Skocz do zawartości

Mocowanie foteli Ford Transit


Gentleman

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja, Ford Transit krajowy, pierwsza rejestracja 2012 rok. Badanie na podstawie karty pojazdu, wpisane w KP że osobowy, 9 miejsc. Natomiast fotele/ławki prócz pierwszego rzędu są mocowane od dolu jak na załączonym obrazku. Pasy bezpieczeństwa i kanapy prócz pierwszego rzędu z 2013 roku. W historii pojazdu wpisana kategoria M, przeglądy przechodził co roku. Co myślicie?

IMG_20210326_124431.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co tu myśleć? Tak to kiedyś było puszczane. Że mocowania skorodowane? To przecież potnie nowy ceownik i w to samo miejsce wkręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np czy to wytrzyma w razie wypadku? Czy to jest w oryginale? Czy to nie jest własna robota? Czy producent przewidział takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w rozpiskach stało, że ma być zamocowane tak aby nie było możliwości samoczynnego przemieszczania. Następnie to zmieniono dodając, że mają być zamocowane w miejscach przewidzianych konstrukcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o te "miejsca przewidziane konstrukcyjnie". Kiedyś spotkałem się z opinią że jak w busach są dziury na wylot to nie są to miejsca przewidziane konstrukcyjnie.

Homologacja w karcie pojazdu jest. Ale jak ktoś się wczesniej podłożył, nie znaczy że ja też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja - konkretna , bo z tego co zauważyłem , na samym dole fotki widoczne są fabryczne punkty kotwiczenia (  fragmenty dwóch ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gentleman napisał:

Homologacja w karcie pojazdu jest. Ale jak ktoś się wczesniej podłożył, nie znaczy że ja też.

Nie musisz się podkładać. Problem podobny do zbiorników gazu mocowanych różnie. Jeden uchwyt na koło zapasowe uzna za rusztowanie trzymające zbiornik jako OK, a drugi nie-e.

Tematy z siedzeniami już były wałkowane: https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/14550-zwiększenie-liczby-miejsc-w-specjalnym-kempingowym/&do=findComment&comment=274408

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gentleman napisał:

Homologacja w karcie pojazdu jest

Zapodaj ją do rozkminiania - to choć część Twoich wątpliwości się rozwieje 

Ogólnie - typ foteli zastosowanych w pojeździe wpływa na ich sposób montażu - nie ma jednego słusznego podejścia - jedne mogą być na sztywno inne w uchwytach a jeszcze inne przy szynie - nie wiem co w tych punktach takiego dziwnego - wystarczy popatrzeć na Vivaro - coś podobnego tylko połączone z pomocą blaszki wygiętej e literę U opasające elementy nośne pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karty pojazdu wygląda jak by nic nie było ruszane, ale jakoś nie byłem przekonany do tych mocowań. Prócz pierwszego rzędu wszystkie siedzenia z pasami są z 2013 roku, nawet inna tapicerka. Dziękuję za pomoc Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest fabryka tylko późniejszy montaż. Mogę Cię zapewnić jednak, że ten sposób montażu foteli jest odpowiedni i śmiem twierdzić, że jakbyś wrzucił zdjęcie fotela to bym powiedział Ci gdzie one są produkowane. Śmiem twierdzić, że nogi w fotelach są wykonane z profili i tworzą one tak jakby literę "N". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sad_madman napisał:

że nogi w fotelach są wykonane z profili i tworzą one tak jakby literę "N". 

I "N" na badaniu, bo jakby nie patrzeć, musi się zgadzać a nie wyróżniać ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.