Skocz do zawartości

Zmniejszanie ilości miejsc z 3 na 2.


LukaszSkp

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sad_madman napisał:

Zapewniam Cię, że niejedną konstrukcję, którą projektowałem lub uczestniczyłem w pracach rozwojowych miałeś u siebie na ścieżce diagnostycznej. 

Nie wiem jak koledzy, ale ja jeszcze żadnej takiej konstrukcji na ścieżce diagnostycznej nie miałem, i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, jak taka konstrukcja mogłaby się na takiej ścieżce zmieścić, o wjechaniu lub przepchnięciu nie wspominając...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2021 o 21:23, cezary napisał:

WK wystąpił do Renault Polska z zapytaniem : jaka była fabryczna konfiguracja siedzeń, odpowiedź Renault że fabrycznie 2 miejsca.

Zdziwił bym się gdyby odpisali coś innego. Oni wiedzą jak pojazd opuścił fabrykę, potem umywają ręce bo nie widzą w tym interesu. Ten raport jest wystawiany prawdopodobnie przez stacje, przynajmniej tak wynika z adresu na tym papierze ale czy te zmiany powinny być wpisane w DR  jak to u nich funkcjonuje to na razie nie wiem. Pewnie zakończy się to powrotem do 2 miejsc, klient ma zainwestować w tłumaczenie i będziemy pytać nadzór.  Mi to by pasował powrót do 2 miejsc, jednak z drugiej strony  jesteśmy w UE i mamy honorować pewne rzeczy to dlaczego nie zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Możesz mi powiedzieć w jaki sposób pasy mogą być zintegrowane z czymś jak nie przez ich kotwiczenie ?  W Regulaminie ECE14 nie masz pojęcia "zintegrowany pas" tylko "zintegrowany punkt kotwiczenia" (nie jest to oficjalna nazwa ale sens całego paragrafu). To teraz ile wg Ciebie kotwiczeń ma się znajdować na konstrukcji fotela aby podchodziło do pod "pas zintegrowany". Jak dla mnie to po prostu wykazujesz postawę, która często jest tutaj spotykana - czyli "nie mam podparcia w przepisach ale wydaje mi się, że...". Powinieneś pracować w TDT bo tam dokładnie taka sama mentalność jest. Dlaczego uważasz, że w N1 inaczej wygląda kwestia pasów ? Zastanów się w pierwszej kolejności czy "kibel" pod siedzeniem jest to konstrukcja pojazdu czy już fotela oraz czy dla wszystkich pojazdów możesz przypisać swoje twierdzenie w sprawie położenia punktów kotwiczenia. 


Próbujesz udowodnić, że rozporządzenie mówi o czymś innym niż mówi. Dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli pas jest integralną częścią fotela (kotwiczenia, zwijacz itd.), to nie można go montować w innym pojeździe. Co innego gdy pasy są montowane w konstrukcji pojazdu. Wtedy, o ile fotel nie posiada zintegrowanych poduszek, może być montowany w innym pojeździe. Regulaminy nie mają tu nic do rzeczy. Rozmawiamy o przepisach krajowych. Ty jesteś filozofem i starasz się udowodnił wyższość jajka nad kurą. Szczerze to mam taki sam stosunek do ludzi od homologacji, jak ty do TDT-u. Tyle się naoglądałem baboli w CoCkach, że naprawdę nie robi na mnie wrażenia ktoś od "projektowania". Pozdrawiam ozięble.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

Nie wiem jak koledzy, ale ja jeszcze żadnej takiej konstrukcji na ścieżce diagnostycznej nie miałem, i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia, jak taka konstrukcja mogłaby się na takiej ścieżce zmieścić, o wjechaniu lub przepchnięciu nie wspominając...  ;)

Jakoś dowcip Ci nie wyszedł...

