Skocz do zawartości

Źle spiany licznik przez policje


Pytajaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem jak w temacie. Tylko to zdarzenie miało miejsce prawie rok temu a dopiero teraz się o tym dowiedziałam przy przegladzie. Podczas kontroli policjant spisał więcej 16tys km więcej niz licznik wskazywal.  Dwa tyg wcześniej byl przeglad i w tym czasie malo co tym samochodem jeździłam. Tak jak i cały rok. Czy da się to jakoś odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pomyłki diagnosty, diagnosta może zrobić korektę. Jeśli analogicznie wygląda sytuacja dla policjantów, to musiałabyś poprosić o korektę licznika policjanta...Przy czym, po tak długim czasie, może być to dość karkołomne zadanie. Może być łatwiej dokręcić brakujące km ;)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pytajaca napisał:

Czy da się to jakoś odkręcić?

Twórcy przepisów nie przewidzieli, że policjant może się pomylić i z tego co udało się ustalić to pomyłki nie może on poprawić. Prawnicy analizujący to zagadznienie doszli do wniosku, że jedyną motoda poprawki takiego błędu jest wytoczenie procesu policjantowi, który popełnił błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przeglad przeszedl i juz wpisany w historie pojazdu taki przebieg jak jest rzeczywiście. 

Teraz, danielg539 napisał:

Twórcy przepisów nie przewidzieli, że policjant może się pomylić i z tego co udało się ustalić to pomyłki nie może on poprawić. Prawnicy analizujący to zagadznienie doszli do wniosku, że jedyną motoda poprawki takiego błędu jest wytoczenie procesu policjantowi, który popełnił błąd.

Kurcze. Nie mam zamiaru chodzić po sądach.

 

Czy policjant widzi tylko ostatni wpisany stan licznika? Samochód nie będzie sprzedawany, za kilkw lat jego miejsce będzie na zlomie. Jeżdżę nim w krótkie trasy, głównie do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też temat należy odpuścić a na przyszłość, to warto fotkę zrobić dokumentującą odczyt licznika a drugą policjantowi ;). Z moich obserwacji wynika, że jakieś 20% pojazdów ma błędnie odczytany stan licznika podczas kontroli. Co ciekawe to coraz więcej kierowców twierdzi, ze mieli kontrolę ale stanu licznika policja nie odczytywała i nie była to kontrola trzeźwości.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, danielg539 napisał:

Twórcy przepisów nie przewidzieli, że policjant może się pomylić i z tego co udało się ustalić to pomyłki nie może on poprawić. Prawnicy analizujący to zagadznienie doszli do wniosku, że jedyną motoda poprawki takiego błędu jest wytoczenie procesu policjantowi, który popełnił błąd.

korekta jest możliwa od strony technicznej - klikasz i masz - nie sprawdzałem ale opcja jest.

4 minuty temu, danielg539 napisał:

Dlatego też temat należy odpuścić a na przyszłość, to warto fotkę zrobić dokumentującą odczyt licznika a drugą policjantowi ;). Z moich obserwacji wynika, że jakieś 20% pojazdów ma błędnie odczytany stan licznika podczas kontroli. Co ciekawe to coraz więcej kierowców twierdzi, ze mieli kontrolę ale stanu licznika policja nie odczytywała i nie była to kontrola trzeźwości.

warto po kontroli za 2-3 dni wejść w historiapojazdu.gov.pl i sprawdzić co tam namazali bo każdy wpis tam jest a policjant też człowiek i może się pomylić.
A takie coś myślę że da się odkręcić bo po roku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nikita_Bennet napisał:

korekta jest możliwa od strony technicznej - klikasz i masz - nie sprawdzałem ale opcja jest.

To trza spróbować ( któregoś razu ) i dać znać na Forum ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

korekta jest możliwa od strony technicznej - klikasz i masz - nie sprawdzałem ale opcja jest.

warto po kontroli za 2-3 dni wejść w historiapojazdu.gov.pl i sprawdzić co tam namazali bo każdy wpis tam jest a policjant też człowiek i może się pomylić.
A takie coś myślę że da się odkręcić bo po roku.....

Do tej pory nie wiedziałam, że taka strona istnieje. Nigdy mnie to nie interesowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pytajaca napisał:

Do tej pory nie wiedziałam, że taka strona istnieje.

Albo pobrać apkę mObywatel - tam będziesz " po odświeżeniu oczywiście " na bieżąco, tylko jeden warunek - w pojazdach musisz być co najmniej współwłaścicielem.

A i " prawko ", dowód osobisty, recepty itp się przyda. :smile:

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, danielg539 napisał:

 policjant może się pomylić i z tego co udało się ustalić to pomyłki nie może on poprawić. 

Może się pomylić i może poprawić. Przykład przerabiany u nas firmie: kolizja ,spisany licznik i na pokolizyjnym się okazało że  policjant wpisał babola. Bardzo żle trafił w kwestii właściciela pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po jakim czasie. Jeżeli tego samego dnia lub dzień później to pewnie bym poprawił ale jak od badania minęło by kilkanaście dni to już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odtworzył byś przebieg na zasadzie "tyle mogło być" bo inaczej bez uwiecznionego na zdjęciu się nie da .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio szef zaczął molestować, żeby mu poprawić jedno badanie, gdyż  jeden z jego wcześniejszych klepaczy w przebiegu machnął o jakieś 350 tysięcy km i teraz najlepsze, badanie miało miejsce jakieś 3 lub 4 lata temu :icon_mrgreen: A ja miałbym w uwagach opisać, że podczas BT owy diagnostyk popełnił pomyłkę i prawdopodobnie przebieg wynosił tyle i tyle km... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Czolgista napisał:

A ja miałbym w uwagach opisać, że podczas BT owy diagnostyk popełnił pomyłkę i prawdopodobnie przebieg wynosił tyle i tyle km... 

No Ty nie, ale....... Szef za sterem programu stacyjnego i " loginie " owego diagnostyka .... :silent:

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam na policji co z tym zrobić. To kazał napisac podanie. Tylko jak by to miało wyglądać. 

6 godzin temu, duchu napisał:

Na takiej że się pomylił.

 

W dniu 17.02.2021 o 09:35, duchu napisał:

Może się pomylić i może poprawić. Przykład przerabiany u nas firmie: kolizja ,spisany licznik i na pokolizyjnym się okazało że  policjant wpisał babola. Bardzo żle trafił w kwestii właściciela pojazdu.

W jaki sposób rozwiązana sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać przebieg ( w takiej kolejności ) :

- przedostatniego *OBT - wpisu policji - ostatniego/teraźniejszego *OBT

* - okresowe badanie techniczne

:smile:

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, danielg539 napisał:

Ale jak odtworzył tą poprawną wartość przebiegu?

taka mała książeczka którą chyba ma jeszcze każdy policjant czyli notatnik służbowy - kogo się kontrolowało itp, może też zapisywał stan licznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.