Skocz do zawartości

Pilna pomoc w sprawdzeniu homologacji e13*2002/24*0247*


meweric1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Potrzebuje pomocy w sprawdzeniu homologacji e8*167/2013*00004*02 Polaris sportsman zarejestrowany jako ciągnik rolniczy, brak wpisanej kategorii w cepiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KrzysiekCzarny napisał:

167/2013

W/g tego to ciągnik rolniczy, więc..... o jaki konkret pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

W/g tego to ciągnik rolniczy, więc..... o jaki konkret pytasz?

chodzi o to czy jest to T3b bo pojazd na pewno rozpędza się powyżej 40km/h, i jeszcze kolejne pytanie czy przy tej kategorii wymagana jest tablica wyróżniająca dla ciągnika, pojazdu wolnobieżnego, skoro nie jest wolnobieżny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2024 o 14:22, KrzysiekCzarny napisał:

jeszcze kolejne pytanie czy przy tej kategorii wymagana jest tablica wyróżniająca dla ciągnika

Nie kategoria ma znaczenia, a rodzaj pojazdu. Skoro to jest ciągnik rolniczy, to ma mieć ją obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2024 o 15:13, adam1501 napisał:

Skoro to jest ciągnik rolniczy, to ma mieć ją obowiązkowo

I tu pojawia się kwadratura koła bo tablica w założeniu była przeznaczona dla pojazdów wolnobieżnych... Tu powinny być zmienione przepisy i pojazd powinien być oznaczony znakiem z indywidualnym ograniczeniem prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, danielg539 napisał:

tu pojawia się kwadratura koła bo tablica w założeniu była przeznaczona dla pojazdów wolnobieżnych...

Na drodze i tak nie może przekraczać 30 km/h, więc tablica ma uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k w sumie to masz racje z tym, że nikt nie kupuje takiego pojazdu aby jeździć nim z prędkością 30 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chłopcy w białych czapkach z radarem ich leczyli z prędkości powyżej 30km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na podstawie świadectwa homologacji można stwierdzić czy dane auto jest przystosowane konstrukcyjnie do określonej liczby miejsc niż jest w stanie aktualnym? Chodzi mi o to, że potrzebuje dorobić w ciężarówce typu Volvo FL z DMC 12T trzecie siedzenie w kabinie. Oryginalnie są dwa siedzenia ale widziałem inne pojazdy tego modelu i rocznika co miały trzy siedzenia, wiec zakładam, że kabina jest przystosowana do zamontowanie trzeciego siedzenia. Żeby cały plan wypalił musze mieć dokumenty potwierdzające przystosowanie konstrukcyjne do takiej przeróbki,, stąd moje pytanie z pierwszego zdania. Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję, że już o coś podobnego pytałeś. Poruszonych tematów tego rodzaju jest tyle na forum, że już gadać nie nie chce o nich nikomu. Trzeba samemu szukać odpowiedzi. Ale uwaga, bo można trafić w "pudło"!

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/18765-zmiana-2-siedzeń-na-3-siedzenia-w-ciężarówce-dmc-12t-lub-18t/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 15:46, Paprock napisał:

Coś mi się zdaję, że już o coś podobnego pytałeś. Poruszonych tematów tego rodzaju jest tyle na forum, że już gadać nie nie chce o nich nikomu.

 

A mi się cos zdaje, że nie piszesz na temat. Nikt tutaj nie pytał czy Paprock'owi się coś zdaje lub czy są już takie tematy poruszone na forum oraz tym bardziej nikt nie pytał czy Paprock'owi chce się gadać o tym komukolwiek. Także jak nie masz odpowiedzi na zadane pytanie to nie nabijaj sobie sztucznie odpowiedzi bo jak zauważyłem to często lubisz sobie pocynizować i odzywać się nieproszony w formie pesymistycznego wyszydzania czyjegoś pomysłu/pytania. 
 

