Skocz do zawartości

Wózek leśny hds


krzychu43

Rekomendowane odpowiedzi

Gdziekolwiek je klepią to rejestrować nie trzeba. Kombajn też trzeba rejestrować?  Koparkę ? I dlaczego nie mogę jej ciągnąć za ciągnikiem po drodze?

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

Gdziekolwiek je klepią to rejestrować nie trzeba.

Nie trzeba jeśli nie wyjeżdża na drogę.

 

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

Kombajn też trzeba rejestrować?  Koparkę ?

Nie jeśli są to pojazdy wolnobieżne.

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

I dlaczego nie mogę jej ciągnąć za ciągnikiem po drodze?

Ponieważ przyczepa ciężarowa rolnicza ma być zarejestrowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa ciężarowa rolnicza. Analogicznie jak samochód na zdjęciu - ciężarowy. Ta przyczepa nie wykonuje żadnej specjalnej funkcji. Ona służy do przewozu drewna, a dodatkowo do jego załadunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafi90 napisał:

Ta przyczepa służy do zrywki drewna w lesie a nie transportu.

Jak zdemontuje kłonice i będzie "samym HDS-em" to się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michal_k napisał:

 Analogicznie jak samochód na zdjęciu -

Samochód widoczny na zdjęciu to samochód ciężarowy z zamontowanym HDS który nie jest stałą częścią konstrukcji tego pojazdu. Można go zdemontować i już. Dalej będzie ciężarowy. Przyczepa z linku w swoim konstrukcji ma HDS który jest częścią tej przyczepy, przez co jest ona specjalna. Jest w naszej okolicy kilkadziesiąt takich przyczep, wiele nowych i żadna nie jest zarejestrowana, ani nikt tego nie wymagał. Mało tego, nikt na drodze nie ma żadnych ale (mowa o OKRD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal_k napisał:

Jak zdemontuje kłonice i będzie "samym HDS-em"

Ale pojęcie "zrywka" to nie tylko złapanie kleszczami klocka i położenie go na ramie, ale cały proces - od dzwignięcia tegoż klocka, aż do zwiezienia go np na skład w lesie. Jeśli na drodze na przyczepa jechała by załadowana drzewem to możliwe że ktoś mógłby mieć jakieś ALE na drodze. Natomiast jeśli wlecze się za ciągnikiem pusta, nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostanę przy swoim. To, że się "policja nie czepia" nie oznacza, że tak ma być. Co z tego, że z samochodu można odkręcić HDS? Skoro jest przykręcony to powinien być specjalnym - według Twojego rozumowania. Niekonsekwencję tu widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

Samochód widoczny na zdjęciu to samochód ciężarowy z zamontowanym HDS który nie jest stałą częścią konstrukcji tego pojazdu. Można go zdemontować i już. Dalej będzie ciężarowy. Przyczepa z linku w swoim konstrukcji ma HDS który jest częścią tej przyczepy, przez co jest ona specjalna.

Toś pojechał :) Z tej przyczepy ze zdjęcia też idzie odkręcić tego HDS'a i co ?  nie będzie też już specjalna popatrz tam są śruby tak samo jak i w tej Scanii HDS jest kręcony do ramy to nie nie jest wyznacznik specjalności pojazdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podlegają rejestracji/OBT na 100%. W mojej okolicy jest ich sporo, pytałem kiedyś jednego z użytkowników takiej przyczepy to jego nie posiada nr ramy, układu hamulcowego a oświetlenie montowane za dodatkową opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jest numer, ale producent mówi wprost że nie wydaje dokumentów potrzebnych do rejestracji bo się ich nie wymaga . Można na własną rękę przeprowadzić badania homo. Mogą też pomóc w tej kwestii jeśli trzeba będzie ( ale nikt nie potrzebuje). Koszt ok 4500zł

22 minuty temu, Qnick napisał:

Toś pojechał :) 

Nie tylko ja. Setki tych przyczep jeździ od nowości bez rejestracji i nikt tego nie kwestionuje.

