Skocz do zawartości

Akcyza lub brak dla samochodu ciężarowego N1 akcyza za zmiane rodzaju pojazdu


Kryczynski A

Rekomendowane odpowiedzi

 

Godzinę temu, cezary napisał:

Bo w tym jest załącznik nr 4 i tam nie ma czegoś takiego jak "pick-up".:confused:

No nie ma. Pańskiego płaszcza też w szatni nie ma. No i co pan teraz zrobisz?

Amerykańskiego vinu też w naszych przepisach nie ma i co? Uargumentowali, że jest w normach, tak samo jak pick-up jest w normach. Takie życie.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, żeby tylko pick-upa nie było. Warunki techniczne mówią np. o przeznaczeniu "pompa do betonu", którego również w klasyfikacji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. może i nieważne, ale w grudniu 2020 roku wykonywałem badanie takiemu pojazdowi jak Mitsubishi L200 i chyba na pryw. z @Paprock konsultowałem jaki podrodzaj wpisać, z ZDR wynikało że N1 ale że pick-upa nie ma to wpisałem " "inny", sprawdziłem  w cep i tam jest tak jak wpisałem, czyli - Ciężarowy>inny.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem wykazać co wyprawia Mercedes wespół z ITS-em. I na bank sprawa się rozbija o modele Mitsubishi logowane Mercedesem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yogi1984 napisał:

Tylko że z tego co zrozumiałem to @Admiral zrobił (Czy tam zrobiono mu) badanie na VAT z S1-6 miejsc a co za tym idzie dwa rzedy siedzeń i o to mu teraz się rozchodzi....

Przynajmniej ja tak zrozumialem.

Na szczęście nie jestem diagnostą i nie muszę walczyć z tymi idiotycznymi przepisami. Nie, chodziło mi o to, że dostałem sam. ciężarowy, podrodzaj: pick-up podczas 1 BT na terytorium kraju. A z tym co jest napisane przy tym VAT ni jak się nie pokrywa i się troszkę przeraziłem, że mi uchylą rejestrację czy coś :D. Wystąpiłem dziś do UC w sprawie opodatkowania. Ze wstępnych rozmów wynika, że jednak dostanę zwolnienie, bo paka dłuższa od połowy rozstawu osi. Podziwiam Was za wiedzę i chęć pomocy w każdej sprawie. 

EDIT:

Tak dla potomnych: w trakcie rozmowy z niezwykle uprzejmym Panem od akcyz dowiedziałem się, że wedle instrukcji, które dostali będą opodatkowywać bądź wydawać zaświadczenie o braku obowiązku na wszystko do 3.5t. Z tego co się rozeznałem nijak ma to się do przepisów dla Wydziałów Komunikacji, gdyż tam jest wymieniona garstka podrodzajów. I bądź tu mądry... 

Edytowane przez Admiral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.