Skocz do zawartości

Ciągnik siodłowy z Belgii


Jasiu24

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już było to proszę o link bo nie mogę znaleźć.

Podjechał klient na badanie ciągnikiem siodłowym trzyosobowym z Belgii, tyle że w papierach jest napisane, że to pojazd ciężarowy. Samochód ma możliwość zamontowania wywrotki, ma hydraulikę, osprzęt, a także siodło. Klient wolałby mieć wpisane ciągnik siodłowy, ale mniejsza o klienta. Mam robić  prerejestrację jako ciągnik czy jako sam ciężarowy. W belgijskich papierach powinna być adnotacja że to jest ciągnik siodłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jasiu24 napisał:

samochód ma możliwość zamontowania wywrotki,

zamontowania na ramie jako zabudowa wymienna czy podpięcia pod siodło ?

jesli to ciągnik siodłowy to ciągnik siodłowy . może bład tłumaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42a)
ciągnik samochodowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie wyłącznie do ciągnięcia przyczepy; określenie to obejmuje ciągnik siodłowy i ciągnik balastowy
42)
samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piter1973 napisał:

zamontowania na ramie jako zabudowa wymienna czy podpięcia pod siodło ?

Montaż na siodło. Skrzyni nie widziałem. Na ramię jest tylko siodło i siłowniki do wywrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie zrobiłem, a szkoda. Ma podjechać jutro. Osprzęt może zdjąć, wywrot mu niepotrzebny. Będzie to hulało jako ciągnik. Tylko czy można od razu pisać że to ciągnik skoro w belgijskim to sam. ciężarowy. Czy trzeba ZK?

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiu24 napisał:

skoro w belgijskim to sam. ciężarowy.

Może to być tylko kwestia klasyfikacji w danym kraju. Pamiętam zagraniczne DR z wpisanym rodzajem ciężarowy oraz rodzajem nadwozia "ciągnik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas ciężarowy to ciężarowy, a ciągnik to ciągnik, który może być siodłowy lub balastowy lub inny. No przynajmniej tak klasyfikacja rodzajów i podrodzajów pojazdów to pojmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jasiu24 napisał:

Na ramię jest tylko siodło i siłowniki do wywrotu

siłownik czy zbiornik na olej wraz z przewodami do podłączenia ? bez foto nie  rozgryziem tematu.

35 minut temu, Jasiu24 napisał:

Montaż na siodło

ale ,że wywrotke montuje się na siodło czy podpina naczepę wywrotkę .

18 minut temu, michal_k napisał:

ciężarowy oraz rodzajem nadwozia "ciągnik".

zakładając ,że fizycznie to ciągnik siodłowy a w DR jest ciężarowy to przejdzie UD 0.2 e oczywiste omyłki z opisem czego dotyczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam po prostu może nie funkcjonować pojęcie ciągnik siodłowy czy tam ciągnik samochodowy . Jest ciężarowy i tyle. Myślę że nie powinien się przy rejestracji nikt przesadnie mścić. Wielu zagranicznych klasyfikacji nie da się u nas przetłumaczyć bezpośrednio, słowo w słowo.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz siodło to pisz ciągnik siodłowy i tyle. A co on sobie tam na nie postawi bądź podepnie(wywrot, piaskarka itp.) nie nasza sprawa. Sorry ale  rama z siodłem i osprzętem do wywrotu nie czyni ciężarowego. UD jak wyżej zapodane i sprawę załatwić powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.