 

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lisw napisał:

W mojej okolicy jest ich sporo, pytałem kiedyś jednego z użytkowników takiej przyczepy to jego nie posiada nr ramy, układu hamulcowego a oświetlenie montowane za dodatkową opłatą.

A w mojej okolicy są miksokrety, których też nikt nie rejestruje ;)  Do tego jest masę przyczep rolniczych typu SAM tez bez rejestracji, ale myślę, że taki stan rzezcy jeszcze jakąś chwile potrwa...  Najwyraźniej stosowanie pewnych przepisów się nie przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lisw napisał:

to jego nie posiada nr ramy

Czyli nie jest dopuszczony do ruchu.

17 minut temu, Rafi90 napisał:

Setki tych przyczep jeździ od nowości bez rejestracji i nikt tego nie kwestionuje.

Do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy też kradną a nie powinni, do czasu. Po prostu tak jest, i nie ma co na siłę zmieniać rzeczy które się nie przyjmą. Ktoś uprze się że jedna taka przyczepa ma być zarejestrowana a 1000 innych nie będzie. I co to zmieni w ogólnym temacie odnośnie takich sprzętów? Nic. Takie mamy prawo, nic nie poradzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego, że zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach, taka przyczepa (nawet bez rejestracji) powinna być ubezpieczona przed wprowadzeniem do ruchu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo lokalne działa - do pierwszej tragedii...

14 minut temu, Rafi90 napisał:

potrzebnych do rejestracji bo się ich nie wymaga .

No bo jak do zrywki to kto w lesie potrzebuje to rejestrować, jeszcze by postronna osoba nr spisała i dopiero by było.

 

1 minutę temu, Rafi90 napisał:

na nr podwozia

Na jaki?

 

46 minut temu, Lisw napisał:

pytałem kiedyś jednego z użytkowników takiej przyczepy to jego nie posiada nr ramy,

Przecież wyraźnie sam producent daje do zrozumienia, że sprzedaje homologowane wersje.

42 minuty temu, Rafi90 napisał:

Mogą też pomóc w tej kwestii jeśli trzeba będzie ( ale nikt nie potrzebuje). Koszt ok 4500zł

To tak jak z przyczepami asenizacyjnymi jednego z producentów - sprzedają i takie co trzeba dozór i takie co nie trzeba - tylko te co nie trzeba to na "eksport" idą ;)

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Koparkę ?

A ostrówków rejestrowanych nie spotkałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michal_k napisał:

Przyczepa ciężarowa rolnicza. Analogicznie jak samochód na zdjęciu - ciężarowy. Ta przyczepa nie wykonuje żadnej specjalnej funkcji. Ona służy do przewozu drewna, a dodatkowo do jego załadunku.

Rozrzutnik obornika, rozsiewacz nawozu, beczka do gnojowicy, też służą do przewozu ładunków. Tok rozumowania w kierunku potrzeby rejestracji - niewłaściwy!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Prawo lokalne działa - do pierwszej tragedii...

 

Ale tu nie chodzi o prawo lokalne. Gdzie jest napisane wprost że przyczepa z linku nie jest specjalna i trzeba ją zarejestrować. Nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafi90 napisał:

Ta przyczepa służy do zrywki drewna w lesie a nie transportu.

Nie prawda bo wg opisu dystrybutora:

Cytat

Nasza 6-tonowa przyczepa do transportu drewna z żurawiem FARMA 3,8 m G2.

Żuraw pełni funkcję wyłącznie załadunkową - nie prowadzi się nim zrywki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:
1 godzinę temu, Qnick napisał:

Toś pojechał :) 

Nie tylko ja. Setki tych przyczep jeździ od nowości bez rejestracji i nikt tego nie kwestionuje.

No u mnie też może nie setki ale jeżdżą nierejestrowane po drodze, bardziej chodziło mi o HDS'a że nie można go zdjąc jak można :) i że HDS jest wyznacznikiem "specjalnosci" pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.