Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
41 minut temu, Paprock napisał:

A probowałeś co wyświetla wyszukiwarka? Wystarczy w okienko [szukaj] hasło Piaggio zapodać.

No jakoś dla vinu o który pytam brak wyników poza moim postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jest wklejone homo od Piaggio 250 i do Piaggio 500 i co, nic nie pasuje? Ty z czym masz problem, że homo poszukujesz? Jakiś typ, wariant, wersja, model, ilość kół, pojemność sinika... Oprócz numeru identyfikacyjnego coś więcej ciężko napisać?

Nie kopiuj ostatniej wypowiedzi, bo szkoda forum zapychać. Regulamin poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę ustalić czy pojazd ma homologację l3e czy l5e. L5e zezwala na jazdę z kat b natomiast l3e z kat. A. 

Mp3 jest to 400 z przełomu 2008/2009 więc nie wiadomo jaką ma homologację.

Edytowane przez kucyk
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ale bez sprawdzenia w bazie niczego się nie dowiem. Część mp3 z 2008r miała homologację l5e a część l3e taki przejściowy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby po VINIE ktoś szczegółowych informacji udzielił co do kategorii homologacji. Już lepiej zapodać cały numer homologacji odczytany na przykład z tabliczki znamionowej motocykla. Coś mi się zdaję, że odpowiednia kategoria homologacji w tych motocyklach rozstawek kół przednich warunkowana była. Mówią o tym wsześniejsze strony tego tematu. Ale po załacznikach widać, że jeszt duża szansa na kategorii B tym motocyklem pośmigać. Wcześniej jest też opisane kto, co i jak potwierdzą homo-kategorię. Warto przewetować te kilka stron, żeby niespodzianki nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw kół, hamulec nożny, kierunkowskazy zewnętrzne to warunki do l5e ale mimo ich spełnienia nie wszystkia mają. Numer homologacji E11*2002/24*0602*01

Ale nadal moim zdaniem to vin jest identyfikatorem pozwalającym zidentyfikować homologację dla danej grupy pojazdów w skład której wchodzi również ten z konkretnym vinem.

Edytowane przez kucyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu brak tego homo. Są tylko z końcówkami 00, 04 i 05 jednak w żadnym przypadku kategoria homologacyjna nie została określona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej, bo bez kategorii homo motocyklem na prawko A pozostanie. Może pisać do przedstawiciela producenta, ale z odpowiedzią może być krucho jak to moto z piętnaście lat temu opuściło taśmę montażową. No i obstawiam import indywidualny, a w takich sprawach przedstawiciele nie za bardzo chcą gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

No i obstawiam import indywidualny, a w takich sprawach przedstawiciele nie za bardzo chcą gadać.

Można próbować w kraju pierwszej rejestracji o homo pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 20:40, kucyk napisał:

No jakoś dla vinu o który pytam brak wyników poza moim postem.

Bo pytasz w niewłaściwym miejscu. Po VIN-ie tylko producent powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam !! czy moze mi ktoś pomóc . potrzebuje informacji odnośnie homologacji nr Numer homologacji typu E13 * 2002/24
* 0417 * 06 

Jest to bardzo ważne . Chodzi mi o to czy w Polsce bedzie mógł syn tym jezdzić na Kat AM .Bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu numer ma do rzeczy? Młodociany w Polsce na AM motorowerem lub czterokołowcem lekkim jeździ! 

Internet pełen odpowiedzi:

https://cuk.pl/porady/prawo-jazdy-a-a1-a2-am-czym-sie-roznia#prawo-jazdy-am,-a1,-a2,-a---jak-zdobyc?

https://mubi.pl/poradniki/prawo-jazdy-kategorii-am/

No to teraz porównajcie sobie linkowane materiały do tego produktu, z którego numer homo został zapodany i nastanie jasnośc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Dziękuję za odpowiedź. Ale czy jest możliwość sprawdzenia konkretnie czy dany pojazd w Polsce będzie spełniał te kryteria aby syn mógł go prowadzić mając AM??

Witam ponownie wszystkich. Chodzi mi o to czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób jak dany pojazd zostanie zarejestrowany w Polsce. Te dane które podałem pochodzą z autka które jest w Szwecji dlatego pytam czy jest możliwość aby mi ktoś odpowiedział odnośnie tej homologacji. W dowodzie Szwedzkim jest informacja że typ pojazdu jest L6E, pojemność 505 cm , moc 4 kw, masa 400 kg. Dlatego pytam , bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Dlatego też podałem numer homologacji UE aby może ktoś był w stanie mi odpowiedzieć. Proszę o pomoc . Szukałem na necie aby to sprawdzić kilka godzin w nocy i nic konkretnego nie znalazłem. Może ktoś jest w stanie mi udzielić odpowiedzi. Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Ligier IXO z silnikiem diesla o mocy 4 kW, to spełnia wymagania dla kat. AM.

2 godziny temu, patles napisał:

L6E, pojemność 505 cm , moc 4 kw

Wszystko znalazłeś, tylko nie umiesz odczytać. To czterokołowiec lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patles napisał:

Witam ponownie wszystkich. Chodzi mi o to czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób jak dany pojazd zostanie zarejestrowany w Polsce.

Zapewne tak samo jak w Szwecji. Podaj kolor, to na bank pomożemy!

A poważnie, to warto wkleić skan szwedzkiego dowodu wraz ze zdjęciem pojazdu. Bo tak do zgaduj-zgadula i zero konkretów. Przywoływany numer dyrektywy 2002/24 dotyczy różnych pojazdów.

O! Przynajmniej tyle dobrze, że po podanych danych coś się rozszyfrowało.

Trzeba jeszcze uzbroić się w cierpliwość, bo nie każdy ogarnia badania (masy) tych pojazdów, które wyżej są wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich. Chodzi mi o to czy jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób jak dany pojazd zostanie zarejestrowany w Polsce. Te dane które podałem pochodzą z autka które jest w Szwecji dlatego pytam czy jest możliwość aby mi ktoś odpowiedział odnośnie tej homologacji. W dowodzie Szwedzkim jest informacja że typ pojazdu jest L6E, pojemność 505 cm , moc 4 kw, masa 400 kg. Dlatego pytam , bo nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Dlatego też podałem numer homologacji UE aby może ktoś był w stanie mi odpowiedzieć. Proszę o pomoc . Szukałem na necie aby to sprawdzić kilka godzin w nocy i nic konkretnego nie znalazłem. Może ktoś jest w stanie mi udzielić odpowiedzi. Pozdrawiam 

received_5673435799355961.jpeg

received_2894962420799048.jpeg

received_5534647803220373.jpeg

received_341530684645804.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.