Skocz do zawartości

Decyzja o nadanie numeru nadwozia, w decyzji ten sam numer VIN


lato8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to nieco dziwna ta decyzja🤔 Przecież decyzję o nabiciu nowego nr identyfikacyjnego generuje się poprzez program, podobnie jak nowy numer. Nikt nie tworzy takich decyzji ręcznie. Przynajmniej u nas tak to działa 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kasiak1303 napisał:

Przecież decyzję o nabiciu nowego nr identyfikacyjnego generuje się poprzez program, podobnie jak nowy numer.

A jak wygenerujesz taką decyzję dla pojazdu nie rejestrowanego jeszcze w kraju?

7 minut temu, kasiak1303 napisał:

Nikt nie tworzy takich decyzji ręcznie.

Ja tworzę będąc niezależny od Pojazdu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal_k napisał:

A jak wygenerujesz taką decyzję dla pojazdu nie rejestrowanego jeszcze w kraju?

 

Ależ miałam taki przypadek. Dla chcącego nic trudnego😁 

Nie wiem, może kiedyś zobaczę jak wygląda świat zza krat😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na pieczątce jest zastępca, i to wszystko wyjaśnia kogoś zastępuję,😀 tylko diagnosta błysnął ze to wykonał   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Diagnosta powiedział, że takich numerów już sporo nabił, tak to się robi i nigdy nie było problemów. Z Końskich zawsze takie "papiery przychodzą " i nabijają "nowy" VIN.
Sprawa dotyczyła auta mojego znajomego więc relacjonował mi to niejako na żywo.

Koniec końców decyzja została poprawiona, nowy numer nadany i nabity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przed chwilą zapytanie o BT przyczepy ciężarowej. Klient chce taką kupić. Gość sprzedaje bardzo okazyjnie, bez przeglądu bo twierdzi że nie chce się mu jechać robić BT. Przyczepa ciężarowa 12T DMC numer identyfikacyjny 6 cyfrowy, badanie zrobione w 2016 roku (data 1 rej 04.2016) na dwa lata. Ktoś zrobił BT i ktoś zarejestrował. Tak to u nas działa.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 09:32, lato8 napisał:

Diagnosta powiedział, że takich numerów już sporo nabił, tak to się robi i nigdy nie było problemów

Ok, ale np  ja widząc na pojeździe nabity 17 znakowy vin na wzór fabrycznie nabijanych (czyli fabryczny vin nabity ręcznie) wystawiłbym od razu N za wyraźnie sfałszowany numer + telefon na policję i niech robią dochodzenie co tu się odjaniepawliło. Po to mamy jakiś standard tych nabijanych numerów żebyśmy mogli je odróżniać. Nie raz się zastanawiamy jak nam odbiega jeden znak od innych a tu cały z ręki nabity. Potem może kiedyś będzie prokurator pytał "i co, u pana ten numer nie wzbudził żadnych podejrzeń?"  

 

Edit: Rozumiem że nabity na podstawie decyzji, ale proszę się postawić na miejscu diagnosty który będzie w takim robił później okresowe.

Edytowane przez Andrzej89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był pewien na 100% że ktoś numer nabijał przed chwilą w szopie to nigdy bym nie zaryzykował usterki że numer wyraźnie sfałszowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.