Skocz do zawartości

Po kontroli TDT/Starostwa


bertone122

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie straszyliscie zmianami jakie nadchodzą, pisaliście że jestem odważny i głupi że chcę pracować w tym zawodzie a tu spotkała mnie przyjemna niespodzianka. Otóż 17.03.2021 mieliśmy na stacji kontrolę zapowiedzianą 26.02.2021, sęk w tym że o tej kontroli wiedział tylko jeden człowiek u nas w firmie :D i nie byłem nim ja, kierownik bazy dostał pismo i nikomu nie powiedział, zazwyczaj jak była spodziewana kontrola to jeden z mechaników siadał na szlabanie i odsyłał klientów w diabły a tego dnia było inaczej, o godzinie 12:30 siedziałem jak zwykle w biurze przyjmując kolejne auto na przegląd okresowy a tuż za nim w kolejce stali panowie ze starostwa, przywitali się pytając gdzie jest pan A.S. mój przełożony, skierowałem ich do jego kantorka no i zaczęło się trzy godziny męczarni, z czego 2.5 godziny trwał przegląd Fiata Doblo 1.9 2003r. Zakończony wynikiem N i listą usterek w liczbie 18 sztuk, w tym 12-UI i 6-UD, panowie kontrolerzy znudzeni szybko wypisali dokumenty i uciekli szybko do domu :D, młody pan z TDT przybił mi grabe na do widzenia, zresztą pozdrawiam, klient załamany stwierdził z pretensją że będzie musiał zezłomować auto. Załączam zdjęcie badania.

IMG_20210318_145242.jpg

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Demart napisał:

zatrzymałeś

Nie wystawił USZ (na zaświadczeniu są tylko UD i UI) więc nie miał podstaw zatrzymać dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Andrzej89 napisał:

Nie wystawił USZ więc nie miał podstaw zatrzymać dowodu.

A co z tym:

9.W przypadku uznania stanu technicznego za  nie zadowalający w obrębie kilku usterek,o których mowa w kolumnie trzeciej załącznika nr1 oraz załącznika nr2 do rozporządzenia,a które należą do tej samej grupy usterek, uprawniony diagnosta podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu usterek do wyższej grupy usterek,jeżeli ich skumulowany wpływ skutkuje wzrostem zagrożenia powodowanego przez pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lp.1 UD to na podstawie jakich §§ :?:

Cytat

Art. 59
1. Pojazd zarejestrowany w Rzeczypospolitej Polskiej, który ma być używany w ruchu międzynarodowym, powinien być oznaczony znakiem z literami „PL”.
2. Pojazd zarejestrowany za granicą uczestniczący w ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej powinien być oznaczony znakiem określającym państwo, w którym jest zarejestrowany.
3. Obowiązek, o którym mowa w ust. 1 i 2, uważa się za spełniony, jeżeli na tablicy rejestracyjnej jest umieszczony znak określający państwo, w którym pojazd został zarejestrowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bertone122 napisał:

Załączam zdjęcie badania.

Jaka piękna i czytelna tabelka. Jaki to PROGRAM? Z resztą nie ważne. Od razu widać, że na łopatki kładzie apkę! O widoku w apkowym rejestrze tak bogatego zaświadczenia szkoda gadać nawet, bo tam ciapka na ciapce ciapkę ciapką pogania. Zanim ktokolwiek o apce się odezwie, niech skan z rejestru wstawi prędzej. Z całymi opisami usterek plus odręcznymi dopiskami. Powodzenia i współczucia tym, co pracować na nim muszą. Z naciskiem na przymus!

Deko nie na temat, ale jakby co, to można przenieść. Sorry i dziękuję. ;-)

52 minuty temu, Demart napisał:

A co z tym:

Po mojemu, to tu zdanie ma diagnosta. Nie widzę nakazu/przymusu w tym zapisie. Diagnosta patrzy, ocenia i podejmuje decyzję czy zostawia UI, czy przekwalifikowuje do USZ.

 

@bertone122 2021-03-18 07:12:45 co to za data?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

co to za data?

Która data?

Godzinę temu, Paprock napisał:

Jaki to PROGRAM

Norcom Stacja 

1 godzinę temu, Jacdiag napisał:

.1 UD to na podstawie jakich §§ :?:

Na podstawie takiej że ani ty ani ja ani 99% samochodów w Polsce nie ma znaczka PL 

2 godziny temu, Demart napisał:

DR zatrzymałeś

Zastanawiałem się nad tym :D ale klienta nie chciałem już bardziej dobić i spowodować u niego zawał, poza tym mimo wszystko nie stwarzał zagrożenia w w ruchu, ni może prędzej zagrożenie dla środowiska, powiem wam że to auto było w całkiem dobrm stanie technicznym, w sensie buda zdrowa, zawieszenie ok, tylko wszystko inne wyj....e jak strzelba, poprostu zaniedbane auto, swoją drogą będziemy monitorować w cepiku dalszą jego historię, zastanawiam się czy jest ktoś kto klepnie to auto jak przyjedzie do niego na poprawkę "po znajomości" bez usunięcia ww usterek?

