Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu ciężarowego bez numeru VIN


KarolinaSD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Posiadam samochód ciężarowy z wojska, kupiony około 20 lat temu przez inną osobę, na fakturę. Niedawno odkupiłam ten samochód, umowa sporządzona i dostałam fakturę, którą dostał pierwszy właściciel. Na fakturze jest tylko wojskowy numer ewidencyjny. Nie znajdują się tam numery ramy, vin czy inne potwierdzające zgodność auta. Kontaktowałam się z Agencją Mienia Wojskowego, która 20 lat temu wystawiała fakturę o potwierdzenie zgodności dokumentu, w odpowiedzi dostałam, że nie są w stanie sprawdzić i prawdopodobnie nie mają już tych dokumentów. Moje pytanie, to czy w takim stanie mogę zarejestrować auto? Co wydział komunikacji będzie wymagał? Czy tylko na podstawie faktury i numeru ewidencyjnego zarejestruje? Auto sprawne w 100%. I jak udać się do diagnosty (wyczytałam w internecie, że to diagnosta nadaje nowe numery). Czy ściągać jakiegoś eksperta, żeby nadał numery? Szczerze mówiąc, nie znam się na tym za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie przed rejestracją pojazdu trzeba będzie mu nadać i nabić numer nadwozia i wykonać tabliczkę znamionową zastępczą. Stosowną decyzję na wykonanie cech identyfikacyjnych musi wydać starosta lub prezydent miasta (w zależności gdzie mieszkasz), dopiero po wydaniu decyzji na jej podstawie wyznaczona SKP nabije numer i wykona tabliczkę zastępczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to samochód? W niektórych Made in CCCP malowany był na ramie.

Można nadać zastępczą cechę identyfikacyjną, ale najpierw trzeba wiedzieć, że fabryczne znakowanie wyparowało: diagnosta - badanie, rzeczoznawca - opinia, WK - decyzja... no cała procedura.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kumam, to ten samochód po odkupieniu z armii nie nosił nigdy cywilnych tablic, tak?

A jak to jest z warunkami technicznymi dla takiego pojazdu, bo wiadomo, że w służbie mógł nie spełniać niektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, michal_k napisał:

Czy fizycznie na samochodzie jest numer?

Na ramię jest jakiś numer, ale zgadza się tylko pierwsza część z numerem ewidencyjnym, druga część jest inna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany, rzeźbiony, wybijany, w którym miejscu? Może tak jakieś foto? Bo tak, to zgaduj-zgadula w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, danielg539 napisał:

Niewątpliwie przed rejestracją pojazdu trzeba będzie mu nadać i nabić numer nadwozia i wykonać tabliczkę znamionową zastępczą. Stosowną decyzję na wykonanie cech identyfikacyjnych musi wydać starosta lub prezydent miasta (w zależności gdzie mieszkasz), dopiero po wydaniu decyzji na jej podstawie wyznaczona SKP nabije numer i wykona tabliczkę zastępczą. 

A czy takie pismo pobiore z wydziału komunikacji, czy sama muszę napisać? I to mam przekazać do starosty? 

24 minuty temu, Paprock napisał:

Jaki to samochód? W niektórych Made in CCCP malowany był na ramie.

Można nadać zastępczą cechę identyfikacyjną, ale najpierw trzeba wiedzieć, że fabryczne znakowanie wyparowało: diagnosta - badanie, rzeczoznawca - opinia, WK - decyzja... no cała procedura.

 

 

 

 

jest to STAR 660 M2

13 minut temu, danielg539 napisał:

Dlatego kluczowe pytanie to:

 

STAR 660 M2

21 minut temu, Paprock napisał:

Jak dobrze kumam, to ten samochód po odkupieniu z armii nie nosił nigdy cywilnych tablic, tak?

