Skocz do zawartości

Samochód z Korei


thefilinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Przyjechał klient autem z Korei do 1 rejestracji. Przywiózł jedynie "akt rejestracji pojazdu" w oryginale oraz w tłumaczeniu. W tym akcie znajduje się jedynie VIN, marka, rok rejestracji, kolor oraz cala historia pojazdu. Można powiedzieć, że ten akt wygląda u nas jak wydruk z serwisu historiapojazdu.gov.pl . Czy w Korei wydają takie typowe DR jak np u nas czy w Niemczech z których można odczytać dane auta?  Zarejestrować pojazd z danymi z tabliczki plus wspomóc się informacjami z Internetu? Czy wysłać klienta po tablice tymczasowe / próbne? 

Proszę was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa  razy robiłem auto z Korei i bez TR i PC ,tylko właśnie na ten "akt rejestracji". Co prawda próbowałem podpytać czy dobrze  zrobiłem, ale "mądry"  ITS zaniemówił, WK miał się zapoznać i oddzwonić(ale chyba zgubili numer bo już prawie rok minął:-().

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yogi1984 napisał:

Dwa  razy robiłem auto z Korei i bez TR i PC ,tylko właśnie na ten "akt rejestracji". Co prawda próbowałem podpytać czy dobrze  zrobiłem, ale "mądry"  ITS zaniemówił, WK miał się zapoznać i oddzwonić(ale chyba zgubili numer bo już prawie rok minął:-().

 

 

Dziękuję za odpowiedź. No to jak nie dzwonili to znaczy, że wszytsko dobrze było. 

Jakby ktoś się zastanawiał jak wygląda ten "akt rejestracji" to wystawiam. No to chyba zarejestruję z pomocą danych z internetu.

IMG_20210423_154357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, thefilinek napisał:

No to chyba zarejestruję

Ja bym jednak dokonał OBT przed pierwszą rejestracją na terytorium RP, a zarejestrowanie pozostawiłbym w gestii WK. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę.... czy aby ten " Akt rejestracji pojazdu " jest tożsamy z dowodem rejestracyjnym, bo z naszych WK też można wyciągnąć " Kartę informacyjną pojazdu ", która w żadnym stopniu nie jest DR.

Po tych moich " przemyśleniach " miałbym mieszane uczucia co do " porazpierwszego " badania technicznego na tym dokumencie. :silent:

Edytowane przez leski66
literówka
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leski66 napisał:

Tak sobie myślę.... czy aby ten " Akt rejestracji pojazdu " jest tożsamy z dowodem rejestracyjnym

No więc właśnie. Tylko klient ma tylko to od tego auta. Żadnych więcej dokumentów nie posiada. 

 

13 minut temu, leski66 napisał:

Po tych moich " przemyśleniach " miałbym mieszane uczucia co do " porazpierwszego " badania technicznego na tym dokumencie. :silent:

Również mam mieszane uczucia dlatego właśnie napisałem na forum. Ktoś może ma częściej styczność z samochodami z Korei (w co wątpię szczerze) i ma szerszy obraz na tą sytuację. 

Z drugiej strony jeden koła robił 1 przeglądy dwa razy i niby nie było problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to odpowiednik " Karty informacyjnej pojazdu " , bo jest informacja o wyrejestrowaniu pojazdu. 

10 minut temu, thefilinek napisał:

Tylko klient ma tylko to od tego auta.

Pozostaje wizyta w WK celem potwierdzenia zdatności przedmiotowego dokumentu do BT.

Wrzuć fotkę oryginału tak dla potomnych.

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thefilinek napisał:

Czy wysłać klienta po tablice tymczasowe / próbne? 

Wysłać po czerwone tablice i PC. Ten dokument to nie jest DR, więc nie może służyć do identyfikacji pojazdu na badaniu.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz coś takiego. Wysłałem po PC bo na takim czymś nie zaryzykowałbym badania no i do dziś klient się nie zjawił. Wiem że jeszcze jedna stacja obok nas też odmówiła a co było dalej to już nie ma info. Tak że tak jak Michał pisze . PC i tablice trzeba mieć od badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic...troszkę mnie to zaciekawiło i o temacie przypomniało(zwłaszcza że dwa badania takie zrobiłem🤔) Po przejrzeniu kontaktów w tel. udało mi się dotrzeć do osoby z spedycji co min. zajmuje się sprowadzaniem towarów z Azji w tym z Korei Płd.

Mianowicie ten blankiet(a raczej jego tłumaczenie) jest jak nasze PC przy exporcie auta z terenu unii europejskiej. Stąd data wyrejestrowania itp.

Oryginalny DR koreański wygląda tak 

https://www.bobaedream.co.kr/mycar/popup/mycarChart_A_new.php?src=file4.bobaedream.co.kr/confirm/2020/04/22/Bw1587530265_3.jpg&tbl=cyber&cno=715095

Ma ten sam wzór a różni się tylko tym że zawiera bardziej szczegółowe dane pojazdu.

To mi tak na szybko udało się ustalić. W poniedziałek postaram się jeszcze parę instytucji pomęczyć i zobaczę co powiedzą.. @thefilinek jak będziesz miał oryginał możesz zapodać.

 

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

a co było dalej to już nie ma info. 

A to ty mi takie gady podsyłasz 🤔😄

  • Super 1
  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aboz napisał:

I jak tu wpisać numer rejestracyjny? ;-)

 

Do tłumacza by musiało iść. W moich dokumentach po tłumaczeniu jest ładny numer rejestracyjny. Z resztą auto jest bez blch bo zostały oddane.

@yogi1984 dziękuję za takie zaangażowanie w sprawę oraz pomoc. 

Wstawiam dokumenty które klient przywiózł, oryginały i tłumaczenia.

 

IMG_20210424_101706.jpg

IMG_20210424_101652.jpg

IMG_20210424_101639.jpg

IMG_20210424_101627.jpg

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.