Skocz do zawartości

Oznaczenia na alternatorze


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,szanowne grono. Potrzebuje fachowej porady elektrycznej w sprawie alternatora.

pacjent to peugeot 207 rok 11-2010 

Kupiłem alternator dosłownie z takimi samymi oznaczeniami na tabliczce jak mam w samochodzie, niestety sprzedawca wysłał mi z innymi oznaczeniami niż kupiłem i twierdzi , że powinien bez problemu pasować do auta

W samochodzie mam takie oznaczenia na tabliczce alternatora 9666030280, A005TG1392A

Otrzymałem alternator z takimi oznaczeniami 9640088080, A003TB26919

Czy ten alternator co mi przysłał mogę założyć do auta?

 

Oryginalny artenator .png

Zakupiony alernator.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie różnią się też regulatorami napięcia. Twój  ma na pinach (gniazdko dwupinowe) L- czyli wyjście na kontrolkę i DMF- sterowanie ładowaniem zależne od obciążenia silnika. A w nowo nabytym jest wykorzystany jeden pin w tym gniazdku. Połączony jest linią CAN bezpośrednio z kompem , który m.in. steruje również ładowaniem. Jest możliwość że ktoś wcześniej przygotował ten nowszy alt. już z takim regulatorem jak potrzebuje Twoje auto. Myślę że wystarczyło by podpiąć wtyczkę z samochodu do nowego alternatora i sprawdzić czy świeci się kontrolka od ładowania. Warunek jest jeszcze taki że alternator musi być połączony obudową z "masą" auta. Aha... i trzeba podłączyć prowizorycznie chociaż "+" z instalacji do zacisku 30 przy alt. Tyle 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbitur napisał:

Połączony jest linią CAN bezpośrednio z kompem , który m.in. steruje również ładowaniem.

Ja mam gniazdo dwupniowe i jest w nim wykorzystany tylko jeden pin i właśnie nie wiadomo czy ten nowy nabytek jest przygotowany pod moje auto 

Zrzut ekranu 2021-04-21 o 18.58.49.png

Zrzut ekranu 2021-04-21 o 18.58.55.png

2 godziny temu, zbitur napisał:

Połączony jest linią CAN bezpośrednio z kompem , który m.in. steruje również ładowaniem.

zgadza się , bo ładowaniem steruje komputer w zależności od potrzeby i stanu naładowania akumulatora, jak się mylę to mnie popraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za milczenie - sprawy prywatne. Już jest wszystko ok.

Masz rację, wynika z tego że dostarczony alt. pasuje do Twojego samochodu - ale napewno już dawno to wiesz. 

Sorry jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.