Godzinę temu, Paprock napisał:

. Od razu widać, że na łopatki kładzie apkę! O widoku w apkowym rejestrze tak bogatego zaświadczenia szkoda gadać nawet, bo tam ciapka na ciapce ciapkę ciapką pogania.

O jakiej apce mówisz? Co to za apka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bertone122 napisał:

Na podstawie takiej że ani ty ani ja ani 99% samochodów w Polsce nie ma znaczka PL 

No przecież @Jacdiag podał wyraźny przepis kiedy znak PL jest spełniony -> ma być/jest w 90% na tablicy rejestracyjnej przecież!!!

 

18 minut temu, bertone122 napisał:

Która data?

Ta pod imieniem.

 

18 minut temu, bertone122 napisał:

O jakiej apce mówisz? Co to za apka?

No do obsługi badań służą PROGRAMY i chwała im za to, ale między PROGRAMY wplątała się jedna apka wiadomego autorstwa - szkoda gadać.

 

A wracając do znaczka PL jeszcze, to jego obowiązek posiadania na nadwoziu wynikał z chęci podróżowania poza granice ojczyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bertone122 napisał:

Na podstawie takiej że ani ty ani ja ani 99% samochodów w Polsce nie ma znaczka PL

Bo nie muszą mieć, poruszając się na terytorium PL. Powyżej wkleiłem treść art.59 PoRD.

 

 

PL.png

a dla przypomnienia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

Ta pod imieniem

Hehe ale masz oko, nie zauważyłem tego nigdy :D to jest czas kiedy po raz pierwszy się zalogowałem tego dnia... Ej chociaż wcale nie, badanie przeprowadziłem 17-tego... 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam. Ale jest tych dat, terminów, czasów, że trudno to laikowi (Temidzie) wytłumaczyć. No i potem tworzą się tematy jak "czas badania" dla przykładu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Paprock napisał:

Już nie pamiętam. Ale jest tych dat, terminów, czasów, że trudno to laikowi (Temidzie) wytłumaczyć. No i potem tworzą się tematy jak "czas badania" dla przykładu. ;-)

Czas badania 2.5 godziny 🤣 stresowała mnie publiczność

21 minut temu, Jacdiag napisał:

Data i godzina drukowania :?:

Tak bingo 💐💯🤩 wygrałeś internety, właśnie na następny dzień wydrukowałem sobie ten egzemplarz

Godzinę temu, Paprock napisał:

No do obsługi badań służą PROGRAMY i chwała im za to, ale między PROGRAMY wplątała się jedna apka wiadomego autorstwa - szkoda gadać.

Takie coś?:

 

Screenshot_20210321-135233.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

Jaka piękna i czytelna tabelka.

Fakt - nadaje czytelności zaświadczeniu. :silent:

3 godziny temu, Paprock napisał:

Od razu widać, że na łopatki kładzie apkę!

Niekoniecznie ponieważ w Programie po wpisaniu [UI] w ( sercu zaświadczenia * ) pojawia się informacja - myślę, że dosyć istotna z punktu widzenia klienta przyjmującego badanie negatywne - a mianowicie cytuję może i nie dosłownie, ale... :

Cytat

6.Badania technicznego pojazdu polegającego na ponownym sprawdzeniu zespołów i układów, w którym stwierdzono usterki, dokonuje się w zakresie ich usunięcia, jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni od dnia badania sprawdzenia dokonuje stacja, w której te usterki stwierdzono.

A jak widać z tego zaświadczenia trza widocznie udzielić tej informacji ustnie :evil: ( bo jak wiadomo po 14 dniach robimy caluśkie okresowe na nowo ).

* - umiejscowienie informacji dosłownie w samym centrum/środku zaświadczenia.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej do porównania zaświadczenie, tak jak prosiłem, z długą listą usterek wraz z pełnymi opisami i ręcznym dopiskami. Wklej podgląd rejestru takiego zaświadczenia z tej nieszczęsnej apki. Niech i inni zobaczą ciapy i ciapki oraz, że połowa teksu wyjeżdża poza ramki rejestru. To jest kpina it:silent:...su... suu... suuu...

