Skocz do zawartości

Iveco Daily Ciężarowe 9 osobowe ?


hudy05

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie klient kupił Iveco Daily 9 osobowe Ciężarowe z 2003 jest przegroda za siedzeniami auto z Wojska Polskiego.

Z oględzin widać że fotele zostały dołożone, auto przerobione.

Zgłupiałem i wysłałem po kartę pojazdu auto przyjechało na pozwoleniu czasowym i masy sie nie zgadzały  w PC.

I mam pytanie czy przypadkiem w tym przypadku max 6 osobowe ? czy zmiana ew. na osobowy wymagać PIMOT?

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hudy05 napisał:

I mam pytanie czy przypadkiem w tym przypadku max 6 osobowe ?

Siedmio. 6 plus kierowca. Tyle dyrektywa.

 

3 minuty temu, hudy05 napisał:

czy zmiana ew. na osobowy wymagać PIMOT?

A po co? Jeśli nie zachodzi zmiana liczby miejsc, to jednostka nie obowiązuje. To samo dotyczyć będzie zmniejszenia liczby miejsc, jeśli te które pozostają, nie zmieniają położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yogi1984 napisał:

Tak z ciekawości tylko zapytam. Zapamiętałeś może @hudy05 jaka była data pierwszej rejestracji tego iveco w PC?

czerwiec prawdopodobnie 2003 

Dodam że auto napewno nie było nigdy 9 miejscowe raczej 3 a przegrode przesunięto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hudy05 napisał:

Dodam że auto napewno nie było nigdy 9 miejscowe raczej 3 a przegrode przesunięto.

Po czym wnosisz?

Usystematyzujmy. Masz pojazd ciężarowy z S1 = 9 w dokumentach. W rzeczywistości ma tych miejsc również 9? Szyby są? Na jakiej podstawie sądzisz, że pojazd ma niewłaściwie zamontowane siedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyby są dołożone, fotele też, tak 9 w dokumentach montaż foteli wzrokowo widać że nie w fabryczne miejsca kotwiczenia

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że nie wyglądają na "niefabryczne" ? Wiele osób chyba w dalszym ciągu nie zdaje sobie sprawy, że kupując  w salonie nowe auto dostawcze to nie kupuje oryginalnego rozwiązania producenta tylko już przebudowanego przez kolejny podmiot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak samochód ma taki rodowód... Żeby się nie okazało coś podobnego do już tu przerabianego autobusu aresztu śledczego z blaszaka Fiata Ducato wykombinowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do wydziału komunikacji i kontakcie klientem dostałem takie zdjęcie KP

Wydział  komunikacji twierdzi że rodzaj pojazdu się nie zmienił tylko parametry techniczne a co wpisze oni przepiszą :) 

Więc mikrobus czy ciężarowy ?

IMG_20210426_101043.jpg

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś czułem, że będzie ambaras! :lol:

Pierwsza strona KP mówi o trzech miejscach i błędnym podrodzaju - przynajmniej na dzisiaj. (Nie chce mi się sprawdzać jako to wtedy po legalu w klasyfikacji stało.) Za to dalej widać, że w aucie wykiełkowały siedzenia i ładowność się wypleniła. Ciężkie jak fix musiały być te fotele. Kapitańskie, generalskie zaiste. Kino! Ale w sumie w woju fajnie było. 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przymrużeniem oka: Strasznie ciężkie te fotele że ładowność tak drastycznie spadła... jednak wojsko to wojsko... Ciśnie mi się na usta cytat z klasyka: "pan porucznik to jednak fachowiec..." skoro jest w stanie upchać 9 "jenerałów" w 700 kg 😁😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paprock napisał:

Tak coś czułem, że będzie ambaras! :lol:

Pierwsza strona KP mówi o trzech miejscach i błędnym podrodzaju - przynajmniej na dzisiaj. (Nie chce mi się sprawdzać jako to wtedy po legalu w klasyfikacji stało.) Za to dalej widać, że w aucie wykiełkowały siedzenia i ładowność się wypleniła. Ciężkie jak fix musiały być te fotele. Kapitańskie, generalskie zaiste. Kino! Ale w sumie w woju fajnie było. 👍

fotele autobusowe co z tym ambarasem zrobić :D pogonić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonić albo prostować. Mało istotne co tam się działo z tym autem za płotem z tabliczkami [Zakaz Fotografowania]. Dzisiaj fura jest w cywilu i powinna odpowiadać jak najbardziej aktualnym przepisom. Nie wiadomo kiedy wyszła do cywila, ale mikrobus ciężarowy to lekkie przegięcie. Kto to dzisiaj ogranie? Ja bym pogonił. :silent:

Poza tym, to szczerze wątpię, że na ramie w tym aucie VIN widać.

Co do prostowania, to możnaby opisać, że na dzisiaj jest to dziewięcioosobowy van ciężarowy. No przynajmniej takie były dawnymi czasy. Teraz unijne przepisy cisną, że w ciężarowym to najwięcej może być siedem siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Paprock napisał:

Gonić albo prostować. Mało istotne co tam się działo z tym autem za płotem z tabliczkami [Zakaz Fotografowania]. Dzisiaj fura jest w cywilu i powinna odpowiadać jak najbardziej aktualnym przepisom. Nie wiadomo kiedy wyszła do cywila, ale mikrobus ciężarowy to lekkie przegięcie. Kto to dzisiaj ogranie? Ja bym pogonił. :silent:

Poza tym, to szczerze wątpię, że na ramie w tym aucie VIN widać.

Co do prostowania, to możnaby opisać, że na dzisiaj jest to dziewięcioosobowy van ciężarowy. No przynajmniej takie były dawnymi czasy. Teraz unijne przepisy cisną, że w ciężarowym to najwięcej może być siedem siedzeń.

Vin jest czytelny sprawdzony.  Chyba wole spać spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że fabrycznie był ciężarowy to już pisałem. Według WK rodzaj pojazdu nie został zmieniony. NA PC miałem wpis ciężarowy 9 osobowy po telefonie do WK i właściciela dostałem fot karty z wpisem "mikrobus"

dodam jeszcze że chwile temu dostałem dokładne info daty pierwszej rej. 2002-10-27 a w karcie pojazdu jak widać rok 2003

 

Edytowane przez hudy05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.