Skocz do zawartości

Czas "przeglądu",


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego u nas na wielu stacjach popularne zrobiło się umawianie. Nie ważne, że badanie w pięć minut obleci. Blokuje kompa na godzinę i czeka, aż czas zleci zanim kolejne auto do rejestru wprowadzi. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak to badanie robił w.w diagnosta ? Bez wygłupów samo wprowadzenie do systemu, linia, identyfikacja, światła, zajrzeć do klocków bez schodzenia na dół to już jest około 15 minut. Albo paparuch nie otwierał BT tylko wjeżdżał i po wyjechaniu wprowadzał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jakiś nienormalny, bo mało kiedy udaje mi się z czasem BT zejść poniżej 25 min, zazwyczaj w okolicach 30-35 min., a jak klient nie czeka, ponieważ i tak zostawił samochód na dłużej to i pod 50 min. potrafi się zejść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kół nie pompuje, amorów nie testuje, szarpaka nie używa, analiza na cerę źle wpływa, światła na ścianie obleci, identyfikację pominie bo wcześniej swoją pieczątkę wlepił, miernika nacisku nie podczepi bo się jeszcze w kable zamota i do kanału wleci... wypisz wymaluj Paprock przy badaniu! :evil:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej zastanawia czy tylko na podstawie CEP-a te czasy ustalali czy jeszcze jakieś kamery? Bo jeśli tylko na podstawie info cepikowego to tak troszkę nie bardzo.... Sam mam  na sumieniu sytuację że auto sprawdzę obejde a na końcu CEP. Ale to może dlatego że leniwy czasem jestem a biuro na końcu linii mam🙂 Wiem wiem że troszkę nie ta kolejność no ale...... czasem leń bierze górę co nie znaczy że auto w 5 minut sprawdzam🙂

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1 minutę na Pierwszym zza granicy, a dlaczego? Bo nie będę latał w te i na zad przed bramę i do biura szukając/porównując dane które mi są co cepa potrzebne, tylko robię całe badanie, spisuję sobie dane jakie mi potrzebna, a następnie wklepuję wszystko w system. Ta minuta to czas od kliknięcia w przycisk prerejestracja do zapisz do cepik. Można pomyśleć że badanie zrobione w 1 minutę :D Ale jakby na kamerę nagrali to z 50 minut by było. 

  • Polub 1
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Wasze czasy, opinie, podejście do obowiązków, do roboty są nieistotne w przypadku kiedy w przepisach jest to punk po punkcie rozpisane. Temida zada proste pytanie: czy potraficie tak wykonać swoją pracę tak, żeby nikt się nie przypierniczał, czy potraficie tak zrobić badanie jak mówi instrukcja, czyli zakres?

No i co odpowiecie, że nie, bo nie... stękanie, gdybanie, lawirowanie... Bo co, bo śnieg napadał, bo Małysz skacze...? W tej robocie nie istnieją czasy, znajomości, naciski, przyjaźnie... Nie pierwsze i nie ostatnie stanowisko sądu takie. Zawsze będzie, że jak jest coś wbrew przepisom, to zaraz opieszałość, pobieżność, zysk, kumoterstwo, łapówkarstwo, cwaniactwo... Trzeba umieć kombinować. Wyproś klienta ze stacji coby nie podglądał. Wyłącz monitoring i gap się do kompa. :evil:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 10:39, Paprock napisał:

Dlatego u nas na wielu stacjach popularne zrobiło się umawianie. Nie ważne, że badanie w pięć minut obleci. Blokuje kompa na godzinę i czeka, aż czas zleci zanim kolejne auto do rejestru wprowadzi. Życie.

Nieprawda, u nas na stacji jest tak że długo długo nic a jak się auta zjadą to stoją w kolejce i psioczą na diagnostę że za wolno robi a w tej kolejce nie rzadko stoją klienci chcący zapłacić za myjnię, wulkanizację, nasz szef nas uraczył takim dodatkowym zaszczytnym obowiązkiem w związku z tym że mamy za dużo czasu wolnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jest prawda Twoja i jest prawda moja. Nie pisałem o wszystkich stacjach. Wyraziłem opinię, którą sam zaobserwowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bertone122 napisał:

nasz szef nas uraczył takim dodatkowym zaszczytnym obowiązkiem

Skoro wyraziło się na taki zaszczytny obowiązek zgodę, to skąd ten sarkazm ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie czas na renegocjację warunków umowy

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 12:53, Czolgista napisał:

