Skocz do zawartości

"Czyli trzeba przyjeżdżać?"


Daro92duc

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Daro92duc napisał:

Co narobił ?

Wyszedł bardzo fotogenicznie, nie było problemu, że to jego uwieczniono dla potomnych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mecher napisał:

Tych kamer  nie widzicie, a jak już, to  jest za późno :yeah:

 

Tamtego filmu już nie ma, ale podobny np.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z jakiej odległości można zrobić fotkę tablicy rejestracyjnej tak aby była czytelna. Obstawiam, że z 3 km by się dało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, danielg539 napisał:

Obstawiam, że z 3 km by się dało. 

Wyżej wywołany filmik który już nie istnieje był nagrywany z góry szybowcowej w Jeżowie sudeckim. Po googlu do stacji speedcar na shellu ,gdzie było zrobione zbliżenie i pokazane możliwości Nikon'a jest 3,5km. Zbliżenie było takie ,że śmiało mógłbyś ocenić bieżnik opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich odległościach kluczowe są warunki atmosferyczne. Zdjęcia robione na niewielkiej wysokości nie będą zbyt ostre z powodu parowania gruntu i falowania mas powietrza na skutek konwekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gra rolę przejrzystość, czyli czystość powietrza.  Na te tematy napewno wypowiedział by się nieco Psuj-u 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2021 o 14:14, Daro92duc napisał:

jak im kulturalnie ale dosadnie

Nie da się bo taki człowiek nie ma w głowie innej możliwości rozwiązania tej sprawy. Choćbyś mu prawił psychologię to i tak nie zrozumie. Mówisz że na sam dowód nic nie zrobisz, a jak coś nie halo to każesz mu nie marnować swojego czasu i niech sobie jedzie gdzie indziej. Praktycznie każdy klient co się tak zapyta nie wróci więc nie ma sensu dyskutować. 

Mi najczęściej poza ironicznym wyrazem twarzy odpowiadali że moje pieniądze ci śmierdzą, że on nie będzie jechał X km czy też młody jesteś i życia jeszcze nie znasz. Masz coś w sobie że chce sie aż takiemu przyfasolić ale i tak nic to nie zmieni tak samo jak to jak się typki rzucają że maja N na skorodowany vin i niby w jaki sposób ma ci za to prokurator na tyłek siąść. Olej, nie dyskutuj i będziesz zdrowszy na umyśle. Może za jakiś czas ta praca będzie łatwiejsza jak te wyczekiwane przeze mnie zdjęcia wprowadzą.

 

PS: Co najfajniejsze najwięcej młodych się trafia z samym dowodem jak starszych. Widać nauka nie poszła w las.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 3.03.2021 o 14:14, Daro92duc napisał:

przychodzą na stację z dowodem i pytają czy trzeba przyjeżdżać?

Przed chwilą się taki trafił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Kolega " podjął rękawicę " ? czy odprawił klienta z kwitkiem. :evil:

A może o to szło :

W dniu 3.03.2021 o 21:31, Grzegorz Łódź napisał:

(...) pojawiają się klienci samochodem ale bez DR.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2021 o 08:46, zbitur napisał:

  Na te tematy napewno wypowiedział by się nieco Psuj-u 🙂

 

Jakoś nieaktywny ostatnio ... wypisał sie czy co ?

4 godziny temu, Mecher napisał:

Przed chwilą się taki trafił ...

Baaa ... i co on ma zrobić , przyczepa w remoncie i 30 dni mija i kara chyba będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wczoraj miałem takiego przyszedł żeby mu zrobić pierwszy w kraju na motocykla rocka mu mówię że się nie da że trzeba przyjechać, a on że bez tablic nie będzie jeździł, na to ja mu mówię żeby wziął próbne czerwone tablice lub na lawecie przywiózł. Ale gość nie był chyba zachwycony z odpowiedzi bo dalej mówi weź mi to załatw, ja już chcac się go pozbyć mówię mu że mu zrobię ale z wynikiem negatywnym i to mu wpiszę takie usterki że żadna stacja już mu tego nie zrobi. Mina gościa bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego Polacy tak bardzo boją się negatywnego wyniku? Przecież znajdując usterkę w ich samochodzie, być może ratujemy im lub komuś innemu życie, a czy 20 złotych za poprawkę jest warte zdrowia lub życia? Moim zdaniem diagności podbijający DR bez pojazdu powinni być karani tak, jak by narażali innych na utratę zdrowia lub życia.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" a czy 20 złotych za poprawkę jest warte zdrowia lub życia? "

To według nich jest naciąganiem na dodatkowe, niepotrzebne przecież koszty. A tak to ufff...jeszcze z rok pojeżdżę


Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentalności polaka janusza nie zmienisz. Jesteśmy 20 lat za zachodem (na jedno dobre na drugie źle) ale póki sami ludzie nie będą chcieli miec dobrych samochodów, to ani diagnosta, ani ustawa , ani nawet sąd nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Daro92duc napisał:

A tak to ufff...jeszcze z rok pojeżdżę

Niestety ale to prawda, bo jest wiele takich przypadków, gdy samochód ma minimalny luz na sworzniu czy końcówce i dostaje P to jakiś dziwnym trafem za rok na OBT przyjeżdża z nowymi sworzniami czy końcówkami, czyli wychodzi na to, że mimo, że obiecał zaraz wymienić to wymienia dopiero przed następnym OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak czapki z głów, że nasz dobrodziej klient,  kochamy nasz jedyny w ogóle coś wymienił, do tej pory moje doświadczenia są takie, że jak się mówi, że nie podbije bo coś jest już do wymiany, to słyszę odpowiedź  w stylu "a w zeszłym roku tamten Pan też mówił, że to jest do wymiany ale podbił"...

Witki opadają i słów brak. Praca diagnosty w tym dziadowskim kraju to głupiego robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czolgista napisał:

Praca diagnosty w tym dziadowskim kraju to głupiego robota.

Jak się nie umie klientów ustawić pozostaje tylko zmienić zawód.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, yogi1984 napisał:

pozostaje tylko zmienić zawód.

I tą drogę właśnie obrałem, już niedługo znikam z SKP.

Ja mogę sobie temperować klientelę ile mi się podoba, co z tego jak w promieniu 1 km mamy jeszcze 7 innych SKP, które chętnie spełnią zachcianki klientów. Druga sprawa, miłą atmosferą w pracy na wypłatę nie urobisz, więc albo na siebie zarabiasz albo papą.

Edytowane przez Czolgista
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.