Skocz do zawartości

Specjalny z adnotacją VAT-1 w Dowodzie Rejestracyjnym

cezary

Rekomendowane odpowiedzi

cezary

VW Transporter 

DMC 2800

Rodzaj - specjalny

Przeznaczenie - pogrzebowy

Liczba miejsc 3 - jeden rząd siedzeń, za nią przegroda, w przestrzeni bagażowej zabudowana kajuta dla nieboszczyka

Sprowadzony z Niemiec w 2017 jako osobowy

Pierwsza rej. za granicą w 2011

Z powodu tego że to specjalny posiadający wpis VAT-1 odmówiłem wykonania obt na pskp. ( na innej pskp badanie wykonano z wynikiem P, sprawdziłem.)

Uzasadniona odmowa ? 

:confused:

Odnośnik do odpowiedzi
leski66

Karawany mają tzw. " Vat " z automatu :

- Dz.U. 2014 poz. 407

§ 2. Za pojazdy samochodowe inne niż określone wart.86a ust.9 ustawy uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika uznaje się pojazdy samochodowe będące pojazdami specjalnymi o

przeznaczeniu:

1)pogrzebowy,

2)bankowóz – wyłącznie typu A i B

– jeżeli mają jeden rząd siedzeń albo ich dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 3 tony

8 minut temu, cezary napisał:

Uzasadniona odmowa ?

w/g mnie TAK ze względu na niewłaściwą adnotacje w DR i tym bardziej chodzi o Vat , że na PSKP Kolega pracuje. :silent:

:smile:

• Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
danielg539
34 minuty temu, leski66 napisał:

Karawany mają tzw. " Vat " z automatu

Dokładnie tak  nawet gdy maja więcej niż jeden rząd siedzeń.

Odnośnik do odpowiedzi
aboz

A można było wpisać 0.2.e i mieć parę złotych w kasie więcej. Skoro ten pojazd nie powinien mieć takiego wpisu, to tym bardziej nie jest problemem wykonanie BT na PSKP

Odnośnik do odpowiedzi
cezary
8 minut temu, aboz napisał:

A można było wpisać 0.2.e.......... nie jest problemem wykonanie BT na PSKP

No właśnie widziałem problem w tym, że pskp nie wykonuje badań vatowskich i formalnie diagnosta nie bardzo może się wypowiedzieć w kwestii takiego badania, ale jak widzę zdania są podzielone. Natomiast mam zasadę, mam wątpliwości, których w danym momencie nie jestem w stanie rozwikłać, omijam temat, zasięgam opinii, żeby na przyszłość wiedzieć więcej i lepiej. :wink:

• Polub 1
Odnośnik do odpowiedzi
Krzysztof plus
10 minut temu, cezary napisał:

problem w tym, że pskp nie wykonuje badań vatowskich

Ja pogrzebowego z  wpisem Vat1 nie odsyłam bym na okręgówkę. Taki wpis to prawdopodobnie z rozpędu jakaś nadgorliwość W.K. Tak przy okazji, są podstawowe stacje gdzie w "dodatkowym" wykonują VAT1 i też to przechodzi. Taka natura tego wpisu. Szkoda że w zmianach kodeksu nie umożliwią wykonywania VAT1 na podstawowych.

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock

Ja jestem bardzo skromny i na podstawowej nie wkraczam w kompetencje okręgowej. To podobnie jakbym wnikał w warunki dla BUSA-100. Sorry, nie dotykam, nie moja broszka. Nawet jakby się pojawiła dziwnym trafem ciężarówka z dwoma rzędami i vatem, to też na luz przerzuciłbym wajchę. Nie widzę, nie patrzę. 🙈

Odnośnik do odpowiedzi