Skocz do zawartości

Honda GL 1500 Goldwing trójkołowy


Marek1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy tak na szybko miał ktoś taki temat przyjechał gość na przegląd Honda GL 1500 Goldwing pojemność silnika 1520 sprowadzony ze Stanów rok temu zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny wpisana moc 15 KW .Nie za ostro z tą mocą ktoś zrobił? Robicie OBT jak już  jest zarejestrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem tego badania nie byłem pewien .I dalej nie wiem jak miałbym postąpić .Nie miałem nigdy takiego tematu wcześniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Marek1974 napisał:

zarejestrowany jako pojazd samochodowy inny wpisana moc 15 KW

Ktoś na " porazpierwszym " namieszał - wg mnie źle sklasyfikowany.

45) motocykl – pojazd samochodowy dwukołowy kategorii L3e albo dwukołowy z bocznym wózkiem kategorii L4e, albo trójkołowy kategorii L5e o symetrycznym rozmieszczeniu kół, spełniający kryteria klasyfikacji dla pojazdów odpowiednio dla kategorii L3e albo L4e, albo L5e, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 168/2013 z dnia 15 stycznia 2013 r.

A moce tego silnika od 74 kW w górę.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co gadał ten klient do nie miał kat A tylko B  i chyba dlatego ktoś pod niego cos takiego stworzył a potem ktoś zarejestrował i dalej już poszło .Pewnie gdzieś zrobi to badania tak czy siak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą są na otomoto trójkołowce na kat B. Przynajmniej tak się ogłaszają .Ciekwi mnie tylko skąd mają homologację L5e jak są ze Stanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pojemność silnika motocykla warunkuje. Jest 125 ccm i śmigasz na B. Można na dwóch kołach i można na trzech.

(Z trzema kołami coś jest nie teges. Jakiś myk, jakaś luka prawna. Coś tam było namieszane z Yamahami, co z przodu dwa koła mają.) :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marek1974 napisał:

Ciekwi mnie tylko skąd mają homologację L5e jak są ze Stanów.

A do czego im potrzebna ta homologacja? Ma tylko spełniać kryteria klasyfikacji, a nie być homologowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czytałem taki artykuł cyt,

Posiadacze prawa jazdy kategorii B po trzech latach mogą jeździć motocyklami z silnikami do 125 cm3 – to bardzo dobrze znany przepis, który spopularyzował takie jednoślady w Polsce. Jednak od końca 2018 r. podobne zasady dotyczą motocykli trójkołowych. O tym fakcie już tak wiele osób nie wie, a jest to o tyle ciekawe, że w przypadku trójkołowców nie ma ograniczeń dotyczących wielkości silnika czy mocy. To daje zupełnie nowe możliwości.

Za wprowadzeniem tego przepisu stoi chęć umożliwienia jazdy motocyklami trójkołowymi osobom niepełnosprawnym. Wielu z nich ma prawa jazdy kategorii B, ale chciałoby też móc poruszać się trójkołowcami. Jednak wcześniej wymagały one zdania egzaminu na zwykłym jednośladzie, a to często było poza możliwościami takich osób. Zatem zamiast tworzyć nową kategorię prawa jazdy, zdecydowano się na umożliwienie jazdy motocyklami trójkołowymi osobom, które od przynajmniej trzech lat posiadają prawo jazdy kategorii B.

Takie pojazdy może nie należą do najpopularniejszych na drogach, ale na rynku nie brakuje propozycji. Przepisy te dotyczą motocykli trójkołowych z homologacją L5e. W praktyce wiąże się to z dwoma ważnymi ograniczeniami. Pierwsze z nich jest takie, że dwa z trzech kół muszą znajdować się na jednej osi (przedniej lub tylnej), co wyklucza np. motocykle z wózkiem bocznym. Drugim warunkiem jest to, że odległość między bliźniaczymi kołami musi wynosić minimum 460 mm, a to oznacza, że nie każdy motocykl trójkołowy dostępny jest dla posiadaczy kategorii B. Przed zakupem czy po prostu jazdą trzeba się upewnić, jaką homologację ma dany pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby rozpisali się podobnie w temacie kategorii B, że "przepis ten dotyczy pojazdów z kategorią M1/N1" to też amerykanem byś nie pojechał?

To jest komentarz zobrazowany kategorią homo i tyle. Żyjemy w Europie i swoje sprawy do tego obszaru ograniczamy. Czasem coś egzotycznego zza oceanu się przytrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

 Można? Można! :evil:

Można i można zaryzykować stwierdzenie że nie wiedział co popełnia lub nie widzial tego co popełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mitsubishi 1500cm3 L5e-A 2021 z taką kategorią podjechał na jedną z naszych SKP - jak na razie pojechał na Policję na jaką kat prawa może jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

jak na razie pojechał na Policję na jaką kat prawa może jeździć

3. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy:

4) kategorii B uprawnia do kierowania:
b) motocyklem trójkołowym
– pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.

A "normalnie" to prawo jazdy kat. A1 i A2 pozwala na kierowanie motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW. Jeśli moc jest większa to pozostaje kategoria A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.