynął;

Tylko skąd mogę mieć pewność, że dane techniczne zawarte w nowym DR są zgodne z TZ w pojeździe? 
Sytuacja robi się trochę patowa gdy klient jest z Krakowa, a BT wykonał w Szczecinie. 
To teraz ma jechać do Szczecina po wpis? 
 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dominik_z napisał:

4) zamieszcza termin następnego badania technicznego na podstawie wpisu w dotychczasowym dowodzie rejestracyjnym, jeżeli termin ten nie upłynął,

Zamawiając DR WK miał aktualny TNBT, więc do druku poszedł tak jak był. To, że w międzyczasie wygasł, to inna para kaloszy.

 

8 minut temu, dominik_z napisał:

Sytuacja robi się trochę patowa gdy klient jest z Krakowa, a BT wykonał w Szczecinie.

Jeśli z jakiegoś powodu następuje zmiana danych w DR, to WK na postawie wpisu w starym lub zaświadczenia z OBT zamówi DR z nową datą. Inaczej, jeśli upłynął TNBT to nie powinien przyjąć wniosku o rejestrację. Jeśli nie następuje wymiana DR, to de facto klient nie musi nic robić, bo w przypadku kontroli OKRD nie okazuje DR, a informacja o TNBT jest w CEP. Sprawa się komplikuje, gdy chce wyjechać za granicę, ale zaświadczenie jest certyfikatem dopuszczenia do ruchu, więc też nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dominik_z napisał:

To teraz ma jechać do Szczecina po wpis? 

A na co komuś teraz wpis?. Wydaj zaświadczenie by klient pamiętał jak nie chcesz swojej pieczątki stawiać i tyle... Co do wpisywania daty przez WK, to moje okoliczne przy wydawaniu DR odnotowują TNBT w kolejnej rubryce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dominik_z napisał:

WK wydał klientowi DR (ze starą datą TNBT)

Poświadczając niejako nieprawdę. Powinien wpisać nowy termin badania rejestrując pojazd (czyli wydając DR).

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal_k napisał:

Powinien wpisać nowy termin badania rejestrując pojazd (czyli wydając DR).

Tylko co w sytuacji, gdy nowy DR był zamówiony w czasie ważności OBT, ale przed jego odbiorem TNBT wygasł. Bo wpisu w kolejnej rubryce literalnie nie możecie dokonać poza sytuacją dotyczącą zasilania gazem. No chyba, że znowu mi coś umknęło w zmianach w "instrukcji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, yogi1984 napisał:

A na co komuś teraz wpis?.

Bardziej chodzi o brzmienie przepisu, że nie wpisujemy terminu w okienko tylko wtedy jeśli brak wolnego. A przy wydawaniu DR to  WK powinien wpisać. Dlatego też napisałem wyżej że każdy nowy DR pierwszą pieczęć ma urzędową, a nie "stacjową" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aboz napisał:

Bo wpisu w kolejnej rubryce literalnie nie możecie dokonać

A ja uważam, że możemy - bo jest to de facto pierwszy termin (aktualny) w DR i nie ma znaczenia, że rubryka już będzie kolejna.

Edytowane przez michal_k
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, krzysieknowak napisał:

W 2020 roku ustawa covidowa pozwalała wykonać obt po ustaniu terminu ważności pozwolenia czasowego

 o której ustawie mówisz ?

6 godzin temu, Paprock napisał:

100 razy było o tym klepane i ogólnie wyszło, że przeterminowane pozwolenia w niczym nie przeszkadza...

Ogólnie to jakoś niedawno bo w 👑2020👑 widziałem informację zszywaną z PC przez kilka różnych wydziałów komunikacji, na której poza standardowymi informacjami o PWPW było bykami wydrukowane: POZWOLENIE CZASOWE JEST WAŻNE 30 DNI  OD DATY JEGO WYDANIA. Ciekawe po co, skoro przyjęło się, że to w niczym nie przeszkadza...🙃

 

5 godzin temu, michal_k napisał:

A ja uważam, że możemy - bo jest to de facto pierwszy termin (aktualny) w DR i nie ma znaczenia, że rubryka już będzie kolejna.

Tu nawet logika podpowiada takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest napisane że pojazdu z przeterminowanym PC nie można zidentyfikować na badaniu. Bo co będzie robił na drodze po badaniu, to już nie nasza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fuks napisał:

POZWOLENIE CZASOWE JEST WAŻNE 30 DNI  OD DATY JEGO WYDANIA

Waga tej informacji jest tak samo ciężka jak pouczenie w dowodzie rejestracyjnym, a sankcji zero. Także jak chcesz roztrząsać, to roztrząsaj. Mi tam przeterminowane pozwolenie nie przeszkadza. Są literki, są cyferki, które porównuję czy tam z samochodem identyfikuję i gra gitara.

A przeterminowane pokwitowanie/skierowanie w czymś wadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fuks, a zrób taką rozkminę: czy urząd zarejestruje auto jak PC się przeterminowało, czy petent będzie musiał zdać przestarzałe i pobrać nowe z ważną datą? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.