Skocz do zawartości

Przyczepka lekka KOCH


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Pytanie odnośnie nr VIN w/w przyczepki., czy normalną rzeczą jest aby nr VIN był wybity na borcie, który to nie jest elementem trwałym, trudnym do demontażu itp?

Przyczepka jest nowa kupiona w DE  przyprowadzona na stację na I badanie przed rejestracją na terytorium RP. Dodam, że tabliczka znamionowa jest zamontowana na kształtowniku podłogi przyczepki i gdy by tu był nr wybity to by było ok, a tak? Czepiać się czy nie? Pytam starszych, doświadczonych kolegów.?

Edytowane przez Lisw
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
9 minut temu, Lisw napisał:

Przyczepka jest nowa kupiona w DE  przyprowadzona na stację na I badanie przed rejestracją na terytorium RP

Jak lekka to nie widzę podstaw do wykonania takiego badania. :silent:

9 minut temu, Lisw napisał:

czy normalną rzeczą jest aby nr VIN był wybity na borcie,

A ten bort jest czołowy - nie otwierany ?, znaki w numerze oryginalne - czy rzeźba ?

:smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boczny, nieotwierany,przykręcony na cztery śruby M10. Znaki ładne, równe, czytelne, tylko te miejsce wybicia dziwne. Może w DE nie ma wymogu, że nr VIN ma być na elemencie trwałym itd? Nr homologacji e1*2007/46*0869*05 dla ciekawych.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Ustalałem w takiej dane - tam za bardzo nie ma gdzie wybić VIN - bo to taka lipa konstrukcja - więc ten na burcie to bardziej wymuszone działanie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
7 minut temu, Lisw napisał:

(...) że nr VIN ma być na elemencie trwałym itd?

" Trwały " to może on i jest, ale nie bardzo pasuje mi do :

Cytat

§ 11.

(...) ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym

:smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dominik_z

Jeśli VIn tej przyczepki zaczyna się od WKB0... to faktycznie w katalogu lokalizacja nr VIN to prawa burta :) 
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duchu
5 godzin temu, Lisw napisał:

czy normalną rzeczą jest aby nr VIN był wybity na borcie, który to nie jest elementem trwałym, trudnym do demontażu itp

W naczepach kurtynowych pewnej ,niemieckiej firmy też sa na ścianie czołowej i tez ja idzie zdemontować , tylko element cięższy..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vin zaczyna się od WKB0, czyli nie ma co cmokać, zrobić DIPa i po sprawie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
5 minut temu, Lisw napisał:

zrobić DIPa i po sprawie.

A termin następnego badania na kiedy wyznaczysz ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czolgista
18 godzin temu, Lisw napisał:

przyprowadzona na stację na I badanie przed rejestracją na terytorium RP

Takie BT nie występuje w przyrodzie.  A na pewno nie w naszej, polskiej. Pytanie kto sobie życzy takiego BT, klient czy WK? Ty robisz ustalenie danych do rejestracji i z twojej strony wsio.

Co do VINu na burcie, warto się wybrać do marketów budowlanych oferujących p. lekkie. Sporo z tych przyczep ma VIN właśnie na burcie. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO
12 godzin temu, Mecher napisał:

A termin następnego badania na kiedy wyznaczysz

DIP nie oznacza od razu okresowego - w jednym programie zrobisz to w "uwagach" w innym jako DIP przy ustaleniu danych - Norcom też zezwala na taki układ

W uwagach będą tylko "niezbędne " dane w DIP - pełne

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
18 minut temu, IVVO napisał:

DIP nie oznacza od razu okresowego

Ale literalnie DIP przypisany jest jedynie do okresowego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Literalnie - tak ale przy dodatkowym/ustalenie danych tez jest wykorzystywany - chyba czasami dostajesz też taki układ - ogólnie osobiście wykorzystuję ten minimalistyczny

Jakoś nasze przepisy nie uwzględniły jakiegoś wzoru dla tego rodzaju czynności 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
14 minut temu, IVVO napisał:

Jakoś nasze przepisy nie uwzględniły jakiegoś wzoru dla tego rodzaju czynności 

Tu akurat przepisy są jasne. DIP dla okresowego, a dla pojazdu jemu nie podlegającemu, ma się to znaleźć na "zwykłym" zaświadczeniu. Później klient się odbija od okienka bo Pani nie dostała DIPu. Urzędnik szybko się manieruje. Swego czasu na niezgodności danych wpisałem kilka razy, że jest to na podstawie TZ pojazdu. Później bez tego dopisku klient był odsyłany po dopisek. Pewnego razu zrobiłem zdjęcie TZ i VINu i dałem starszemu człowiekowi do ręki, bo błąd był w ostatnim znaku VINu (taki czysto klawiaturowy) i żeby nie ganiali człowieka, że na pojeździe jest wszystko ok. Za chwilę poprawiam dane - dopisek o TZ jak najbardziej, a klient wraca bo nie dostał zdjęć. Także koledzy róbmy co do nas należy w zgodzie z literą prawa, a nie będzie zgrzytów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO
1 minutę temu, adam1501 napisał:

a dla pojazdu jemu nie podlegającemu, ma się to znaleźć na "zwykłym" zaświadczeniu

