Skocz do zawartości

Brak OC kupowanego pojazdu


Rolnik88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Zakupiłem ok. miesiąc temu cięgnik rolniczy, który od kilku lat nie miał wykupionego ubezpieczenia. Sam też nie wykupiłem bo myślałem, że jeśli pojazd jest przezemnie nie używany to nie musi posiadać OC (w necie wyczytałem, że ubezpieczenie trzeba wykupić od razu w momencie zakupu). Grożą mi teraz jakaś kara że przez ok. miesiąc miałem nieubezpieczony pojazd? Czy poprzedni właściciel też może ponieść jakieś konsekwencje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile-wynosi-kara-za-brak-oc-w-2021-roku-v

 

https://rankomat.pl/samochod/kary-za-brak-oc?rt_dev=c&rt_camp=11190517675&rt_kw=&rt_med=cpc&rt_so=google&gclid=EAIaIQobChMIrO3Mh9TJ7wIVQaOyCh3qvAnxEAAYASAAEgJ6DvD_BwE

 

Zastanawiasz się nad rezygnacją z zakupu OC? UFG to wykryje

UFG posiada własne narzędzia do typowania nieubezpieczonych kierowców. Nie warto więc ryzykować i rezygnować z zakupu obowiązkowego ubezpieczenia, licząc, że to się nie wyda. W 2019 r. UFG za brak ważnej polisy OC ukarał około 127 tys. kierowców. Do wykrycia wielu przypadków braku obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu doszło nie tylko w wyniku kontroli policji lub innych organów kontrolnych, lecz także poprzez ustalenia własne Funduszu.

Informacje o nieubezpieczonych pojazdach pochodzą głównie z ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, którą administruje właśnie UFG. Baza przeszukiwana jest przez specjalne algorytmy, które wykrywają wszystkie przerwy w ochronie OC wybranego pojazdu oraz opóźnienia w zawarciu ubezpieczenia OC podczas pierwszej rejestracji samochodu w Polsce. W efekcie w 2019 r. wpływy UFG z kar za brak OC wyniosły 393,3 mln zł (w porównaniu do 271,6 mln zł w 2018 r.). Dwóch rekordzistów, którzy spowodowali wypadki drogowe nieubezpieczonymi pojazdami, będzie musiało zwrócił Funduszowi po około 1,4 mln zł. 

UFG wykrywa brak OC bez udziału kierowcy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.