Skocz do zawartości

Folia na szybie czołowej


czmarek1

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie. Wystarczy, że klient np zamontuje mniejsze wycieraczki. Lecz wtedy może to podchodzić pod 3.4.a czyli "Brak wycieraczek, [...] lub niewłaściwe dla danego typu pojazdu" 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patrykkoniec napisał:

Hmm czyli każda naklejkę można uznać jako przeszkodę w polu, widzenia 🤨

Dla mnie szyby mają przepuszczać 70% światła na całej powierzchni w półokręgu. Nie ma że boli. Co innego, to co zostalo homologowane i świadomie się używa do ograniczenia wpadającychg promieni słonycznych, i mam tu na myśli daszki przeciwsłoneczne jak i inne dopuszczone przepisami wlepki.

Poza tym już o tym było: 👉 

 

 

A może tak na czołowej będzie OK? Gdzie kończy się granica absurdu, ktoś wie?

 

Naklejki-Folie-na-Szybe-Samochodu-Wlasny-Nadruk.jpeg

 

 

Edytowane przez Jacdiag
link komercyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, patrykkoniec napisał:

czyli każda naklejkę można uznać jako przeszkodę w polu, widzenia

Nawet tą z numerem rejestracyjnym i tą informująca o karcie ratowniczej :giggle:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam taki obowiązek ? Nic nie stoi też na przeszkodzie, by dalej sobie wisiała i wychwalała "fachowość" rządzących.

Jak była obowiązkowa, to nie powodowała problemów z widocznością, jak straciła swoje zadanie, to nagle jest be i takie przeszkody w widoczności powoduje. Taki mały HiT (historia i terażniejszość)

Żeby nie było, ja nie mam, bo wymieniałem niedawno szybę i nie przekleili 

 

 

 

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znak nie (PL) też krzywdy nie robi, ale jako usterka jest ujęty. Dla mnie sprawa prosta - szyba ma być czysta! Szyba to nie klaser przestarzałych winietek i temu podobnych wlepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

U mnie w zasadzie żadna, ponieważ zapis mówi o akcesoriach na kloszu lub źródle światła a te są bez skazy - folia jest na szybie ::D, dlatego stosuję w takich przypadkach 4.3.3.a i nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat szyba robi za klosz w tych stopach, więc? Ja bym dalej nie polemizował, bo zaraz sie okaże, że kloszem żródła światła jest szklana bańka. :evil:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paprock napisał:

Akurat szyba robi za klosz w tych stopach, więc?

Pokaż mi wewnętrzne światło stopu bez swojego właściwego klosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Paprock napisał:

za folię na środkowym stopie?

Jakoś zawsze miałem wrażenie że 3 stop  (ori), jeżeli jest za szyba to do niej przylega obudową i tam nie kleją folii. Teraz będę sie bardziej przykładał ,przyglądał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... To może zamalować szybę na czarno, żeby trzecie światło stopu w ogóle było niewidzoczne. Przecież ono ma za zadanie pełnić taką samą funkcje jak dwa stopy pozostałe. No nie po to je jeden montuje, żeby drugi zasłaniał je później. No ludzie! Nie na darmo producenci poszli po rozum do głowy, żeby z takimi teoriami właśnie nik nie wyskoczył i montują trzecie stopy na zewnątrz samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 07:02, dorianoBDG napisał:

poduszka zrobi to mocniej)

chyba nie bo gościu dostanie w ryj samą poduchą a nie jej obudową. obudowa zostanie rozerwana ale nie poleci i nie walnie w ryj 😄.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, duchu napisał:

Jakoś zawsze miałem wrażenie że 3 stop  (ori), jeżeli jest za szyba to do niej przylega obudową i tam nie kleją folii.

Ale wszystkie oklejania reklamowe klejone są na zewnątrz a to one często zasłaniają światło S3 i to w stopniu dużo większym, niż folie przyciemniające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paprock napisał:

Przecież ono ma za zadanie pełnić taką samą funkcje jak dwa stopy pozostałe.

Może i tak ale jeśli na upartego szukać to w tabeli w rozporządzeniu (załącznik nr 6) przy światłach stopu S1 i S2 są napisane właściwości świetlne a dokładnie że światłość powinna być większa od światłości świateł pozycyjnych a już nie ma takiej wzmianki przy świetle S3 więc jak to prawie przy każdym możliwym przepisie wszystko rozchodzi się o interpretacje :)  bo dla niektórych jeśli będzie nawet za czarną folią ale będzie świecił i był nawet mniej widoczny od pozostałych dwóch to będzie dla niego ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać moje okolice wielce zacofane są, bo jakoś na żadnym badaniu, nie miałem pojazdu z światłami stop na szybie czołowej B|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2023 o 19:53, piter1973 napisał:

chyba nie bo gościu dostanie w ryj samą poduchą a nie jej obudową. obudowa zostanie rozerwana ale nie poleci i nie walnie w ryj 😄.

 Twarda naklejka zadziała jak pocisk który oderwie się z obudowy, jak delikwent oberwie taką naklejką to na bank zaboli. Przecież wiadome jest, że nie oberwie obudową poduszki powietrznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 08:08, danielg539 napisał:

wszystkie oklejania reklamowe klejone są na zewnątrz

Pracowałem kiedyś w firmie gdzie służbówki były oklejone reklamą w ramach współpracy z  siecią kin. Dookoła, za wyjątkiem przedniej i  przedniej bocznej szyby.Forma nadruku na pozostałych była taka że od środka nie ograniczała widoczności. Tak wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 08:50, Mecher napisał:

nie miałem pojazdu z światłami stop na szybie czołowej

Mijają Cię szerokim łukiem bo wiedzą że będzie sagan :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.