Jak zaznaczyłem wcześniej - DIP jest przypisany do Okresowego - ale nie ma żadnej wzmianki iż tylko i wyłącznie do niego - takie przepisy

A druga sprawa - jakie dane powinny się znaleźć przy dodatkowym/ ustalenie danych w zaświadczeniu - jeśli z "urzędu" to wiadomo a jeśli na wniosek właściciela to wolna amerykanka - co to oznacza "niezbędne"  

Najłatwiej to zauważyć po skierowaniach z WK - każde WK ma swój wzór i prawie każde co innego sobie życzy  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
33 minuty temu, IVVO napisał:

ale nie ma żadnej wzmianki iż tylko i wyłącznie do niego

Ja tam nie wiem ale:

"...10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia. ..."

35 minut temu, IVVO napisał:

jakie dane powinny się znaleźć przy dodatkowym/ ustalenie danych w zaświadczeniu - jeśli z "urzędu" to wiadomo

Niby co wiadomo? Duża część magistratów wysyła na DBT na przysłowiową "gębę", to co ma być wiadome. Osobiście uważam, że na takim DBT powinny się znaleźć dane zawarte w DR, bez względu czy z urzędu, czy od chęci właściciela. Skoro jest to DBT, to zgodnie z legendą do zaświadczenia, takie dane mają się znaleźć w zwykłym zaświadczeniu a nie tworzyć jakiś tam dokument.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
51 minut temu, IVVO napisał:

Jak zaznaczyłem wcześniej - DIP jest przypisany do Okresowego - ale nie ma żadnej wzmianki iż tylko i wyłącznie do niego - takie przepisy

Iwan, no nie rób masła-maślanego. Sam twierdzisz, że jest przypisany do okresowego i koniec. To wystarczy. Tak samo jak stoimy na czerwonym a jedziemy na zielonym. Nie ma czegoś takiego jak prawie czerwone prawie zielone i tak samo nie ma DiP-u do czegoś innego. Paragraf jest jasny i czytelny. Lepiej napisz, że diagności wystawiają DiP idąc na łatwiznę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
2 godziny temu, IVVO napisał:

DIP jest przypisany do Okresowego - ale nie ma żadnej wzmianki iż tylko i wyłącznie do niego - takie przepisy

No to przypomnę nowy wzór zaświadczenia, a konkretniej objaśnienia do wzoru

Cytat

J) Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami  technicznymi pojazdów, zakres i opis stwierdzonych niezgodności danych pojazdu, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz informacje o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis, informację o pojeździe konstrukcyjnie przystosowanym do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu) albo pojeździe konstrukcyjnie przystosowanym do ruchu lewostronnego (z kierownicą umieszczoną po prawej stronie pojazdu), który został następnie przebudowany i przystosowany do ruchu prawostronnego (z kierownicą umieszczoną po lewej stronie pojazdu), oraz inne uwagi. W przypadku pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową należy wpisywać producenta, typ oraz numer seryjny urządzenia na podstawie dokumentu kalibracyjnego.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
4 godziny temu, IVVO napisał:

(...) jako DIP przy ustaleniu danych - Norcom też zezwala na taki układ

No, w prawdziwym Programie jest do tego typu sytuacji przewidziana :

- ładna, schludna, ekstra czytelna Tabelka, zapodawana w uwagi.

Myślę, że nawet " arcymistrz " już raz przynajmniej z niej korzystał, a może i nie..., bo by się pochwalił. :evil:

:papa:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cezary
11 minut temu, leski66 napisał:

" arcymistrz "

Taka forma zapisu sugeruje że to nieprawda. :silent: A przecież obaj wiemy i nie tylko my, że to najprawdziwszy Arcymistrz:wink:

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A w życiu tam nie zaglądałem. Ja wszystko z ręki walę. :evil:

I jak zwykle z przyczepy lekkiej zrobił się zjazd do programów poprzez DiP w międzyczasie. ;-)

Poza tym, co drugie badanie, to korekta w tej apce. ;(

I drugi raz "poza tym", to ktoś ma tu manię 'cudzysłowowania' wszystkiego i wszędzie. Co, nie.;-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
leski66
2 minuty temu, Paprock napisał:

A w życiu tam nie zaglądałem.

To w " miedzy-czasie " trza kliknąć ( by się oswoić ) w stosowny guziczek :

Tabelka.JPG.2102f4bcb485bcbbec7e39056a11131a.JPG

A wygląda to tak ( po co z ręki rzeźbić ) :

Tabelka1.thumb.JPG.6e58e7368cfa0b7ce6ad1651d8ddc427.JPG

I co ? Ekstra ? :smile:

A wracając do sprawy tej lekkiej przyczepki - tylko i wyłączne ustalenie danych niezbędnych do rejestracji jej przysługuje na SKP. Oczywiście podejrzewam, że nigdy nie była rejestrowana więc PC z TR trza.

 

24 minuty temu, cezary napisał:

A przecież obaj wiemy (...)

Wszystko się zgadza. TAK :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
1 godzinę temu, Paprock napisał:

Ja wszystko z ręki walę.

A ja mam żonę. :keep:

  • Haha 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.