Skocz do zawartości

Czy jest szansa zarejestrować?


Machefi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić temat.

Była sobie przyczepa chyba d35 (właściciel pamięta, mi wyleciało z głowy),  zarejestrowana itp. 

Przyczepa ulegla spaleniu ok. 25 lat temu. Byla oddana do remontu do lokalnego POMu. Niestety pokusiło i została czasowo wyrejestrowana. Dowód oddano w wydziale komunikacji. Przy naprawie zbudowano praktycznie na nowo ramę. Gdy chciano ponownie ją zarejestrować okazało sie, że łącząc wydziały komunikacyjne zgubiono sporo papierów w tym wszystkie od tej przyczepy. Miano je znaleźć, ale nie znaleziono, a właściciel po wielu wizytach w WK niestety odpuścił.

Obecnie na ramie numeru brak. 

Jest tablica rejestracyjna z numerem jaki przyczepa miała.

Przyczepa jest ciągle od nowości  w tych samych "rękach". 

Szansa na znalezienie dokumentów z danymi z zakupu jest bardzo minimalna. 

Jest jakaś szanas przywrócić ją do rejestracji? Czy szkoda w ogóle głowę sobie zawracać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyluzował. Przecież to wyszedł pojazd marki SAM. No prawie. Jakieś blachy rejestracyjne gdzieś od czegoś się znalazło i co, do blach się przyczepę wyremontowało? Jakaś faktura na zakup ramy, czy pomowski spawacz sam połatał? Jakaś tabliczka, czy cokolwiek, oprócz tablic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nakręcam się na zarejestrowanie tego. Pytam z ciekawości, bo nie jestem obyty w temacie, a sytuacja jest w sumie nietypowa, bo dokumenty zagubił wydział komunikacji. ( była to wieksza ilość dokumentów i poszkodowane było sporo osób). Nie wiem jak w tamtych czasach wyglądały przepisy związane z odbudową uszkodzonej ramy. Robione było z zamysłem przywrócenia do rejestracji. Czy zgodnie z przepisami, nie wiem. Z lokalnymi zwyczajami dla takich przypadków napewno tak. To były czasy pojazdów marki sam, składaków itp.  

Patrzac na swój temat z drugej strony to faktycznie wygląda: ulep i jakaś tablica. Jakbym z takiej perspektywy patrzył od początku to pewnie nawet bym nie napisał.

Z ciekawości: W tamtych czasach dane takiej przyczepy były tylko w wydziale komunikacji, czy były też przekazywane do jakiegoś archiwum, lub innej instytucji?

Kiedyś obejrzę dobrze ramę, może jednak ktoś robił numer, ale to bardziej z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Machefi napisał:

bo dokumenty zagubił wydział komunikacji.

Pewnie właściciel też skoro brak DR. Jak jest tablica rejestracyjna to WK musi zidentyfikować taki pojazd - przynajmniej ja tak to widzę.

W CEPiK-u próbowałeś odnaleźć tą przyczepę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej marne szanse. To było zbyt  dawno temu i w CEPiK-u napewno jej nie ma.

Była ona wtedy czasowo wyrejestrowana ( na czas naprawy). Wtedy zdawało się na ten czas dowód rejestracyjny do wydziału komunikacji.

Została tylko tablica rejestracyjna. 

W czasie tej naprawy wydział komunikacji zmienił siedzibę i zgubiono sporo dokumentów w tym wszystko od tej przyczepy. 

 Ewentualnie może gdzieś na ramie jednak coś jest nabite, albo na strychu  w starej szafie leży jakiś papier z zakupu jak była nowa, ale to mało prawdopodobne. Tabliczki napewno nie ma. 

Teraz szkoda chyba kombinować i zawracać sobie głowę. 

Nie jest to zabytek, czy pojazd warty fortunę, żeby przywracać go na siłe do ruch drogowego. Będzie dalej jeździć wyłącznie po polach i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Machefi napisał:

To było zbyt  dawno temu i w CEPiK-u napewno jej nie ma.

Tu możesz się zdziwić, bo kiedyś wykonałem OBT w Ursusie C-330 z lat '70, który od 1986 r nie miał robionego OBT i było on w Cepiku, podobnie jak motocykl WSK z 1962 r, który nie wiadomo jak dawno przestał być użytkowany a teraz został zarejestrowany jako zabytek ale w Cepiku był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

będzie w cepie ze statusem wyrejestrowany

lub z dopiskiem "archiwalny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2021 o 17:32, Nikita_Bennet napisał:

będzie w cepie ze statusem wyrejestrowany, a przynajmniej powinna być ;)

Problem będzie, jak dokumenty zniknęły przed wprowadzeniem CEPiK-u.

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 18:47, danielg539 napisał:

podobnie jak motocykl WSK z 1962 r

Mojej WSK nie ma , mimo że mam od niej DR i nie jest wyrejestrowana. Wszystko zależy od "ambicji" WK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie pytaniem jeśli jest fizycznie pojazd ze starym DR z lat 80, ostatnie OBT to rok 1989, posiada tablicę rejestracją i nie ma go w CEPIK, to?? Robię OBT, czy wysyłam gościa do WK po czerwone tablice rejestracyjne i WK go rejestruje czasowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lisw napisał:

Robię OBT, czy wysyłam gościa do WK po czerwone tablice rejestracyjne i WK go rejestruje czasowo?

Robisz OBT w trybie awaryjnym i wysyłasz do CEP formularz niezgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego to zależy ale np my mieliśmy kilka takich przypadków i za każdym razem WK rozwiązywał sprawę - wysyłaliśmy klienta do WK celem wyjaśnienia co się stało że zarejestrowany pojazd nie jest w cepie. Zazwyczaj się okazywało że dane papierowe nie zostały wprowadzone na cyfrowe i dlatego nie wyszukiwało pojazdu. WK robił wpis w cep i klient ponownie się u nas zjawiał z już wpisanym pojazdem w cep. Nie robiliśmy żadnych zgłoszeń do cep typu niezgodności. Słusznie lub nie unikamy robienia badań pojazdów "zarejestrowanych" których w cepie nie ma (nie mylić z pierwszą sprowadzonego). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 12.06.2021 o 13:33, michal_k napisał:

czy na stację

Jak zgłosisz to tak. Tylko nie wiem od czego zależy prędkość załatwienia sprawy , jeden mi taki wisi od marca , a  późniejsze już poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.