A jak to jest z warunkami technicznymi dla takiego pojazdu, bo wiadomo, że w służbie mógł nie spełniać niektórych

Pierwszy właściciel po zakupie nie robił z nim nic, nie zarejestrował, stał tylko i niszczał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie, czy oprócz faktury są jakieś dokumenty potwierdzające rejestrację tego STARA w MONIE? No, wojskowy dowód rejestracyjny, numery rejestracyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, KarolinaSD napisał:

Na ramię jest jakiś numer, ale zgadza się tylko pierwsza część z numerem ewidencyjnym, druga część jest inna.

Wrzuć zdjęcie numeru na ramie i tabliczki znamionowej oraz skan faktury (dane osobowe możesz zamazać).

Koledzy tutaj już proponują nabicie numeru, a chyba nie z tym jest problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Paprock napisał:

Zasadnicze pytanie, czy oprócz faktury są jakieś dokumenty potwierdzające rejestrację tego STARA w MONIE? No, wojskowy dowód rejestracyjny, numery rejestracyjne?

Jest tylko faktura i numery rejestracyjne które były napisane farbą na bocznych drzwiach auta. 

Tak wygląda faktura

IMG_20210521_114532~2.jpg

IMG_20210131_202853.jpg

Takie coś znajduje się na ramie samochodu. 

IMG_20210408_193014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Numer podwozia z tabliczki zgodny z tym na ramie wybitym, tak?

To teraz tylko kolega Michał zapoda info, czy na podstawie tejże faktury da radę STARA zarejestrować w 'cywilu'.

Zaznaczam, że jako cechę identyfikującą pojazd, jako numer podwozia vel ramy brałbym pod uwagę tylko te znaki: 5416648.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był zarejestrowany w wojsku, a teraz po 21 latach w będzie w "cywilu" to jakie warunki techniczne dal niego obowiązują?

 

Edit.
Albo inaczej. Jaką datę 1 rejestracji wpisze w takim przypadki WK?

Edytowane przez radekd2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiążemy fakturę, na której widnieje data pierwszej rejestracji, to WK wpiszę ją właśnie.

Dla mnie wszystko się zgadza jeżeli chodzi o numery na tabliczce i ramie. Problemem pozostają kwestie formalne jak dowód, jak sprecyzowany dokument sprzedaży, bo na chwile obecną licho wie jakiego samochodu dotyczy konkretnie. Że STARA, to wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirek_handlarz napisał:

Nr ramy też jest na FVAT wygląda wszystko ok.

Na fakturze jest inny numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"52" mnie zmyliło :) 

a czy ten numer "S-8130" nie figuruje gdzieś na pojeździe?

Wygląda na to, że opinia rzeczoznawcy tutaj by się przydała - można by się w niej daną z tabliczki pod pozycją "model" spróbować podeprzeć, tożsama z informacją na fakturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirek_handlarz napisał:

"52" mnie zmyliło :) 

a czy ten numer "S-8130" nie figuruje gdzieś na pojeździe?

Nie rzucił mi się w oczy nigdzie

Taką odpowiedź dostałam od Agencji Mienia Wojskowego.

Screenshot_20210521_123218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinią łatwiej by było wnioskować w urzędzie, bo tak może paść argument, że FVAT nie koniecznie jest od tego konkretnie Stara.

Ktoś ewidentnie dał ciała przy wystawianiu FVAT, tym bardziej, że pole numerowe jest bardzo ładne na jak na "dziś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko byłoby OK, gdyby na fakturze numer podwozia/ramy był podany. A tak, to trudno stwierdzić, że ten rachunek do tego auta należy. Potwierdzenie z agencji, jak na stepie zaznaczono, raczej niemożliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

Wszystko byłoby OK, gdyby na fakturze numer podwozia/ramy był podany. A tak, to trudno stwierdzić, że ten rachunek do tego auta należy. Potwierdzenie z agencji, jak na stepie zaznaczono, raczej niemożliwe. 

To w tej sytuacji zostaje tylko wniosek o wydanie tymczasowego numeru i tabliczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.