Skocz do zawartości

DANE PRZYCZEPY AUTOSAN D 655/10 ZMIANA NA ROLNICZĄ


danlop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z kolegów może mi podpowiedzieć w kwestii zmiany przeznaczenia przyczepy AUTOSAN D 655/10 z1993r. Obecnie ciężarowa w DR. Klient chce mieć rolniczą.

Faktycznie koła, instalacja elektr. i hamulcowa typowo rolnicza.

Dzięki za info.

Edytowane przez danlop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ma teraz przeznaczenie: przewóz zwierząt. Ale obecnie nie ma oryginalnej zabudowy. Jest bez burt- wozi słomę. 

Nie wiem czy temat jest do "ugryzienia"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słomę można wozić i przyczepą ciężarową. Brak zabudowy wymaga ZK, natomiast czy wystarczą one do zmiany rodzaju pojazdu to już inna kwestia. Osobiście dla mnie, brak zabudowy i wspomniane zmiany są niewystarczające do zmiany rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A koledzy by próbowali ze ZK czy ciężki do ugryzienia?

Nie mogę znaleźć żadnych danych źródłowych o tym sprzęcie w oryginale...

Farmer wozi słomę...a oczywiście go boli kasa za przeglądy i terminy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danlop napisał:

 AUTOSAN D 655/10 z1993r. Obecnie ciężarowa w DR.

Jaki DR i czy jest tam samo słowo "ciężarowa"?

Jest szansa, że od początku była to przyczepa rolnicza i bywało, że jak WK jest w posiadaniu faktury zakupu to poprawia dane na zgodne z obecną klasyfikacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR jest nowy (2014r), jest : PRZYCZEPA CIĘŻAROWA, PRZEWÓZ ŻYWYCH ZWIERZĄT, ładowność 6ton, naciski 50kN

Pytać farmera czy ma ją od nowości lub czy ma może fakturę??

 

Edytowane przez danlop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja DR z 2014r to raczej została już sklasyfikowana wg obecnych przepisów i raczej rolniczą z automatu się nie stanie a w dodatku zmieniło się przeznaczenie przyczepy więc zaszły zmiany konstrukcyjne i DBT i tak będzie niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w przyczepie to w miarę prosty temat. Zwróć uwagę na wymiary, masy nośności opon, oświetlenie a także rodzaj układu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak kiedyś pisałem najprostsza i najbardziej przydatna społeczeństwu sprawa, a diagnosta który ogarnia takie rzeczy z głową to skarb.
Rolnicy mogą jeździć starymi D47 trzykrotnie spawanymi z wywrwaną tylną belką i 4 sladami ale OBT na 2 lata lub D50 gdzie jak jedną zobaczyłem to po odbiciu farby i rdzy niewiele z ramy zostało ale OBT tańsze i na 2 lata. Mogą też jeździć nowszymi przyczepami np w/w o ile ktoś na OSKP pomyśli że można jednak zmienić ją na rolniczą bo każda przyczepa ciężarowa spełnia wymagania przyczepy ciężarowej-rolniczej a było to chyba dyskutowane w kilku wątkach ;)
Ja wolę jeździć nowszą przyczepą która była samochodówką (nie raz mocniejsze osie, opony i ogólnie mocniejsze przyczepy) niż  starym wyklepanym rumplem.
Sam mam dwie po ZK na rolniczą i trzymam je właśnie dlatego że są rolnicze (niski koszt OBT i na 2 lata a OSKP daleko bo ponad 30km, użytkuję je 3 tygodnie w roku) bo ~ 160zł co roku gdzie czasem nie wyjeżdża do miasta gdzie jest OSKP to i koszta i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa D655 była produkowana jako ciężarowa. Ta najprawdopodobniej była  zaczepiana do jakiegoś Stara lub  Jelcza i wykorzystywana do przewozu żywca do  jakiejś ubojni. Fabrycznie musiała posiadać hamulce dwuobwodowe , ale najwyraźniej ktoś tam już namieszał. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zmienić jej rodzaj na rolniczą , oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków technicznych i przedstawieniu stosownej dokumentacji .

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 09:30, wadi napisał:

...oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków technicznych i przedstawieniu stosownej dokumentacji .

👍👍👍👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.