Skocz do zawartości

MBK YP125R


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, aboz napisał:

MBK

Jak widze w dowodach MBK lub Daimlerchrysler to mam wrażenie że większość diagnostów, uprawnienia znaleźli w paczce chipsów :D

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LimonQ napisał:

Jak widze w dowodach MBK

Misiu pysiu nie wiesz, do kogo pijesz. Tak ten pojazd został wyhomologowany. Jest to odpowiednik X-Max-a Yamahy (bo to to samo, ale nie do końca), ale nazwa handlowa tegoż to Skycruiser. Więc miej litość i nie ośmieszaj się, proszę grzecznie. A chipsów nie jadam, bo tłuste. No chyba, że salt&vinegar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, LimonQ napisał:

Daimlerchrysler

W niemieckich jest taki producent i jakoś żyją... :shock: świat się nie zawala. Rocznika nie mają i funkcjonują, itd, itd... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem już o tym nie było? Producent to producent, a marka to marka. Gdzie występuje u nas producent, w sensie DiP, dowód, zaświadczenie? Jakoś jeszcze nikt Fiatów nie rejestruje jako FCA, ani Francuzów jako PSA, tym bardziej Skód, Volkswagenów, Seatów jako VAG. Trzeba umieć rozgraniczyć gdzie jest mowa o producencie, a gdzie o marce. No i kto jest teraz debeściak? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uciąć wszelkie spekulacje to przypomnę, że akurat w motocyklach mało jest mnie w stanie zaskoczyć. Jednak w rzeczonym przypadku marka to MBK, bo pod nią Yamaha sprzedaje niektóre modele w Hiszpanii (gdzie jest fabryka), Francji i bodaj w Portugalii. Jest to zabieg marketingowy. Podobnie było z Chevroletem z Korei, który w wielu krajach pozostał Daewoo ze względu na dobrą sprzedaż marki na danym rynku. Także dywagacje niektórych na temat mojej znajomości sprawy polecam zostawić dla siebie. I jeszcze na potwierdzenie moich słów przedstawiam zainteresowanym wyciąg z danych homologacyjnych nowszego modelu, bo dla rzeczonego nie ma w katalogu ITS, bo nie był oferowany w Polsce. Jak któryś urząd zamówi dane, to się pewnie pojawi.

MBK.pdf

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

:ok :smile:

Zapomniałeś dodać, że chodzi o @LemonQ.

Co do pozostałe treści materiału, to w załączniku wyraźnie markę i producenta rozdzielono. Podobnie tam: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/16340-mini-cooper/&do=findComment&comment=305987 Ale BMW Cooper S brzmi co najmniej dziwacznie, a spotkałem się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aboz napisał:

Misiu pysiu nie wiesz, do kogo pijesz.

Do "władcy postów" ? :) Nike nie jest nie omylny.

Cytat

ale nazwa handlowa tegoż to Skycruiser

A kto określił? Diagnosta? Czy to nazwa potoczna? Tak samo jak "Burgman" to też nazwa handlowa ustalona przez producenta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto określił? Diagnosta? Czy to nazwa potoczna? Tak samo jak "Burgman" to też nazwa handlowa ustalona przez producenta? 
Producent, podobnie jak w przypadku Burgmana. Mogłeś otworzyć plik, który wrzuciłem i przestać bić pianę, ale widzę, że za trudne zadanie.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

No i kto jest teraz debeściak?

Pan Wąski i jego mafia.

14 minut temu, LimonQ napisał:

A kto określił?

Cytując klasyka "uprawnienia w chipsach znalazłeś", że nie wiesz kto określa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DARIO64 napisał:

Cytując klasyka "uprawnienia w chipsach znalazłeś", że nie wiesz kto określa.

Oczywiście że wiem. Producent, tak samo jak producent określa rok produkcji pojazdu a nie diagnosta.

28 minut temu, aboz napisał:

Mogłeś otworzyć plik, który wrzuciłem i przestać bić pianę, ale widzę, że za trudne zadanie.

Widocznie w katalogu ITS jest źle zgłoszone, tam wszystko przyjmą łącznie z OPLEM "MOCCA" :) Producent to producent, nazwa handlowa to nazwa handlowa. Nie "biję piany" bo nie jestem pies, ale zdecydowanie jestem za kulturalna dyskusją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie w katalogu ITS jest źle zgłoszone, tam wszystko przyjmą łącznie z OPLEM "MOCCA"  Producent to producent, nazwa handlowa to nazwa handlowa. Nie "biję piany" bo nie jestem pies, ale zdecydowanie jestem za kulturalna dyskusją.
Czyli pan nieomylny. No to przyjmij, że MBK to również marka i tak widnieje w homologacji. Nie dasz rady, to może jakiś terapeuta. I słabo wygląda kulturalna dyskusja, jak rozmowę kwitujesz stwierdzeniem o chipsach. Zanim dalej będziesz brnął w te brednie może sprawdź jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 19:15, LimonQ napisał:

Jak widze w dowodach MBK lub Daimlerchrysler

Kiedyś na badaniu przed pierwszą rejestracją napisałem Mercedes, a w niemieckim dowodzie był Daimlerchrysler i musiałem zrobić korektę badania, bo w Starostwie nie przeszło to rejestracji. Dodam tylko, że był to stary W168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało wyłopatować, że Niemcy mają i producenta i markę. U nas dowód rejestracyjny krzyczy tylko o MARKĘ!
 
