Skocz do zawartości

Romet


Jacek21314

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.  Odziedziczylem rometa po dziadku. Moglby ktos sprawdzic po numerach czy wgl kiedys byl zarejestrowany?podobno tablica i papiery gdzies są,  tylko , ze najstarsi indianie nie wiedza gdzie są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jacek21314 napisał:

Moglby ktos sprawdzic po numerach czy wgl kiedys byl zarejestrowany?

Miej tylko na uwadze to, że nie wszystkie zarejestrowane stare pojazdy będą w CEP. Dlatego nawet to, że pojazd się nie znajdzie w ewidencji pojazdów, nie oznacza automatycznie, że na pewno nigdy nie był zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jacek21314 napisał:

Odziedziczylem rometa po dziadku.

Na podstawie testamentu :?:

Przy braku testamentu spadek należy się babci i jej wszystkim dzieciom (w tym Twojemu rodzicowi). Gdy ktoś z tej grupy już nie żyje to jego część przypada z kolei na jego dzieci.

poczytaj https://forumprawne.org/prawo-spadkowe/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc potem dodatkowy dokument na to że to Ty jesteś właścicielem, więc kolejna zapewne umowa darowizny/sprzedaży i masz dokument potwierdzający własność. 

Z odnalezieniem pojazdu w CEP pewnie będą marne szanse. Jeśli nie wiesz gdzie mógł być zarejestrowany (pod jaki urząd podlegał Twój dziadek) to nie liczyłbym na odszukanie jakiś dokumentów. Numer tablicy/ urząd rejestrujący/ no i numer ramy przede wszystkim. Jeśli masz coś z tych danych, masz jeszcze jakieś szanse ;) ( o ile w WK zechcą poszukać w stercie papierowych rejestrów). 

W każdym bądź razie, to że nie będzie go w CEP nie jest przeszkodą do zarejestrowania (czasami nawet zaletą^.^ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wiem ze temat juz byl poruszany ale nie moge znalezc... Dlatego pisze tutaj ;)

Jest taki romet... A nawet dwa ;) w cepiku pod jednym numerem vin znajduja sie dwa pojazdy... Ten moj bardzo ciezko znalezc w cepiku... Zazwyczaj w takich przypadkach program mowi ze znalaz 2 pojazdy i kaze wybrac odpowiedni... W tym przypadku odrazu przekierowywuje mnie do tego 2 pojazdu. Na skp pro szukalem wedlug kazdego kryterium i nie udalo mi sie znalezc odpowiedniego motorowera. Na apce znalazlo mi moj pojazd ale dane byly troche wymieszane. Numer rejestracyjny byl odpowiedni ale np. Data pierwszej rejestracji i tak byla z tego drugiego... 

Wydzial komunikacji jak to wydzial. Za duzo nie chce pomoc... Jak ugryzc temat ?? Zrobic badanie w trybie awaryjnym ?? Zapewne jak bede probowal wyslac do cepika to przypisze do tego 2 pojazdu... Czyli w ogole nie wysylac ?? Rozumiem ze tez trzeba bedzie zglosic niezgodnosc do cepika... Gdzie sie takie cos wysyla i czy ktos juz probowal cos takiego ogarnac ?? Mialem juz jeden taki przypadek i nie udalo sie sytuacji rozwiazac... Wydzial nie pomagal... Klientowi sie nie chcialo wyklucac i olal temat... Jest jakas szansa ze jak klient bedzie uparty to uda sie ogarnac taki temat ?? Czy lepiej odpuscic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest dowod rejestracyjny. Pierwsza rejestracja w 2009. Nigdy nie byl na badaniu. W dowodzie jeszcze pisze bezterminowo. Dowod w pelni wypelniony nawet numer homologacji wpisany bo to salonowy i od pierwszego wlasciciela. Motorower w spadku przeszedl na klienta i teraz chce zrobic badanie i przerejestrowac tak zeby legitnie sie nim poruszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Logen napisał:

Rozumiem ze tez trzeba bedzie zglosic niezgodnosc do cepika...

Ja wysyłam i.... czekam czasem miesiąc , czasem 3 ,a i pół roku było.

Raz to nawet mi odpisali  że nie ma pojazdu w CEPIK, jakbym tego nie wiedział

42 minuty temu, Logen napisał:

pod jednym numerem vin znajduja sie dwa pojazdy

17 znaków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, duchu napisał:

17 znaków

Często się zdarza iż pod jednym vinem jest ten sam pojazd z troch innymi parametrami szczególnie data pierwszej i nazwą - wybiera się tam najbliższy prawdy i badanie a klient do WK w celu wyjaśnienia rozbieżności - ktoś kiedyś go mógł przypadkowo zassać i namieszał szczególnie w pierwszym okresie działania CEP  - mogło też być namieszane w migracji danych do CEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Vin 17 znakow. Mam zdjecie dowodu i numeru vin wszystko sie zgadza. Bardzo prawdopodobne ze w tym drugim pojezdziej jest jakis czeski blad w numerze... Przynajmniej kiedys tak mialem ze w jednym byl blad w numerze i dlatego byly dwa pod tym samym zarejestrowane... Wtedy dziadkowi sie nie chcialo meczyc z wydzialem i temat odpuscilismy... Teraz pewnie bedziemy probowali to wyprostowac ;)

Jednak nie ma dwóch pojazdów o tym samym numerze VIN :P za każdym razem jak próbuje wyszukać pojazd czy to po numerze VIN, czy po serii i numerze dowodu czy w każdy inny możliwy sposób znajduje mi pojazd o troszkę innym numerze... mój ma końcówkę 00354 a wyszukuje zawsze 00435... czyli zapewne jakiś problem z migracją danych do cepika. Myślę że uda się ogarnąć ;) no nic będziemy próbować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgłoszenie niezgodności do cepik w takcie migracji doszło do "połączenie " dwóch pojazdów . miałem podobny temat robiłem badanie w awaryjnym zgłoszenie po miesiącu odpowiedź ze doszło do połączenia pojazdów po następnym miesiącu rozłączyli i można było badanie wysłać  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No maila z niezgodnością wysłałem. Na razie bez odzewu... Odpisują od razu coś w stylu że przyjęli zgłoszenie itd... czy pierwsza wiadomość zwrotna przyszła po miesiącu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Logen napisał:

Na razie bez odzewu..

Chłopaku, własnie dziś dostałem odpowiedź , a wysłałem w listopadzie. Tak wiec ...... czekaj.

3 godziny temu, smaug napisał:

i można było badanie wysłać  .

i nie mogę wysłać, nie wiem , może przez to że to zamknięty rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza o połączeniu pojazdów po miesiącu i przekazano sprawę dalej i do dwóch miesięcy powinno być zrobione i w ostatni dzień  zrobili , tak więc tylko cierpliwie czekać .

5 minut temu, duchu napisał:

i nie mogę wysłać, nie wiem , może przez to że to zamknięty rok ?

kontakt z wsparciem dla programu skp zalecany , jaki program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamkniecie roku nie ma znaczenia do wysłania , zapytaj o pojazd najpierw na metryce pojazdu tylko inny kryterium niż kod cepik a później spróbuj wysłać z rejestru badań jak nie pomoże to kontakt z autorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaug napisał:

zapytaj

 

1 godzinę temu, smaug napisał:

tylko inny kryterium niż kod cepik a później spróbuj wysłać z rejestru

Od tego zacząłem -to już sprawdzone,

1 godzinę temu, smaug napisał:

kontakt z autorem

Trzeba bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.