Skocz do zawartości

Boxer 3 miejscowy na samochód osobowy


yogi1984

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie bo się już sam zamotałem.

Mianowicie czy można z Peugota Boxera ciężarowego 3-osobowego  zrobić ot tak osobówkę również 3-osobową ???

Pytam bo rano klienta wyśmiałem a on teraz wraca i ZK na osobowy wymachuje bo tak można i mam się douczyć.

Faktycznie w nocy jakieś głosowanie było???Czy może coś jeszcze mnie omineło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież tematowy Peugeot dalej ma większe zdolności do przewozu ładunków niż osób, to jaki z niego osobowy ?

Nie wiem... 8/

14 minut temu, yogi1984 napisał:

Pytam bo rano klienta wyśmiałem a on teraz wraca i ZK na osobowy wymachuje bo tak można i mam się douczyć.

Tak mi się wydaje, że z tymi zmianami może " odbić się " od okienka w kumatym WK. :silent:

 

14 minut temu, yogi1984 napisał:

Czy może coś jeszcze mnie omineło...

Myślę, że jesteś na bieżąco ! :smile:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, leski66 napisał:

Ale przecież tematowy Peugeot dalej ma większe zdolności do przewozu ładunków niż osób, to jaki z niego osobowy ?

No właśnie wiem o tym i stąd me zdziwienie i chwila wahania :omg:

Nic...plus taki że odkryłem nową stację(dzięki CEP) co cuda działać na niej  można😃

13 minut temu, leski66 napisał:

może " odbić się " od okienka w kumatym WK. :silent:

Nie omieszkam sprawdzić co z nim się stanie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd widziałem jakiegoś dostawczaka (bodajże Opla Vivaro) homologowanego jako osobowy M1 2-miejscowy to trochę zmieniłem swoje postrzeganie co można, a czego nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yogi1984 napisał:

Mianowicie czy można z Peugota Boxera ciężarowego 3-osobowego  zrobić ot tak osobówkę również 3-osobową ???

Można, ale czasami tylko raz :) 

Wyczuwam w tym przedsięwzięciu pewien zamysł 

-Najpierw zrobić z tego M1 
- później dołożyć miejsca
Tylko klient się chyba spóźnił o jakiś 1 rok i 3 miesiące :) 

7 godzin temu, yogi1984 napisał:

a on teraz wraca i ZK na osobowy wymachuje bo tak można i mam się douczyć.

Szczerze nie rozumiem takiego postępowania... jak załatwił to powinien to zachować dla siebie. 

Godzinę temu, michal_k napisał:

(bodajże Opla Vivaro) homologowanego jako osobowy M1 2-miejscowy

Tutaj mówisz o wydanym świadectwie homologacji, zapewne są jakieś kruczki które na to pozwalają a Polskie prawo nie nadąża nad Dyrektywami UE. 


 

Godzinę temu, michal_k napisał:

zmieniłem swoje postrzeganie co można, a czego nie

W przedmiotowym przypadku można zrobić wszystko, i wszystko będzie OK jak WK zmieni dane... Ale, wszystko będzie OK dopóki nie wydarzy się tragedia i nie zacznie się ciąganie po sądach. WK umyje ręce(bo oni auta nie widzą), pójdą do diagnosty,diagnosta powie, że nie było przeszkód, więc zapytają producenta, a ten powie, że taki pojazd nigdy nie powinien być M1, bo nie posiada homologacji. 
Zgadnij kto w tym przypadku zostanie ugotowaną żabą? 

Nasze stanowienie prawa nie polega na ułatwianiu życia ludziom, tylko na zakazach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w Końskich jak na " prowincji " - o ile może dojść do odbicia od okienka czas oczekiwania na to, jest stosunkowo " przyduży ". :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, michal_k napisał:

Odkąd widziałem jakiegoś dostawczaka (bodajże Opla Vivaro) homologowanego jako osobowy M1 2-miejscowy to trochę zmieniłem swoje postrzeganie co można, a czego nie ;)

Klasycznie kategoria M1 oznacza, że pojazd nie spełnia wymogów dotyczących N1 ale jednak jest spora grupa aut, która podlega właśnie po kategorie M1 a może mieć mało miejsc. Tylko, że w każdym przypadku mówimy tutaj typowo o aucie specjalnym - auto pogrzebowe (typ SD), samochód kempingowy (typ SA) plus auta gdzie musi być jednak trochę więcej miejsc - samochód sanitarny (typ SC, zgodnie z PN-EN1789, chodzi mi o pojazdy A1 i A2 które mają odpowiednik w naszych przepisach jako T ) lub samochód przystosowany do przewozu wózków inwalidzkich (typ SH). 

W każdym przypadku pojazd ten jest kategorii M1, może w międzyczasie ktoś coś z niego zdemontował. Są także pojazdy, które homologacyjnie są kategoriami M1 ale są pojazdami niekompletnymi, które należy poddać 2 etapowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ten 3 osobowy bokser została samochodem osobowym to teraz bez instytutu badawczego włożą do nie go następne 3 lub 6 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 19:05, dominik_z napisał:

Wyczuwam w tym przedsięwzięciu pewien zamysł 
-Najpierw zrobić z tego M1 
- później dołożyć miejsca

M1 to on nigdy nie będzie aczkolwiek samochodem osobowym może zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A możecie mi powiedzieć co dokładnie zmieniło się w przepisach, że przerabianie takich dostawczaków z 3 miejscowych na 6 praktycznie wyginęło ?? Jeszcze z 2 lata temu widziałem kilka takich pojazdów z badaniami z PIMOTU lub ITSu, ale aktualnie już nikt nie przerabia tak pojazdów... Wiem, że teraz w przepisie jest dodatkowa informacja o zaczepach ISOFIX no ale one chyba aż takim strasznym wymaganiem nie są ?? W coś jeszcze trzeba doposażyć pojazd ??

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2021 o 11:58, leski66 napisał:

Tak mi się wydaje, że z tymi zmianami może " odbić się " od okienka w kumatym WK. :silent:

Nie był kumaty😉

vv.png.bfd15a05512d6ab14718df2aa43b7642.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy VAN to pojazd osobowy? :) 
 

Cytat

BB Van Samochód ciężarowy o kabinie kierowcy zawartej w bryle nadwozia

 

Cytat

— Jednakże jeżeli pojazd określony jako BB posiada technicznie dopuszczalną maksymalną masę nieprzekraczającą 3 500 kg:
— posiada ponad sześć miejsc siedzących, nie licząc miejsca kierowcy lub
— spełnia oba następujące warunki:
(i) liczba miejsc siedzących, nie licząc miejsca kierowcy, nie przekracza sześciu;
i (ii) P – (M + N × 68) ≤ N × 68;
pojazdu takiego nie uznaje się za pojazd kategorii N.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie dla pojazdów kategorii M 
 

Cytat

(ii) P–(M + N × 68) > N × 68, gdzie:
P = technicznie dopuszczalna maksymalna masa całkowita pojazdu w kg,
M = masa pojazdu w stanie gotowym do jazdy w kg, N = liczba miejsc siedzących, z wyjątkiem miejsca kierowcy.
Pojazd taki nie jest uznawany za pojazd kategorii M1.


 

6 minut temu, michal_k napisał:

Od wtedy kiedy minister wpisał tak w klasyfikacji pojazdów :P

Ciekawe, Rozporządzenie... UE 2018/858 nie klasyfikuje BB jako pojazd M1 ( w domyśle osobowy), natomiast klasyfikacja wg ITS BB już klasyfikuje jako osobowy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.