Skocz do zawartości

Rok produkcji.


hobbystapol

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się z nieco innym problemem.

Jest BT przed I rej. w niemieckim DR G = 1030 kg, obejmuje 75 kg, wychodzi 955 kg. Wjeżdżam na stację, i na wadze od amortyzatorów wychodzi 983 kg. W baku pusto, jak to w samochodzie od handlarza, więc jakby zalać do pełna mogłoby wyjść te 1030 kg. Czy coś się zmieniło u Niemca w kwestii MW, czy po postaremu tylko mi waga świruje? Niemiecki DR wydany w 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga świruje! Poza tym przy ustalaniu tego parametru zakres przewiduje jakieś widełki.

W każdym razie najbardziej miarodajna opcja to zważyć cały pojazd.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga, wagą. :silent:

Podaj numer homo ( wersja i wariant ) to " skonfrontujemy ". ( o ile będzie z w zasobach instytutowych lub będę umiał sprostać kryterium wyszukiwania ) :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem, ale wartości " odczytowe " prawie podobne co do odejmowanki, więc raczej nie ma mowy o wynalazku, stąd waga wagą. :silent:

Ps  PW czy tu czy tam u Kolegi - ( oczywiście nie tego z II zmiany ) nie działa - czemu ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartości z homologacji to już w ogóle był kosmos i do niczego nie pasowały. Chwilę później robiłem inne auto, też po raz pierwszy, w niemieckim DR G= 1550 kg, "na nasze" 1485 kg, w homo 1430 kg, natomiast stacyjna waga jak się mnie pamięć nie myli wypluła ~1460 kg... Także jako najprawdopodobniejszy wariant przyjąłem 1485 kg.

Godzinę temu, Czolgista napisał:

 (...)"na nasze" 1485 kg (...) 1485 kg.

Ups... Z pisaniem jeszcze jakoś idzie, ale z czytaniem napisanego przez samego siebie już gorzej... Miało być 1475 kg :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Czolgista napisał:

Wartości z homologacji to już w ogóle był kosmos i do niczego nie pasowały

Może wzięta " pierwsza z brzegu * " :silent:

* - brak zbieżności wariantu i wersji z ZDR.

 

13 godzin temu, Czolgista napisał:

Z pisaniem jeszcze jakoś idzie, ale z czytaniem napisanego przez samego siebie już gorzej

Czytając po " pewnym czasie " swoje wypociny, sam zastanawiam się jakie miało to przesłanie, czyli co chciałem przekazać - nie raz " ni w ząb " nie wiem o co kaman. :evil:

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, wyklikałem jeszcze raz homo tychże pojazdów. Nie da się ukryć, że dla jednego wariantu jest kilka DMC i kilka MW. Natomiast dla "moich" DMC MW ma jakieś widełki i w tych widełkach określone przeze mnie MW się mieszczą. Także jest dobrze, a nawet średnio :cool:

Edytowane przez Czolgista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różne ciekawe info zapodane w linku. Warto kliknąć sobie "przetłumacz na polski". Szkoda tylko, że konfiguracji siedzeń w tej DOCE nie podają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Paprock napisał:

"masa ciągniętego zespołu pojazdów"!

Może o to idzie :

Art.  62. 

Zespół pojazdów może składać się najwyżej z 3 pojazdów, a zespół ciągnięty przez pojazd silnikowy inny niż ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny - z 2 pojazdów.

I okienko to wykorzystywane jest do " traktorów " :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje taki parametr, jak "masa ciągniętego zespołu pojazdów".

Patrz co napisał Adam!

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

Niby homo jest od tematowego sprintera

Dzięki za rok produkcji

To homo chyba jednak nie jest od tego sprintera ,zgadza się to że to wywrotka ,ale masy są inne.

DMC 3500 kg a DMC zespołu to 7000 kg O1 3500 kg a ładowność to tylko 900 kg ,czyli Niemcy chachmęcą jeszcze lepiej niż co niektórzy u nas.

I dodam że tylna oś na bliźniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku, co to przez szwankujący internet możesz go nie otworzyć, też wynika, że to byk pięciotonowy do dalszej zabudowy. Takie coś tam można wyczytać: 

CERTYFIKAT REJESTRACYJNY CZĘŚĆ Il PRZYGOTOWANY

PAPIERY COC NIEKOMPLETNE

 

Tam często się zdarza, że po dalszych zabudowach/homo-etapach część parametrów się przeobraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  czy ktoś może podpowiedzieć rok produkcji? Wszędzie gdzie sprawdzałem wyświetla tylko rok modelowy,  lub lakoniczne 2007.

Honda Civic, VIN: SHHFN13407U006539

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.