1 godzinę temu, aboz napisał:

Próbujesz udowodnić, że rozporządzenie mówi o czymś innym niż mówi. Dla mnie sprawa jest jasna. Jeśli pas jest integralną częścią fotela (kotwiczenia, zwijacz itd.), to nie można go montować w innym pojeździe. 

Nie myl dwóch różnych punktów. Jeden z nich mówi:

Automatyczne i nieautomatyczne zestawy pasów bezpieczeństwa, łącznie z częścią pasa wykonaną z materiału, klamrami, mechanizmem służącym do zwijania pasów, aktywatorami pirotechnicznymi i mechanicznymi

Inny natomiast:

Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi. 

Powiedz więc czym wg Ciebie są fotele z zintegrowanymi pasami ? Nie wiem też czy dobrze rozumiem - uważasz, że można sobie montować dowolny fotel używany byle w nim zamontować nowy pas bezpieczeństwa ? 

2 godziny temu, aboz napisał:

 Regulaminy nie mają tu nic do rzeczy. Rozmawiamy o przepisach krajowych. 

Tak mnie zastanawia czy w ogóle czytasz przypisy jakie znajdują się w dziennikach ustaw. Może się nie znam na przepisach ale jeżeli drugi przypis informuje, że 
"Niniejsze rozporządzenie w zakresie swojej regulacji wdraża postanowienia art. 7 ust. 1 dyrektywy 2000/53/WE (...)" to mam jakieś dziwne podejrzenie, że jednak może mieć to co wspólnego z dyrektywami UE.... Może 74/408/EWG, która w ostatnich odsłonach w niewielkim stopniu różniła się od ECE14...

2 godziny temu, aboz napisał:

Ty jesteś filozofem i starasz się udowodnił wyższość jajka nad kurą. 

Masz jakąś opinię TDT albo MI na ten temat ? W tym momencie stosujesz zasadę "Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza (...)"

2 godziny temu, aboz napisał:

Szczerze to mam taki sam stosunek do ludzi od homologacji, jak ty do TDT-u. Tyle się naoglądałem baboli w CoCkach, że naprawdę nie robi na mnie wrażenia ktoś od "projektowania". 

Wiesz, że często CoC wystawia Pani Halinka ? Później trafia do do Pani Bożenki w WK. 

Ps. Zastanawia mnie co ma wspólnego CoC z projektowaniem foteli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sad_madman napisał:

Jakoś dowcip Ci nie wyszedł...

Wyszedł, wyszedł, tylko nie załapałeś. Co mnie dziwi skoro tyle teoretyzujesz. B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch fachowców w swojej dziedzinie powinno obniżyć temperaturę dyskusji i zejść na poziom merytoryczny bez wycieczek personalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Nie myl dwóch różnych punktów.

Ja nic nie mylę.

 

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Fotele zintegrowane z pasami bezpieczeństwa lub poduszkami powietrznymi.

To jest wystarczająco jasne. Natomiast ty próbujesz z diagnostów robić jeleni, co się nie znają, bo w regulaminach jest... Co mnie regulaminy obchodzą w tym wypadku.

 

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Powiedz więc czym wg Ciebie są fotele z zintegrowanymi pasami ?

Już napisałem.

 

12 godzin temu, sad_madman napisał:

uważasz, że można sobie montować dowolny fotel używany byle w nim zamontować nowy pas bezpieczeństwa ? 

Wskaż łaskawie, w którym miejscu mojej wypowiedzi to wyczytałeś.

 

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Tak mnie zastanawia czy w ogóle czytasz przypisy jakie znajdują się w dziennikach ustaw.

Jak widać czytam. Nie potrzebuję na siłę doszukiwać się sztucznych powiązań.

 

12 godzin temu, sad_madman napisał:

to mam jakieś dziwne podejrzenie, że jednak może mieć to co wspólnego z dyrektywami UE...

