Skocz do zawartości

Prawidłowy rodzaj pojazdu specjalny,ciężarowy, osobowy


luk

Rekomendowane odpowiedzi

 Witajcie. 

Jest pojazd jak na zdjęciu czyli tzw kamper van. Jest to przeróbka z zabudową kempingowa czyli szafki,  kuchnia itd

9.  42  Przestrzeń mieszkalna samochodu kempingowego powinna być wyposażona w trwale zamocowane:

1) siedzenia;

2) stolik; może być zbudowany tak, aby łatwo go było można zdemontować;

3) miejsca do spania, które mogą powstawać z siedzeń;

4) urządzenia kuchenne;

5) szafki.
 
Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2016.2022 t.j.

 | Akt obowiązujący

Wersja od: 11 listopada 2020 r.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY 1

z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków 

I teraz są  wersje 

1. Jeżeli takowy pojazd ma w DR rodzaj pojazdu samochód ciężarowy i spelnia te wymagania, pojawia wam sie na BT - co robicie ?

2. Takowy pojazd ma wpisane samochód osobowy i dokładnie taka sama sytuacja jak w pkt 1 co robicie ?

Dajecie wynik badania N za niezgodnosci czy podbijacie przegląd bo sam ciężarowy może wozić co chce i spełnia warunki sam ciężarowego a do osobowki mogę załadować  co mi się podoba . 

Dlaczego pytam ,dużo osób zadaje podobne i bardziej szczegółowe pytania co by bo gdyby i takie tam w związku z wejściem akcyzy na przeróbki kamperow. 

Według przepisu który przedstawiłem i mojego myślenia kwalifikuje sie to jako rodzaj specjalny kempingowy 

 W tym przepisie jest też zdanie "powinna  byc wyposażona " czy to nie nadciąga że powinno być a nie musi i można jeździć z zabudową kempingową bo nie musi

Jak wy to widzicie bo zaczyna się kombinowanie strony klientów 

 

1615967349141.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, luk napisał:

 Przestrzeń mieszkalna samochodu kempingowego powinna być wyposażona w trwale zamocowane:

:

5 minut temu, luk napisał:

(...) bo sam ciężarowy może wozić co chce

Wozić OK, natomiast przy zamocowaniu na stałe to w DR masa własna ze stanem faktycznym nie gra i w obu przypadkach pojazd powinien przejść ZK ze względu na " zabudowę ".

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, luk napisał:

Dajecie wynik badania N za niezgodnosci

Ja daję P ;-)

Wielkiego wyboru nie masz. Określasz co wg. ciebie jest niezgodne (rodzaj, podrodzaj, przeznaczenie, MW itp.) i informujesz o tym klienta. Ja zawsze przy okazji czynię elaborat, jak to nie wolno takim pojazdem poruszać się szybciej niż 80 km/h, jakie są konsekwencje w razie W, czy to od strony prawnej (ewentualne postępowanie karne), czy od strony ubezpieczeń. Reszta to wola klienta. U nas mało kto zwróci uwagę (poza ITD), ale za granicą mogą być schody i wysokie mandaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 09:32, leski66 napisał:

Wozić OK, natomiast przy zamocowaniu na stałe to w DR masa własna ze stanem faktycznym nie gra i w obu przypadkach pojazd powinien przejść ZK ze względu na " zabudowę ".

No i tu sie zgadzam z ta opininia . Czyli jezeli pojawi się takowy pojazd na przeglądzie mówimy co i jak że pojazd w opcji rodzaju pojazdu ciezarowy lun osobowy  nie spelnia wymagan ???

W dniu 17.03.2021 o 12:37, aboz napisał:

U nas mało kto zwróci uwagę

A czy my powinniśmy zwrócić uwagę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy my powinniśmy zwrócić uwagę ???
Owszem. Ale ja miałem zupełnie co innego na myśli. Zanim wyrwiesz zdanie z kontekstu, przeczytaj całość wypowiedzi.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.