Skocz do zawartości

Ambulans na specjalne warsztat/pogotowie techniczne lub ciężarowe-wielozadaniowe


noserwis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem auto które jest obecnie karetką zarejestrowaną jako specjalny sanitarny, lecz taki stan jest dla mnie nie odpowiedni. Potrzebuję je zmienić na jeden z typów z tytułu. Byłem na pobliskiej stacji i chcą wyciąg z homologacji aby coś wogóle zrobić. Moje pytanie brzmi czy jest możliwość zrobienia tego bez wyciągu i w miarę szybko, gdyż kończy się przegląd a auto jest już rozklejone i pozbaione niebieskiego oświetlenia ostrzegawczego. Dziękuję z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ,więc szukaj i znajdź odpowiedź na swoje pytanie,a nie powielaj pytań. Tylko zrób to

56 minut temu, noserwis napisał:

w miarę szybko, gdyż kończy się przegląd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, noserwis napisał:

czy jest możliwość zrobienia tego bez wyciągu i w miarę szybko, gdyż kończy się przegląd a auto jest już rozklejone i pozbaione niebieskiego oświetlenia ostrzegawczego.

Tylko rozkleiłeś i pozbawiłeś niebieskiego oświetlenia, czyli pojazd stracił tylko atrybuty uprzywilejowanego,  bo tak można wywnioskować ze słowa napisanego. A zmiany chcesz zrobić tylko dlatego, bo termin badania technicznego się kończy ?

 

17 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Było ,więc szukaj i znajdź odpowiedź na swoje pytanie

I tam się dopisz, opisując jakie to zmiany rzeczywiście zrobiłeś w pojeżdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładadnuie nie jest to nigdzie wyjaśnione a na stacji dostałem informacje że jest problem po zmianie przepisów. Pytam się dokładnie o ten przypadek jeżeli było gdzieś i wiesz gdzie to można było wysłać linka do tematu.

Zmiany jakie dokonałem w aucie dokładnie to:

- zdjęcie oznaczeń ambulansu

- zdjęcie niebieskiego oświetlenia ostrzegawczego

- w miejsce niebieskich "kogótów" założone żółte

- wyciągnięcie noszy i podstawy noszy

- wyciągnięcie jednego tylniego fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nigdzie nie jest nakierowane co i jak dokładnie na jakie przepisy się powołać. Forum chyba jest od pomagania a nie wykazywania co się i komu należy. Jeżeli ma ktoś ochotę pomóc to niech się wypowie a nie wtrąca tematy polityczne typu 500. Chcę jechać zrobić te zmiany i przegląd a auto jest mi potrzebne do zarobku. No chyba że mam jeździć autem sanitarnym na prace przy drodze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ciekawy temat. Zdążyłem go nie dawno przeczytać gdyż wcześniej nie zauważyłem go. Z analizy tematu wynika że na ciężarowy będzie problem, ale jak wygląda to w wypadku specjalne-pogotowie techniczne bo auto ma być wykożystywane wykorzystywane do naprawy światłowodów ze względu na koguty i oświetlenie zewnętrzno-wewnętrzne no i ilość półek gdzie można pochować wiele narzędzi i materiałów potzrzebnych potrzebnych przy tej pracy. cezary dziękuję za kąkrety konkrety!

Edytowane przez Jacdiag
oczy bolą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, noserwis napisał:

Zmiany jakie dokonałem w aucie dokładnie to:

- zdjęcie oznaczeń ambulansu

- zdjęcie niebieskiego oświetlenia ostrzegawczego

- w miejsce niebieskich "kogótów" kogutów założone żółte

- wyciągnięcie noszy i podstawy noszy

- wyciągnięcie jednego tylniego tylnego fotela

Po takich zmianach masz zdekompletowany samochód sanitarny z żółtymi światłami ostrzegawczymi.

Żeby to był "warsztat" to wypada doposażyć w imadło, kowadło, butle spawalnicze, agregat prądotwórczy, kompresor, & itp.

Jesteś "do przodu" bo to był samochód specjalny (sanitarny) i zostanie specjalny (warsztat), czyli takie zmiany możesz zrobić we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jacdiag napisał:

Żeby to był "warsztat" to wypada doposażyć w imadło, kowadło, butle spawalnicze, agregat prądotwórczy, kompresor, & itp.

To już indywidualna sprawa. Przepisy nie mówią jaki rodzaj wyposażenia sprawia, że pojazd można sklasyfikować jako pogotowie techniczne/warsztat. Ale na pewno funkcje transportu ładunku muszą zejść na drugi/trzeci plan.

 

10 godzin temu, noserwis napisał:

auto ma być wykożystywane wykorzystywane do naprawy światłowodów

Jak możesz wrzuć zdjęcia części warsztatowej pojazdu i opis jakie narzędzia/urządzenia będą w nim zamontowane na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.