Czyli nie zapoznałeś się z treścią. No to jak to się ma do mojego nieczytania przepisów. Kończę tą nic nie wnoszącą do tematu dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mecher napisał:

Wyszedł, wyszedł, tylko nie załapałeś. Co mnie dziwi skoro tyle teoretyzujesz. B|

Ja teoretyzuje ? Kto w innym temacie twierdził, że wózek inwalidzki ma spełniać wymagania dotyczące siedzeń ? 

14 godzin temu, Paprock napisał:

Formalnie miłością aż tu kapie! :zzz:

Każdy pała tutaj do mnie miłością bo wyrażam inny punkt widzenia. 

11 godzin temu, DARIO64 napisał:

Pewnie że tak.

Mógłbyś rozwinąć myśl ? Nie wiem czy dobrze rozumiem co Cię bawi.

10 godzin temu, aboz napisał:

To jest wystarczająco jasne. Natomiast ty próbujesz z diagnostów robić jeleni, co się nie znają, bo w regulaminach jest... Co mnie regulaminy obchodzą w tym wypadku.

 Regulaminy - nie ale za to dyrektywy tak. Jeżeli jakiś dziennik ustaw powstaje po to aby wdrożyć w nasze prawo jakieś postanowienia UE to chyba warto by przeczytać o co chodzi, czyż nie ? Tutaj nie chodzi tylko o " art. 7 ust. 1 " tylko o całą dyrektywę, która znowu jest oparta na kolejnych. Nie wiem jak Ty ale ja nie jestem w stanie określić czy spis komponentów, które znajdują się w naszych dzienniku ustaw nie pochodzi z jakiś innych dyrektyw. Jakie to ma znaczenie ? Ano takie, że gdzieś w końcu znajduje się określona definicja danego pojęcia. W "warunkach technicznych" też jest dużo rzeczy, które są opisane na podstawie dyrektyw. Myślisz, że ekipa to pisząca to akurat przypadkiem ustaliła dokładnie te same wymagania co twórcy dyrektyw ? Oczywiście, nie ma żadnego odniesienia. Zresztą nie sądzisz, że skoro w pkt 9 warunków technicznych jest powołanie na ECE14 to jednak ma to jakieś znaczenie ? 

11 godzin temu, aboz napisał:

Wskaż łaskawie, w którym miejscu mojej wypowiedzi to wyczytałeś.

W ostatnich dwóch. 

11 godzin temu, aboz napisał:

Już napisałem.

Napisałeś tak ogólnikowo, że wszystko można pod to podpasować. Ile wg Ciebie kotwiczeń ma znaleźć się na fotelu aby uznać, że pas jest zintegrowany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sad_madman napisał:

Mógłbyś rozwinąć myśl ? Nie wiem czy dobrze rozumiem co Cię bawi.

Za bardzo wziąłeś to do siebie. Wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sad_madman napisał:

Regulaminy - nie ale za to dyrektywy tak. Jeżeli jakiś dziennik ustaw powstaje po to aby wdrożyć w nasze prawo jakieś postanowienia UE to chyba warto by przeczytać o co chodzi, czyż nie ?

Tu akurat jest odwrotnie. Wprost stosuje się ROZPORZĄDZENIA UE. Dyrektywy UE są wytycznymi, sugestiami lub zaleceniami (jak kto woli). Jak ustawodawca je wdroży do polskiego systemu prawnego w takim zakresie obowiązują.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rzeczoznawca napisał:

Jak ustawodawca je wdroży do polskiego systemu prawnego w takim zakresie obowiązują.

No i są wdrażane. Już nie raz na tym forum czytałem, że np. 2007/46 kogoś nie obchodzi a w warunkach technicznych powołanie na taką dyrektywę było już w 2011 roku. O ile jeszcze na tym forum użytkownicy wiedzą co to jest ta słynna 2007/46 to już na standardowej stacji nie mają zielonego pojęcia na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sad_madman napisał:

O ile jeszcze na tym forum użytkownicy wiedzą co to jest ta słynna 2007/46

Trzeba już się przyzwyczajać do 2018/858

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.