Skocz do zawartości

Po kontroli TDT/Starostwa


bertone122

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paprock napisał:

A gdzie to było pisane, że koleś z powodu kontroli zamknął stację tłumacząc inspektorom, że albo robota, albo kontrola.

⬆️ " pięterko wyżej " o tym jest. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Po kontroli TDT w protokole widnieje zapis "W uwagach niektórych badań zakończonych wynikiem negatywnym widnieją zapisy "dojazd do warsztatu naprawczego" lub "diagnosta nakazuje sposób usunięcia usterki" (dokładnie chodzi o  słowa : wypolerować szkła reflektorów ). Otóż w objaśnieniach zaświadczenia z rozporządzenia  M.I z 13 .09 2019 jest: że w uwagach diagnosta może wpisać ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu oraz .... inne uwagi.  Chodzi mi o to, że zależy mi by jednak dalej umieszczać tam tego rodzaju uwagi gdyż niektórzy klienci uważają że na negatywie można sobie jeszcze jeździć te 14 dni. ( na zakupy, do przedszkola,pracy itd) Traktuję te zapisy jako mój dupochron w Sądach w razie "W" . Trwa to krócej niż tłumaczenie  klientowi wszystkich niuansów prawnych  oraz uważam że nic nie stoi na przeszkodzie by  w ten właśnie sposób udzielać również porad jak dbać o oświetlenie by za rok było bezstresowo itp . Czy  uważacie że można dalej tak postępować, czy dokonać jakiś korekt, bo nie bardzo wiem co dalej robić gdyż kontrolowany był zmiennik i miał co innego na głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poza usterką nie wpisuje nic bo pojazd z badaniem negatywnym jeździć nie może legalnie, i żaden zapis w uwagach tego nie zmieni. 14 dni jest na naprawę a nie na jazdę. Czym więcej takich rzeczy napiszesz w rejestrze tym więcej może działać na twoją niekorzyść

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak -precyzuję usterki i nigdy nie było z tym problemu - jednak 

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

"dojazd do warsztatu naprawczego"

To wpis niedopuszczalny - wyraziłeś zgodę na używanie pojazdu a tego w żadnej formie nie możesz uczynić. Ciebie nie interesuje jak klient odjedzie od SKP - robi to na swoją odpowiedzialność 

Godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

wypolerować szkła reflektorów

Wpisz "zmatowienie np lewy"

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, IVVO napisał:

To wpis niedopuszczalny

Uważam tak samo ... Jak negatyw, to żadne wpisy o dopuszczeniach. Jeszcze będzie mi miesiąc dojeżdżał do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, IVVO napisał:

Jeden z programów SKP - nie pamiętam który pozwala/pozwalał wpisać w TNBT datę 14 - dniową

To że program na coś pozwala to nie znaczy, że diagnosta ma postąpić źle i niezgodnie z zakresem. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, IVVO napisał:

To wpis niedopuszczalny - wyraziłeś zgodę na używanie pojazdu

Miałem na myśli dojazd auto-lawetą. Zrobię korekty i w nawiasach podopisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuj suche informacje, konkretyzujące usterkę. Nic ponad. Żadne wpisy o dojeździe do warsztatu. Nie możesz również wpisać nic na temat braku dopuszczenia do ruchu, bo będzie to niezgodne z PORD. Żaden sąd nie będzie próbował ci zrobić kuku, bo ty swoją robotę wykonałeś wystawiając zaświadczenia z wynikiem negatywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysztof plus napisał:

Zrobię korekty i w nawiasach podopisuje

Ale jak to zrobisz korekty. Jest po kontroli, są zalecenia pokontrolne do których masz się zastosować, czyli nie zrobić wytkniętych uwag ponownie, klient ma zaświadczenie w którym jest zapis jaki dokonałeś pierwotnie, to co teraz w rejestrze będzie inaczej i w zaświadczeniu inaczej. W/g mnie tak być nie może.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli na razie nie będę nic korygował. Za bardzo byłem przeczulony by klienci nie poruszali się autem z negatywem i nie zdawałem sobie sprawy że ten wpis można tak szeroko interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzysztof plus napisał:

byłem przeczulony by klienci nie poruszali się autem z negatywem

Co klient uczyni za drzwiami to nie nasze dzieło.

