Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

A takie pytanie z innej beczki. Czy diagnosta podczas kolejnego przeglądu okresowego może uzupełnić w cepik dane homologacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michal33 w jakim sensie? Jeśli masz wszystkie dane tj. typ, wariant, wersja, pełny numer św. homologacji i pewność, że nie było żadnych zmian, to co najwyżej możesz wpisać te dane w zaświadczeniu. Nie oznacza to wcale, że WK będzie chciało zamawiać dane z ITS-u i umieści je w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, aboz napisał:

@Michal33 w jakim sensie? Jeśli masz wszystkie dane tj. typ, wariant, wersja, pełny numer....

Chodzi mi o to żeby WK wpisał mi kategorię pojazdu w DR, a nie chcą. Myślałem, że jak dostanę jakieś zaświadczenie o homologacji pojazdu- nie było nic zmieniane, to będą zmuszeni to uzupełnić w DR.

Edytowane przez IVVO
Nie cytuj całych postów bo pogonię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michal33 napisał:

Chodzi mi o to żeby WK wpisał mi kategorię pojazdu w DR

WK wpisuje to na podstawie świadectwa zgodności (homologacji) albo poprzedniego dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Michal33 napisał:

Chodzi mi o to żeby WK wpisał mi kategorię pojazdu w DR, a nie chcą.

Dlaczego spędza Ci to sen z powiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojazd posiadający kat L5e- motocylk trójkołowy o pojemności 313 cm. Nie mam prawa jazdy kat a a zgodnie z przepisami mogę tym jeździć na kat b prawa jazdy. W przypadku kontroli policji nie ma adnotacji o kat. pojazdu w dr, i tu jest problem. 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu, ponieważ ustawa o kierujących stanowi:

"... 3. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prawo jazdy:

....

4) kategorii B uprawnia do kierowania:

a) motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg,

b) motocyklem trójkołowym

– pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat ... "

Nie ma tu żadnego odniesienia do kategorii homologacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby to był motocykl trójkołowy musi mieć kat L5e, nie wszystkie taką posiadaja, np. niektóre piaggio mp3 posiadają kat. L3e jak zwykły motocykl a pojemność większą niż 125, takim na kat. B nie pojedziesz.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michal33 napisał:

żeby to był motocykl trójkołowy musi mieć kat L5e

Ale niekoniecznie w DR. Na Twoim miejscu postarałbym się od informację od producenta, że ten pojazd posiada kat. L5e. A może w zagranicznym DR była ta kategoria? Wtedy postarałbym się o jego uwierzytelnioną kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Michal33 napisał:

Tylko żeby to był motocykl trójkołowy musi mieć kat L5e

A jak nie będzie miał wpisanej tej kategorii to będzie czym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie tym samym., miał taką kat. wpisaną w francuski dr ale nie zrobiłem kopii.... chodzi mi o czepliwość policjantów podczas kontroli, jak nie będzie wpisane to będą wymyślać... 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michal33 napisał:

jak nie będzie wpisane to będą wymyślać

Ale czego się mają czepiać - chyba tylko swojej niewiedzy że trajką można jeździć na B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dokładnie. Choć to co posiadam to Quadro 350 troszkę różni się od typowej trajki.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michal33 napisał:

chodzi mi o czepliwość policjantów

O tym czy jest to motocykl trójkołowy decyduje jego konstrukcja. W grę wchodzi kwestia rozstawu kół przednich, które w Twoim przypadku sprawiają, że pojazd jest trójkołowy a w przypadku:

21 minut temu, Michal33 napisał:

piaggio mp3 posiadają kat. L3e

niestety nie, ponieważ są one za blisko siebie i traktowane jako jedno koło - dlatego posiadają homologacje L3e - motocykla dwukołowego.

Wiem, wiem zaraz będą głosy o osi pojedynczej... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są mp3 które posiadają kat L5e bo zwiększyli rozstaw osi w wersjach LT.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michal33 napisał:

np. niektóre piaggio mp3 posiadają kat. L3e

Mają wpisane bo maja za mały rozstaw kół. Te 2 koła na potrzeby homologacji traktowane są jak jedno.

 

20 minut temu, Michal33 napisał:

miał taką kat. wpisaną w francuski dr ale nie zrobiłem kopii

Skoro miał i to Ty byłeś pierwszą osobą rejestrującą w kraju to nie powinno być problemu. Chyba że diagnosta na badaniu przed 1 rej. nie wpisał w zaświadczenie. Żeby policjanci nie wymyślali to możesz wozić ze sobą ustawę i w razie wątpliwości pokażesz odpowiedni art. a najlepiej to zrób sobie prawko na motocykle.

Edytowane przez wojteczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta podczas pierwszego badania przed 1 rej wpisał kat. pojazdu L5e tylko wydzial nie przepisal.

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.