Chyba jestem jakiś nienormalny, bo mało kiedy udaje mi się z czasem BT zejść poniżej 25 min, 

  Byłem 2019/09 na szkoleniu gdzie przedstawiciel ITD powiedział- " dobre badanie techniczne, standardowego samochodu osobowego można wykonać w czasie poniżej 15min..." i mam to nagrane. Dla mnie to nie jest żaden wyznacznik, bo zdarzają się osobowe w których 10min to  "VIN z gnoju odkopuję"😠

Uważam że 20-25 min to jest zupełny standard bez ociągania się, ale też bez pospiechu. Jak widzę, że klient oczekuje wnikliwego traktowania to schodzi więcej czasu, jak jest opryskliwy lub ma postawę "ja tylko po pieczątkę" - to potrafię i godzinę dłubać temat.

 Powtórzę to kolejny raz- b. często, tym moim sprawdzaniem i wymaganiem niezbędnego minimum od pojazdów robię sobie wrogów i klient nie jest zadowolony, bo on był na innej stacji i tam w 5min się uwinął...

  Podsumowując, niech w końcu zrobią te zdjęcia na badaniach i należyte kontrole bez przewalania papierów, tylko rzeczywiste sprawdzenie jakie czynności wykonuje diagnosta - amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie ma wpływ na wypłatę, że nigdy tabeli nie zmodyfikują jak idzie trzy stów w godzinę zarobić. Niestety, ale tak to widzą, a 'miszczowie zawodu" jeszcze to potwierdzają. Powodzenia w podwyżkach! 

Może ten pan ze szkolenia temu z wyroku pomoże, co? Jak taki na szkoleniu 'mondry'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dalkowiak napisał:

dobre badanie techniczne, standardowego samochodu osobowego można wykonać w czasie poniżej 15min

Kilkanaście lat temu panowie z ramienia jedynego słusznego "instytuta" zrobili OBT Malucha zgodnie z ówczesnym wykazem - czas 8 h - we dwóch. To chyba teraz jest mniej czynności...  :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, adam1501 napisał:

czas 8 h - we dwóch

Plus inspektor TDT Pan Tadeusz M.

Z info od osób obserwujących te poczynania to 8h nie wyszło już że  koniec listy a zwyczajnie fajrant i nikt nie myślał o nadgodzinach 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą była sympatyczna pani firmową skodą, powiedziała że się spieszy, czy zrobię jej tak bez wjeżdżania w 5min... Ja na czas nie pracuje- mówię,  pytam gdzie robi takie badania na czas bo chciałbym znać prywatnie taka dobrą miejscówkę. No i ona mi mówi że żadnych badań ona nie robi, tylko na przeglądy jeździ, i jak będę tak się mądrował to ona mi nie wróży kariery...🤣 Kłaniam się nisko, nie do widzenia😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są laski z grupy gigantek, które umawiają się: "no ja bym tak była między 16 a 18 ale mogę się spóźnić, to mi pan miejsce zarezerwuje". :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 15:07, Paprock napisał:

 wypisz wymaluj Paprock przy badaniu! :evil:

 I już chciałem napisać , teraz sie zacznie ,ale patrzę a tu samokrytyka... Jakoś profilowe  inne czy co ?

6 godzin temu, dalkowiak napisał:

  gdzie przedstawiciel ITD powiedzia

a co on ma do ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Paprock napisał:

 nigdy tabeli nie zmodyfikują jak idzie trzy stów w godzinę zarobić

 Cza było dentystą zostać, pani stomatolog to w godzinę 1,5 -2tyś.😎 i nowe BMW pod gabinetem, a że tam jakiś ząbek po robocie wypadnie to luzik😁

 Ten nasz zawód jak bagienko, każdy chce być na powierzchni i stoimy na tym trzęsawisku aż kogoś wciągnie a reszta zacznie uciekać9_9, kasa jak za mycie fury czy wymianę kół w budzie u majstra, a poszanowania i spokoju krztyna została. No ale co ja tam będę beczał nad losem, właśnie podjechało iveco 1999r to idę się rozerwać może być wesoło9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by sprawdził pojazd w dwie minuty a zapisał badanie po kolejnych 28 to pojazd był by sprawdzony prawidłowo.

W trakcie kontroli TDT badanie zajęło mi ok 15 minut , protokół bez uwag. Wiec nie wiem czemu miał bym robić z siebie dziwaka i po sprawdzeniu czekać jeszcze kilka minut żeby CEPiKowi było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.