Skocz do zawartości

Czas "przeglądu",


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie  - zegarek nas śledzi - telefon liczy kroki - czasami z zegarka zrzucę dane o lokalizacji - SKP zamalowana na zielono  wiec tak szczerze wszyscy wszystko  o Nas wiedzą  - a na Moja Firma widać jaki czas klient spędza na SKP - kamerki zbędne 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adam1501 napisał:

Ja tam czekam na wprowadzenie automatycznej archiwizacji wyników i skończy się problem z czasem BT.

Byłem ostatnio na stacji ITS w Warszawie- nie jako klient ale jako oglądacz technologii. 
Tam już funkcjonuje taka archiwizacja (obawiam się, że jest w fazie testów). 
Każdy pomiar czy to z płyty, amortyzatorów, rolek itp. kończy się uwiecznieniem tablic rejestracyjnych i jest archiwizowany.
O przyrządach mierzących NOx i wykrywające usunięcie DPF nie wspominam :) 
O przejęciu nadzoru nad SKP też mam pewne informacje, i raczej spodziewałbym się nadzoru nad stacjami przez ITS niż TDT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominik_z napisał:

raczej spodziewałbym się nadzoru nad stacjami przez ITS niż TDT

Raczej płonne twoje nadzieje. Projekt przeszedł z poprawkami przez konferencję uzgodnieniową i jest na ostatniej prostej do przyjęcia przez RM. W sprawie nadzoru niewiele się zmieniło. Zmienili tylko zapis o rażącym naruszeniu przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, aboz napisał:

Projekt przeszedł z poprawkami przez konferencję uzgodnieniową i jest na ostatniej prostej do przyjęcia przez RM

Sądzisz że na 99% będą zmiany od 1 stycznia 2022? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, aboz napisał:

Raczej płonne twoje nadzieje.

No nic, mówiłem tylko to co usłyszałem kilka dni temu od pracownika ITS. :) 
Ręce na nadzór zaciera każdy, bo w takiej postaci jaki jest planowany będą z tego $$

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że na 99% będą zmiany od 1 stycznia 2022? 
Jak wejdzie, to TDT dostanie pół roku na przygotowanie się do nadzoru. Ale z tym wejściem to pewny nie jestem.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dominik_z napisał:

raczej spodziewałbym się nadzoru nad stacjami przez ITS niż TDT

Miałem niedawno przyjemność rozmowy z panem inspektorem z TDT. On z kolei twierdził, że po zmianach nadzór idzie pod TDT, a egzaminowanie nowych diagnostów trafi do ITSu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czolgista napisał:

a egzaminowanie nowych diagnostów trafi do ITSu.

Jak się nie mylę tak miało być w tym sławnym projekcie ustawy co Pan Kaczyński w ostatniej chwili wycofał z głosowania.....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 09:50, Mecher napisał:

 

 

To zapytaj ekspertów, jak to jest z pojazdami powyżej 3,5 t.

Przy okazji możesz popytać o czas badań dodatkowych jak zmiany konstrukcyjne, pokolizyjne, ADR, bus 100, czy nawet taxi.

 

 

Witam

Temat czasu badania nie daje mi spokoju , więc postanowiłem  trochę popytać.

Miałem okazję porozmawiać z kolegą, który ma znajomego - eksperta-. I zapytał go o czas badania pojazdów powyżej 3,5 t. Ekspert powiedział, że zna zagadnienie bo czytał na Forum Norcom. I jego zdanie w tej kwestii jest takie: Czas badania określiłby na podstawie wykazu czynności przewidzianych w rozporządzeniu oraz w odniesieniu do konkretnego przypadku , wizji lokalnej  i doświadczenia diagnosty.Jednak nie jest stanie dokładnie określić ile miałoby  trwać takie badanie. Jego zdaniem ( eksperta) inaczej może wyglądać badanie samochodu ciężarowego mającego rok i przebieg 100 000 km a inaczej pojazdu mającego kilkanaście lat i ponad milion kilometrów przebiegu. Chodzi o czas poświęcony na choćby organoleptyczne oględziny .  Inna kwestia  to badanie ADR - tutaj zakres jest większy i w dużej mierze czas badania zależy od doświadczenia diagnosty i tego jak podchodzi do badania. Czyli czy robi według " ściagi" krok po kroku, czy zna czynności na pamięć i jednocześnie przy oględzinach wykonuje sprawdzenie kilku elementów  jednocześnie ( chodzi o kontrolę organoleptyczną). Jednakże uogólniając ekspert powiedział, że czas badania na pewno musi być dłuższy aniżeli przy samochodzie do 3,5 t bo  budowa samochodów ciężarowych jest zgoła inna i występują tam elementy, których nie ma w pojazdach do 3,5 t. Uogólniając na pewno ( jego zdaniem nie powinien to być czas krótszy niż 30  do 40 minut . A górna granica zależy od konkretnego przypadku i umiejętności diagnosty oraz jego doświadczenia. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Grzegorz Łódź napisał:

Jak się nie mylę

Pewnie się nie mylisz. W ostatnio zaprezentowanym projekcie też to jest. Art. 84 ust. 1.

Pan z TDT stwierdził, że chodzi o to, żeby nikt nie zarzucił TDT, że jednocześnie egzaminują, kontrolują prawidłowość egzaminów i pracę diagnostów. Znaczy, że byłoby to sprzeczne z konstytucją i dlatego ITS także dostał jakiś kawałek tego torta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Czolgista napisał:

byłoby to sprzeczne z konstytucją

Ciekawe twierdzenie Pana z TDT. A podał który artykuł konstytucji byłby naruszony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wnikam. Niewykluczone, że rzucił coś takiego na odczep się, gdyż krótko mówiąc, zbyt rozmowyny nie był.

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas teraz wszystkie obostrzenia Covidove, zmuszanie przedsiębiorców do zamykania biznesów itd też są niezgodne z konstytucją a jak widać da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czolgista napisał:

Znaczy, że byłoby to sprzeczne z konstytucją

Jakby ten rząd jakąś tam konstytucją się przejmował. Trzeba było to jutro napisać, w sam raz na 1 kwietnia by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam gościa właściciela SKP który potrafi zrobić dziennie od 8.00 do 17.00 ponad 60 badań i działa tak już wiele lat można można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pitermlody napisał:

działa tak już wiele lat można można.

Oczywiście, że można, ponieważ nadzór nie zastanawia się jakim cudem coś takiego ma miejsce kiedy w trakcie kontroli jedno badanie trwa dwie godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pitermlody napisał:

ponad 60 badań

Gdzie tak dobrze mają, trzeba chłopu pomóc i wybudować kolejną SKP w tej miejscowości.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.