Wracając do zaświadczenia z PROGRAMU, to w ciemno zapewniam, że słuszne info o 14 dniach na come back jest na nim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, leski66 napisał:

Fakt - nadaje czytelności zaświadczeniu. :silent:

Niekoniecznie ponieważ w Programie po wpisaniu [UI] w ( sercu zaświadczenia * ) pojawia się informacja - myślę, że dosyć istotna z punktu widzenia klienta przyjmującego badanie negatywne - a mianowicie cytuję może i nie dosłownie, ale... :

A jak widać z tego zaświadczenia trza widocznie udzielić tej informacji ustnie :evil: ( bo jak wiadomo po 14 dniach robimy caluśkie okresowe na nowo ).

* - umiejscowienie informacji dosłownie w samym centrum/środku zaświadczenia.

:smile:

Odnośnie informacji nt 14 dniowego terminu na usunięcie usterek przepraszam za wprowadzenie w błąd, taka informacja widnieje na drugiej stronie zaświadczenia, owej strony nie wstawiłem tutaj ponieważ nie zrobiłem ksero, normalnie jedna strona wystarcza na to żeby zmieścić wszystkie informacje ale to badanie było wyjątkowo długie i zaświadczenie również jest długie, nawiasem mówiąc dziwię się że sporo z was nie używa programu norcom stacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bertone122 napisał:

nawiasem mówiąc dziwię się że sporo z was nie używa programu norcom stacja...

Używa się programu jaki zakupił właściciel, na wielu stacjach nawet nie przyjmują do wiadomości, że w ogóle można go zmienić ...

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden błąd. Każdy użytkownik PROGRAMU przecież wie o tym! Piwo dla autorów. :piwo

11 minut temu, bertone122 napisał:

nawiasem mówiąc dziwię się że sporo z was nie używa programu norcom stacja...

Cóż. Są gusta i guściki a o nich podobno się nie dyskutuje. W każdym razie należałoby wiedzieć co na rynku do bani a co dobre i to drugie zostawić.

Połapali się dawnymi czasy na "patronaty", z których zaiste porezygnowali, no a apki pozostały. :zzz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym tak nie przesadzał z wychwalaniem Stacji. Mi przestawienie się z Patronatu zajęło dłuższą chwilę i w sumie do tej pory nie wszystko w SQL ogarniam. Osobiście uważam, że Patronat jest pod pewnymi względami lepszy od Stacji. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza stacja od fawien dawna pracowała na programie ITS Patronat ale on odszedł do lamusa wraz z naszymi kolegami którzy przeszli na emeryturę, jeśli chodzi o cenę to "Stacja" kosztuje dwa razy tyle co Patronat, jeśli chodzi o funkcjonalność tego naszego nowego nabytku to jest napewno dużo bardziej rozwinięty program z większą ilością opcji a czy to się opłaca czy nie? czas pokaże

2 minuty temu, Czolgista napisał:

Już bym tak nie przesadzał z wychwalaniem Stacji. Mi przestawienie się z Patronatu zajęło dłuższą chwilę i w sumie do tej pory nie wszystko w SQL ogarniam. Osobiście uważam, że Patronat jest pod pewnymi względami lepszy od Stacji. 

No zgadza się, mi też Patronat bardziej pasował chociaż by ze względu na łatwiejszy i szybszy dostęp do bazy badań

14 minut temu, Paprock napisał:

a apki pozostały. :zzz:

Możesz mi przybliżyć temat tych apek? Rozumiem że zamiast programu na komputerze PC macie aplikacje na telefonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie. Może wyjaśni Ci to @leski66 lub @cezary. :lol:

Oboje Obaj teraz wędkują, znaczy odpoczywają. No relaksują się czy licho wie.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetują się 😅... A tak poza tematem to ...

... zapytaj przez PW

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta &
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat całego poprzedniego posta ... :faint: :shoot:

Ile razy można powtarzać :?:  :?:  :?: 

 

 

 

 

 

 

 

Cytat

... zapytaj przez PW

albo teraz poczytaj tam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2021 o 10:55, Paprock napisał:

Od razu widać, że na łopatki kładzie apkę! O widoku w apkowym rejestrze tak bogatego zaświadczenia szkoda gadać nawet, bo tam ciapka na ciapce ciapkę ciapką pogania.

Jak się nauczysz korzystać z programu tak jak należy, to może kiedyś przestaniesz bredzić. A na dziś przestań wpisywać w zaświadczenie pełnych opisów usterek, tylko korzystaj z załącznika do zaświadczenia. Dzięki temu i przejrzystość pozostanie i klient dostanie pełny wykaz niesprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.