Skocz do zawartości

Badanie auto z usa


matis602

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bez powodu na drodze inni kierowcy mu mrugali. Jak patrze na to zdjęcie powyżej to już mnie oczy bolą :)

Zastanawiam się jak to się zakończy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Paprock napisał:

jak wysoko ma światła ten Cadillac?

Ciężarówki mają wyżej i jakoś to nie przeszkadza…

Co do zdjęć - da się zauważyć że w lewym światła są za wysoko podniesione, ale widać jakąś asymetrię - możliwe że ktoś próbował dostosować do rynku EU lub jest tak jak opisał rzeczoznawca - trzeba by to zobaczyć na stacji 

4 godziny temu, dominik_z napisał:

a które ledwo co

I na to dasz UP tak? Bo tabela nie wyczerpuje wszystkich możliwości ? A jakie wartości tej światłości uważasz za minimalnie dopuszczalne, jaką różnicę między prawym a lewym światłem mijania uznasz za rozsądną ? Poprawnie ustawione światła mijania ledowe potrafią oślepiać znacznie bardziej niż ten amerykański wynalazek z uwagi właśnie na moc tego światła i to jest zgodne z przepisami … nie wszystko jest czarno białe 

4 godziny temu, dominik_z napisał:

szeroką wiedzę na temat pojazdów i badań technicznych

Im szersza tym wątpliwości większe;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Paprock napisał:

widziałeś jak wysoko ma światła ten Cadillac?

Tak i miałem nawet napisać na ten temat, ale pisząc wcześniej o "prawidłowym" ustawieniu tychże świateł uznałem że wpis jest wyczerpujący, a % obniżenia są zapewne dostosowane do wysokości ich położenia, np 2%, a nie jakoś tak standardowo ok. 1%. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2024 o 18:58, nesiasps napisał:

kto robił ten pojazd na pierwszym ma zapewne ciepło

Doglądnąłem jeszcze raz ten filmik i odnoszę wrażenie, iż importer pojazdu/sprzedawca mogli zmanipulować diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, nesiasps napisał:

ten amerykański wynalazek

Ma właśnie światła ledowe wg tego co pada w filmie. Tylko nie są to światła soczewkowe, projekcyjne, które jak sam autor po konsultacji z różnymi firmami zauważa dałoby się "przerobić".

1 godzinę temu, radekd2 napisał:

odnoszę wrażenie

Podobnie i ja, jest fragment w filmie gdzie pada światło z Cadillaca na ścianę, w pierwszym wrażeniu zdawać by się mogło, że są jednocześnie na ścianie rzucone światła z dwóch samochodów. Wygląda to tak jakby w centrum tam gdzie największa jasność występował obraz asymetrii ale mało wyraźny i "przykryty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mirek_handlarz napisał:

Wygląda to tak jakby w centrum tam gdzie największa jasność występował obraz asymetrii ale mało wyraźny i "przykryty".

Pytanie, czy ta lampa która rzuca taką wiązkę światła została przebadana i zostało to potwierdzone badaniami homologacyjnymi obowiązującymi w całej UE ? czy Niemcy sobie porobili jakieś odstępstwa które obowiązują tylko u nich w kraju i nigdzie więcej, bo raczej stawiam na tą ostatnią opcję. a to co za zachodnią granica, zostaje za zachodnią granica. Dyrektywy WE mówią o tym wprost, że dopuszczenia krajowe obowiązują w kraju gdzie zostały udzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.