2 godziny temu, Krzysztof plus napisał:

w uwagach diagnosta może wpisać ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu oraz .... inne uwagi

Zapamiętaj sobie to na całe życie diagnostyczne: "Im mniej wynika z dokumentu tym krócej siedzisz." :stroke:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IVVO napisał:

Wpisz "zmatowienie np lewy"

Nigdy nie wpisuję takich uwag. Klienci będą robić mnie w ...  Ja mu napiszę że np różne opony na osi przedniej to przełoży koła przód-tył, podobnie z hamulcem dopiszesz z palca że np prawy słaby to poprawi prawy i okazuje się że lewy wychodzi słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak lista usterek robi się zbyt długa to biorę karteczkę, zapisuje numer rejestracyjny , wszystkie usterki po swojemu zapisuje i wrzucam do szafki. Nawet jeśli trafia na zmiennika to ma zapisane konkretnie "po chłopsku" co w danym samochodzie było, coby klient nie robił mi kolegi w bambo. Czasem klikam też parę fot i podsyłam koledzę z dopiskiem numeru rejestracyjnego. Szansa na oszukanie drastycznie spada, tym bardziej jak informuję klienta krętacza że zdjęcia trafiają też do reszty pracowników stacji w razie gdyby nie trafił na mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojteczek napisał:

Nigdy nie wpisuję takich uwag.

Te uwagi nie dotyczą tylko N - Policja je widzi w CEP też przy UD i wiedzą czego szukać a zdziwienie klienta bezcenne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No i po kontroli w dniu dzisiejszym. Podczas kontroli wykonałem 4 badania okresowe (że tak powiem najzwyklejsze osobowych), było 3xP i 1xN. Za wykonanie badań pochwała 💪. Niestety jest i uwaga do całości, całe życie podczas "badania haka" wpisywałem to tak - "Hak" i do tej pory nie było uwag, a dziś jest uwaga bo należy wpisywać "HAK" .:offended:

 

 

 

  • Piwo 2
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cezary napisał:

No i po kontroli w dniu dzisiejszym.

No i GIT. :smile:

 

12 minut temu, cezary napisał:

Za wykonanie badań pochwała

:piwo

12 minut temu, cezary napisał:

(...) a dziś jest uwaga

Drobnostka. :P

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, cezary napisał:

a dziś jest uwaga bo należy wpisywać "HAK" .

A przyznam że też taką uwagę kiedyś miałem.

Wtedy pomyślałem sobie "Ot wymyślił sobie coś bo nie ma czego się czepnąć" A to jednak nie był jakiś jednostkowy wymysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, cezary napisał:

Za wykonanie badań pochwała

Pochwalili za wykonywanie badań niezgodnie z zakresem i sposobem?

4 minuty temu, yogi1984 napisał:

Ot wymyślił sobie coś bo nie ma czego się czepnąć

No niestety nie, bo zapis jest tak napisany: "...dokonuje w prowadzonym rejestrze adnotacji o treści „HAK”...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adam1501 napisał:

za wykonywanie badań niezgodnie z zakresem i sposobem?

Że niezgodnie to wiadomo :giggle:, niemniej wiedzą i widzieli już nie raz, że cezary czy to przy kontroli, czy bez kontroli wykonuje badanie solidnie i zawsze jednakowo, i ewentualnie niektóre duperele pominięte z zakresu nie mają wpływu na całokształt toteż i pochwała. A co. :rotfl:

P.S. a co się tyczy haka, to trzeba se tak wykminić - porządny hak do przyczepy to HAK, a namiastka do np platformy rowerowej to - Hak. :faint:

Edytowane przez cezary
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

porządny hak do przyczepy to HAK, a namiastka do np platformy rowerowej to - Hak. 

No i teraz proste i zrozumiałe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezary napisał:

Podczas kontroli wykonałem 4 badania okresowe 

No to u was coś kontrolują. U mnie jakbym chciał 4 badania zrobić podczas kontroli to musieli by na Iveco sprzedać jakiegoś nowego dostawczaka i podesłać na VAT, PIT i HAK ;) Inaczej bym się nie wyrobił... U mnie to zjedzą ciastko wypiją kawę sprawdzą jakieś kwity i koniec kontroli. Do rejestru badań to nie zaglądają.

Na koniec żeby nie było, że wszystko cacy i żeby pokazać jak to oni się znają to wpiszą do raportu, że diagnosta nie nosi identyfikatora. Taka tam usterka drobna ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy przypał jak kurz na grzejniku ma już parę milimetrów. Ostatnio mieliśmy "ale" bo nazwy urządzeń coś w protokołach skrótowo powpisywane. Poza tym jak wyżej, lajt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.