Skocz do zawartości

Decyzja o nadanie numeru nadwozia, w decyzji ten sam numer VIN


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomy wystąpił do urzędu o nadanie nowego numeru podwozia/ramy z powodu korozji oryginalnego.

Urząd w Końskich wydał decyzję o nadanie NOWEGO NUMERU VIN takiego samego jak poprzednio, czyli w decyzji jest oryginalny VIN pojazdu 17 znakowy i taki został nabity na podszybiu oraz wykonana TZZ.

Wydaje mi się, ze powinien być to numer 12 znakowy z wyróżnikiem województwa. numerem stacji, rokiem i kolejnym numerem porządkowym. O tym mówi załącznik 14 DZ U 2017, pozycja 2355

Druga sprawa czy pojazd z takim numerem, nie mając już w ręku decyzji , przejdzie OBT  ?

Pomijam fakt ze decyzja wystawiona w 2020r a data jest 2010r.

 

decyzja.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ale ta Decyzja " trochę podstarzała jest " :

Dezyzja.JPG.7ce4aee54e219f1aa5dc79c5e143842a.JPG

Odnośnie cech identyfikacyjnych, które trza wykonać wg. mnie coś " nieteges " - osobiście wykonałbym tel. do WK. 8/

P.s no,  " ostęplowano "  mgr :evil:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jeszcze na podstawie jakich dokumentów wydano tę decyzje? Bo chyba samo podanie to zbyt mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, lato8 napisał:

Urząd w Końskich wydał decyzję o nadanie NOWEGO NUMERU VIN

Ty miałeś to nabijać czy co o co chodzi ? Masz problem jakiś z tą decyzją to zadzwoń do WK zapytaj tego co się pod tym podpisał dlaczego tak postąpił i dlaczego źle  i wszystko wyjaśnisz. Pewnie ktoś się pomylił no cóż zdarza się po co od razu kręcić aferę na forum.

A jak decyzja lipna to cóż pogratulować znajomego :)

Edytowane przez Qnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leski66 napisał:

Koledzy, ale ta Decyzja " trochę podstarzała jest

Ale powołują się na PoRD z 2020.110 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne : " kopiuj-wklej " i :

30 minut temu, leski66 napisał:

  " ostęplowano "  mgr

8/  :zzz:

6 minut temu, Qnick napisał:

Pewnie ktoś się pomylił no cóż zdarza się po co od razu kręcić aferę na forum.

Jak dla mnie, to bardziej taka ciekawostka jest, co nie zmienia faktu, że trza zadzwonić do WK. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się błąd, decyzja wydana w  styczniu 2021 parę dni temu, nie jak napisałem wcześniej 2020r.

Pracuje na PSKP nie nabijam numerów. Decyzja nie jest lipna, taki dokument został wydany.

Kolega był u mnie z tym, wyraziłem moją opinie, zbieżną z waszą, ale odesłałem do WK i na okręgówkę. Zanim zadzwonił do WK to na OSKP (wczoraj ) zostały wykonane czynności jak w decyzji. Zanim pojedzie do WK poprawiać chciałem móc przekazać jemu , że to co ma na papierze jest błędne na 100%.

Nasunęło mi się pytanie, czy mając takie auto na przeglądzie za rok, dwa będzie P czy N ? Zakładam, że kierowca nie będzie miał przy sobie decyzji, a w miejscu oryginalnego numeru jest blacha umalowana minią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lato8 napisał:

Nasunęło mi się pytanie, czy mając takie auto na przeglądzie za rok, dwa będzie P czy N ?

Będzie N, bo nie jest to numer wybity przez producenta ani nadany zgodnie z odrębnymi przepisami.

 

Jeśli decyzja jest prawdziwa to na 100% jest błędna (pominięto nowy numer).

20 minut temu, lato8 napisał:

Zanim zadzwonił do WK to na OSKP (wczoraj ) zostały wykonane czynności jak w decyzji.

No to nieźli artyści na tej stacji pracują. Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

No to nieźli artyści na tej stacji pracują. Ręce opadają.

Ale jeszcze więksi w WK. Diagnosta jak by co jakąś podkładkę ma ale pracownik WK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielg539 napisał:

Ale jeszcze więksi w WK.

Musiało zawieść kopiuj-wklej, bo nie wierzę żeby to zrobili z premedytacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kopiuj wklej było przeznaczone do tabliczek zastępczych, a że ktoś wkleił do nabicia numerów to mamy co mamy. Swoją drogą to osoba podpisująca decyzję dała ciała, bo nawet nie zarknęła co podpisuje a pomylony rok dobitnie o tym świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Swoją drogą to osoba podpisująca decyzję dała ciała, bo nawet nie zarknęła co podpisuje a pomylony rok dobitnie o tym świadczy.

Tak, w sumie i najlepszym się zdarza ..... 8/

decyzja.JPG.e4acf8297f1a2576e6e167fff51664fd.JPG

:silent: :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyta terminologia też po byku:evil: "zezwalam na wybicie nowego numeru"... Albo tą decyzję na kolanie sklecił jakiś stażysta/świeżo przyjęty pracownik WK, albo po raz kolejny została potwierdzona opinia o bezprawiu panującym na "ścianie wschodniej". Nawiasem mówiąc to będzie śmiesznie jak ktoś na następny BT rozkręcić aferę i ktoś będzie musiał beknąć na takiego babola.

I niech mi ktoś powie, że nadzór jest w dobrych rękach i nie trzeba nic przy nim zmieniać.

Edytowane przez Czolgista
  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Czolgista napisał:

I niech mi ktoś powie, że nadzór jest w dobrych rękach i nie trzeba nic przy nim zmieniać.

To zależy : :silent:

[" JAKBYM  ! "] wypowiadał się jako (diagnostyk), to powiem : - tak. :evil:

P.s ( ogólnie : nie wszędzie jest jednakowo, co nie zmienia faktu, że tych Git jest dużo mniej w skali całości.... )

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Czolgista napisał:

albo po raz kolejny została potwierdzona opinia o bezprawiu panującym na "ścianie wschodniej"

Końskie to woj. Świętokrzyskie, czyli prawie centrum. Dawniej mówili na to kieleckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jast napisał:

Końskie to woj. Świętokrzyskie, czyli prawie centrum.

Wiem, niemniej był taki unijny program "rozwoju Polski wschodniej" i świętokrzyskie też łapało się jako województwo "wschodnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiliście się tego biednego WK Końskie i jeździcie po nim jak na łysej kobyle ( notabene z Końskich :giggle:), zresztą słusznie, ale raptem chyba jeden wpis o mistrzu nabijaczu, który nawet się nie zająknął i nr nabił. To on co, niewinny popełnienia takiego babola? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio już był temat w sprawie WK w Kielcach więc ten też wrzućmy do jednego wora, w sumie blisko siebie 🤭 może "nabijacz" bo godzinach ćwiczy to i z rozmachu ten też klepnął 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzmy tą smutną prawdę poraz Nty... Póki co branża promuje i za wzór stawia "specjalistów" co wiedzą tylko gdzie i jak pieczątkę postawić. Myślenie, wiedzą teoretyczna, praktyczna, znajomość przepisów i ich stosowanie u większości pracodawców jest co najmniej niemile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.