544518031_AlfaFiat.gif.0b4c1a4f2d9cfd6f541787e096637c06.gif
O widzisz, idealny przykład dla pana nieomylnego. Jaki to model?

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

Należało wyłopatować, że Niemcy mają i producenta i markę. U nas dowód rejestracyjny krzyczy tylko o MARKĘ!

 

Alfa Fiat.gif

Widzę że chyba nie bardzo orientuję się Pan w tym temacie. Pojazdy wychodzące od grupy FCA homologacyjnie (na świadectwie zgodności WE lub świadectwie zgodności) mają w nazwie handlowej - pełną nazwę (tak jak na zdjęciu). Fiat tez ma markę FIAT a nazwę handlową np. FIAT PANDA - i tak powinno widnieć w dokumentach rejestracyjnych, bo taki model określił PRODUCENT. TOYOTA ma podobnie, rozmawiałem raz z ITS na ten temat i chyba powoli zaczynają dodawać prawidłowe pozycje do katalogów. Jak kiedyś będzie miał Pan pojazd z tej grupy i będzie właściciel miał jeden z wyżej wymienionych dokumentów, to proszę zwrócić uwagę, tutaj przykłady (w pozycji 0.2.1 jest nazwa handlowa):

COC-FIAT.jpg

570wide.jpgToyota_Prius_COC_1-4.jpg

 

11 godzin temu, Slawex napisał:

Kiedyś na badaniu przed pierwszą rejestracją napisałem Mercedes, a w niemieckim dowodzie był Daimlerchrysler i musiałem zrobić korektę badania, bo w Starostwie nie przeszło to rejestracji. Dodam tylko, że był to stary W168.

I tu po głowie powinen dostać urzędnik, a Pan nie powinien pisać takich rzeczy w zaświadczeniu, bo poświadczamy wtedy nieprawdę (powinien kojarzyć Pan art. 84 ust. 3 pkt. 2) Przypuszczam że Pani z okienka wziął pod uwagę pozycje 2 w niemieckim dowodzie rejestracyjnym a D.1 było puste (zdarza się dla starszych dowodów) - a dopóki będzie zmienianie danych na tak zwaną "gębę" to w Polsce będzie tak jak jest.... czyli samowolka.

 

23 godziny temu, aboz napisał:

Czyli pan nieomylny. No to przyjmij, że MBK to również marka i tak widnieje w homologacji. Nie dasz rady, to może jakiś terapeuta. I słabo wygląda kulturalna dyskusja, jak rozmowę kwitujesz stwierdzeniem o chipsach. Zanim dalej będziesz brnął w te brednie może sprawdź jak jest w rzeczywistości.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka
 

Skoro widnieje w homologacji to czemu pyta Pan o dane techniczne? Bo rozumiem że widział Pan homologacje do przedmiotowego pojazdu?

Sprawdziłem, zgłoszonych do katalogu pojazdów homologowanych o nazwie "Burgman" - 0 wyników ale pojazdów, natomiast o marce MBK faktycznie są pojazdy - ale uważam że są błędnie dodane pozycje. Myśle że w katalogu ITS pracują osoby które nie bardzo chcą sprawdzić prawidłowość danych wysłanych przez urzędnika do akceptacji. Bo zdarzają się też pojazdy o marce MBK industrie :)

 

Cytat

jak rozmowę kwitujesz stwierdzeniem o chipsach.

Tak, skwitowałem to w ten sposób (troche z ironią) gdyż dla mnie, takie rzeczy nie są do zaakceptowania, może dla was tak, ale nie dla mnie. A uwierz mi, są w Polsce diagności którzy swoją wiedzą nie grzeszą.

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 19:15, LimonQ napisał:

Jak widze w dowodach MBK lub Daimlerchrysler to mam wrażenie że większość diagnostów, uprawnienia znaleźli w paczce chipsów :D

Z tym MBK to lekko poleciałeś raczej , owszem zdarzają się tam bliźniacze modele z yamahą (np.MBK X-Power 50/ YamahaTZR 50) ale to 2 marki i w 2 państwach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LimonQ napisał:

Sprawdziłem, zgłoszonych do katalogu pojazdów homologowanych o nazwie "Burgman"

Rozróżniasz model od nazwy handlowej? Wiesz, że producent w danych homologacyjnych posługuje się oznaczeniem modelu, a w sprzedaży nazwą? Obie dane są nadane przez producenta pojazdu.

 

Godzinę temu, LimonQ napisał:

o marce MBK faktycznie są pojazdy - ale uważam że są błędnie dodane pozycje.