W dniu 7.03.2024 o 15:46, Paprock napisał:

Tak właśnie zrobiłem, założyłem swój temat, ten który podlinkowałeś, (widać że doświadczony forumowicz, umie szukać postów na forum, ja jeszcze tego skilla nie opanowałem;/ ) w którym dostałem częściową odpowiedz. W tym temacie zapytałem o zupełnie inną sprawę. Jeśli dla Ciebie pytanie "Czy jest to możliwe? Jak się do tego zabrać? Gdzie szukać firmy która się tego podejmie?" jest takie samo lub podobne jak pytanie "czy na podstawie świadectwa homologacji można stwierdzić czy dane auto jest przystosowane konstrukcyjnie do określonej liczby miejsc niż jest w stanie aktualnym" no to ja już tutaj nie jestem w stanie pomóc, przykro mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochłoń trochę kolego bo przy takim podejściu to będziesz musiał gdzie indziej szukać odpowiedzi. Jeżeli to Volvo to jak myślisz, gdzie należy szukać info jak ten pojazd  opuścił fabrykę? U przedstawiciela Citroena? Istnieje duże prawdopodobieństwo że wyjechał z fabryki jako pojazd niekompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam z 

3 godziny temu, wojteczek napisał:

Ochłoń trochę kolego bo przy takim podejściu to będziesz musiał gdzie indziej szukać odpowiedzi.

Nie mam z czego ochłonąć. Nie rozumiem dlaczego te słowa do mnie a nie do naszego mistrza ale mniejsza o to. Wyraziłem tylko swoją opinie nie obrażając nikogo. Może trochę drwiąco ale staram się mówić do ludzi tak żeby dostosować trochę wypowiedz do ich standardów, aby dobrze zrozumieli co chce przekazać.

 

3 godziny temu, wojteczek napisał:

Jeżeli to Volvo to jak myślisz, gdzie należy szukać info jak ten pojazd  opuścił fabrykę? U przedstawiciela Citroena? Istnieje duże prawdopodobieństwo że wyjechał z fabryki jako pojazd niekompletny.

Nie rozumiem odpowiedzi. Pytałem czy świadectwo homologacji jest dokumentem na podstawie którego można stwierdzić czy kabina jest przystosowana do innej liczby miejsc siedzących niż aktualnie zamontowane w pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, juszczyk0168 napisał:

staram się mówić do ludzi tak żeby dostosować trochę wypowiedz do ich standardów

Cieszy, ale skoro piszesz

1 godzinę temu, juszczyk0168 napisał:

Nie rozumiem odpowiedzi.

Widać kolega @wojteczek, nie dostosował wypowiedzi do standardu odbierającego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest w stanie ktoś zaglądnąć do homologacji: e13*167/2013*00026*04

Jest to Ciągnik CF Moto

Nie jestem pewny ale modelu handlowego chyba nie ma; typ/wariant/wersja chyba:

Typ: CF400ATR

Wariant: 2SCF400ATR

Wersja: 2SA

Potrzebuje przyczep oraz potwierdzić co tam dokładnie jest w typ/wariant/wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mecher napisał:

Cieszy, ale skoro piszesz

Widać kolega @wojteczek, nie dostosował wypowiedzi do standardu odbierającego.

 

Zgadzam się z Tobą. Odpowiedz nie na temat nie jest w moim standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, juszczyk0168 napisał:

Odpowiedz nie na temat nie jest w moim standardzie.

I znów NIC nie zrozumiałeś. Pewnie dlatego, że też było trochę drwiąco, jak twoje. 

Widać też nie jestem w stanie, jak kolego @wojteczek, dostosować wypowiedzi do standardu odbierającego.

Ale to tylko moja opinia. Bo tu nie ma, że coś się należy, jak 800+. To akurat stwierdzenie faktu. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegów, ogromną prośba o sprawdzenie homologacji o nr e4*2002/24*2237*00 nie wiem czy dobrze rozczytałem więc dokładam foto i jest to quad o pój 250 

20240312_213209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, a pytam bo miałem już tak że po VIN miałem liczbę miejsc siedzących w cepik 1 a wedle nr homologacji i później jak się okazało w pani w wk też miała 2 i udało się to zmienić a ja nie mam wglądu do homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.