Pomijając katalog ITS, to myślisz, że Niemcy, Francuzi czy Austryjacy pisaliby bzdury w swoich dowodach?

 

Godzinę temu, LimonQ napisał:

Skoro widnieje w homologacji to czemu pyta Pan o dane techniczne?

Bo miałem tylko dowód rejestracyjny z takimi danymi, ale zawierał m.in. numer świadectwa homologacji. Niestety nie miałem w tym momencie dostępu do katalogu. To, że ty nie przyjmujesz do wiadomości pewnych rzeczy i starasz się na siłę udowodnić, że ktoś się pomylił, wcale nie oznacza, że tak jest w rzeczywistości.  Może napisz do ITS-u pytanie czy ktoś nie walnął babola. Masz wszystkie dane tego pojazdu, żeby to zweryfikować.

Godzinę temu, LimonQ napisał:

skwitowałem to w ten sposób (troche z ironią) gdyż dla mnie, takie rzeczy nie są do zaakceptowania,

Oczekujesz kultury w dyskusji, zacznij od siebie. Bierzesz pod uwagę, że mogłeś się pomylić i obrazić swoją "ironią" kogoś, kto solidnie wykonuje swoją pracę. Mnie to lotto, bo już dawno przestałem się przejmować randomami z internetu, ale być może jakiś mniej doświadczony diagnosta to przeczyta i popełni błąd, bo pan nieomylny pisał, że to źle. Albo da sobie wmówić urzędnikom, że nie wie co robi. Miałem cię za ogarniętego gościa, po tym jak zrobiłeś instrukcję odnośnie mas w różnych krajach. Pomogła mi ona w walce z urzędnikami o uznanie prawidłowości wykonanego badania. Teraz jednak pokazujesz, że masz wiedzę, ale niepełną i jej braki uzupełniasz ignorancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aboz napisał:

Rozróżniasz model od nazwy handlowej? Wiesz, że producent w danych homologacyjnych posługuje się oznaczeniem modelu, a w sprzedaży nazwą? Obie dane są nadane przez producenta pojazdu.

Nie, wyjaśnisz mi? Na świadectwach wydawanych przez producenta widnieje nazwa handlowa, nie model tylko nazwa handlowa. Więc gdzie można wyczytać gdzie na homologacji znajduje się model? Bo nie ma innego dokumentu wydanego przez producenta określającego inną nazwę handlową. A jak dobrze wiemy:

2117515527_Zrzutekranu2021-03-24o19_52_48.thumb.png.91fe0346c49220c2e75720708b13c302.png

Nie widzę we wzorach świadectwa określenia "model" - https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32015R0504&from=SV#d1e237-1-1

24 minuty temu, aboz napisał:

Pomijając katalog ITS, to myślisz, że Niemcy, Francuzi czy Austryjacy pisaliby bzdury w swoich dowodach?

 

A z jakiego kraju był przedmiotowy pojazd? I czy pod odpowiednim nazewnictwem było wpisane jako marka MBK?

24 minuty temu, aboz napisał:

Masz wszystkie dane tego pojazdu, żeby to zweryfikować.

No właśnie nie ma, brakuje wersji i wariantu badanego przez Pana pojazdu.

 

38 minut temu, duchu napisał:

Z tym MBK to lekko poleciałeś raczej , owszem zdarzają się tam bliźniacze modele z yamahą (np.MBK X-Power 50/ YamahaTZR 50) ale to 2 marki i w 2 państwach ..

Zdarzają się takie "kwiatki" i co kraju to inne nazewnictwo. Tylko że Producent to producent a w innym kraju mogą być określona inny model i inna marka, ale producent ten sam (dla przykładu Opel Mokka - amerykański BUICK ENCORE). Chętnie bym sprawdził u producenta, bo mam dobry kontakt lecz, musiałbym wiedzieć jaki jest numer identyfikacyjny. Ciekawi mnie ten temat.

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Strona producenta mówi tak https://suzuki.pl/moto/motocykle/V-Strom-650-2021, a w homologacji ten model to DL650. Rozumiesz już? To samo dotyczy wielu innych modeli motocykli różnych producentów. Przykładowo KTM należy do Bajaj i sprzedaje w Europie pod obiema markami mimo, iż małe modele KTM-a produkowane są w Indiach i są to prawie takie same motocykle jeśli chodzi o ramy, zawieszenia itd. Jak mi się uda, to jutro wyślę ci VIN MBK. Jak już rozeznasz temat i okaże się, że byłeś w błędzie, to podobnie jak publiczne operowałeś ironią, tak publicznie przeprosisz za nią.

Wysłane z mojego CPH2043 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LimonQ napisał:

Fiat tez ma markę FIAT a nazwę handlową np. FIAT PANDA

A ja mam tak:

D1 - Fiat

D2 - 169

D3 - Panda

to chyba będzie problem, nawet do utylizacji nie przyjmą i trzeba będzie kombinować w pokrzywach 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.