Skocz do zawartości

Skuter z Francji


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo iż we Francji skutery podlegają rejestracji ale nie badaniom technicznym - moje pytanie - roczny skuter - w ZDR termin nie wyznaczany - kto określa datę NTB - we Francji  bezterminowo

Starostwo - dopełniając do 3 czy diagnosta PBT i 2 lata nie patrząc na datę pierwszej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 minut temu, danielg539 napisał:

Ja jestem za tą opcją

Ja też - ale starostwo twierdzi iż jeśli z ZDR nie wynika DNBT - to badanie na 2 lata a jeszcze lepiej dopełnić do 3 - Ta druga nie wchodzi w opcję bo to nie moja działka 

Czy traktować "bezterminowość" jako termin wyznaczony czy nie 

Edytowane przez IVVO
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech starostwo wpisze termin do naszego dowodu ;)
 

Sorki - nie moje wrotki bo tylko czytuję te forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IVVO napisał:

Czy traktować "bezterminowość" jako termin wyznaczony czy nie 

To nie jest termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT przed pierwszą rejestracją nie podlega

2) zarejestrowany pojazd:
a) na którego typ wydano świadectwo homologacji typu WE pojazdu – w okresie od dnia pierwszej rejestracji za granicą do dnia terminu okresowego badania technicznego, ustalonego na podstawie ust. 5, lub
b) w którego dowodzie rejestracyjnym lub innym dokumencie wydanym przez właściwy organ państwa członkowskiego przedstawionym do rejestracji, zawarta jest informacja o wykonanym badaniu technicznym i jego terminie ważności

Jeśli ma homo w DR to z punktu a) urząd może mu dać na 3 lata.

Edytowane przez michal_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli przedstawiono go do badania okresowego, to stacja wyznacza na dwa lata. Jest motorower na badaniu u IVVANA, bo dla mnie spraw jasna. Przedstawiony do badania przed trzema laty od daty pierwszej rejestracji? No przedstawiony. 

No i tak to wynika z ustawy: 

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.

Czy go przedstawiono dwa miesiące po rejestracji,  czy po półtora roku od tej daty, no to sorry, ale na 24 miesiące kolejne badanie wyznaczamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, michal_k napisał:

OBT przed pierwszą rejestracją nie podlega

Michale - próbuję to wytłumaczyć Starostwu - ale "groch w ścianę" - W ZDR jest homo

Panowie - wszystkie te argumenty podnoszę - ale............

18 minut temu, Paprock napisał:

Jest motorower na badaniu

Bo go starostwo pogoniło na pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, IVVO napisał:

Bo go starostwo pogoniło na pierwsze

No to wykonaj OBT, wyznacz termin 2 lata i po sprawie. I tak będzie miał taniej niż ustalenie danych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michal_k napisał:

I tak będzie miał taniej niż ustalenie danych

To jest najłatwiejsze - ale z jakich przyczyn klient ma nie dostać ustawowych do 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiada się pytaniem na pytanie, lecz złamie tę zasadę: a z jakich powodów miałby dostać "ustawowe trzy lata"?

Przecież samochodom sprowadzony zza granicy też się nie dopełnia do trzech. Te całe dopełnianie, to raczej do pięciu jak już, i to dla naszych klientów spóźnialskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

a z jakich powodów miałby dostać "ustawowe trzy lata"

Jest zarejestrowany na terenie UE - ma w ZDR wpisaną homologacje - jest rocznym pojazdem - we Francji zarejestrowany bezterminowo - nie wystarczy😀

Kategoria L1e

Jeśli we Francji był bezterminowo to powinniśmy honorować to i w/g naszych przepisów powinien z urzędu dostać do 3 i ewentualnie być skierowany na ustalenie danych 

W naszym interwale badań mieści się przy tej bezterminowości 

Nie wiem czy tylko ja komplikuję tą sprawę czy po prostu reszcie nie chce się "kopać" z WK i robią tak jak chce WK - nie chodzi tu o kesz tylko o zasady

Może mam rację lub nie - ale chcę to wyjaśnić do końca

Tak na marginesie - Pani sprzątającej SKP pól roku temu w podobnym przypadku /Francja/ wykonałem ustalenie danych dla skuterka  /miała TR/ i WK przyjął 3-letni okres NTB

3 godziny temu, danielg539 napisał:

To nie jest termin.

U nas do 2009 był "ustalony" i honorowany - Francuzi też mieli czas na to ale to jakaś inna Unia chyba - próbują to wprowadzić od 2009 ale ważniejsza jest walka z alkoholikami za kierownicą - jak na razie to L1e i L2e - bezterminowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To na ile i dlaczego wyznaczyć termin, gdyby ten ‚Francuzik’ pojawił się w dwudziestym piątym miesiącu od daty pierwszej rejestracji?

I dla jasności, mówię o OKRESOWYM BADANIU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się pojawi, czy w 25...28....30 itp. miesiącu od daty 1 rejestracji, to jak sprawny techniczne :

- trza stempel na 2 LATA w DR przyłożyć ( bo 3,2,2...2 ), żeby grała muzyczka - " co nie " :smile:

Edytowane przez leski66
literówka
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dla mnie bez różnicy, czy on pojawił się po trzech, czy dwudziestu trzech miesiącach od daty pierwszej rejestracji, to i tak kolejny termin przysługuje mu na dwa lata. Trudno. Peszek, że go tak zarejestrowali. To, że Francja nie wyznacza terminu badania nie oznacza jeszcze polskiego naciągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paprock napisał:

To, że Francja nie wyznacza terminu badania nie oznacza jeszcze polskiego naciągania.

Tak ; - życiowa ta " rymowanka ". Dzięki za :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

To na ile i dlaczego wyznaczyć termin,

Jak zrobić drugie to nie problem - problem jest z uznaniem badania przez WK - bez różnicy ile czasu został temu skuterkowi 12 / 24 czy jeden miesiąc

I tu oczekuję dyskusji

Za i przeciw mile widziane

Najlepiej tak jak zapodał to Michał wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak poddano go okresowemu badaniu to na dwa lata i szanowne WK basta!

Tu nie ma jak w przypadku samochodów, że przed trzema laty ale nie później niż pięć lat.

Bo ja nie kumam, kto nie kuma. Ty nie kumasz, czy WK nie kuma? Kurna chałupa.😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paprock napisał:

No ale jak poddano go okresowemu badaniu

Nikt jeszcze nie wykonywał badania - jak na razie ma próbne ze skierowaniem na SKP - tylko za bardzo nie wiadomo na jakie badanie - pierwsze czy ustalenie danych - WK ma zagwozdkę - dopełnić do 3 czy pierwsze na 2-lata - klient nie odpuści tych pierwszych 3 z urzędu więc WK jest w małej kropce 

Chcieli to zwalić na mnie ale odmówiłem

Więc drążę temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, IVVO napisał:

problem jest z uznaniem badania przez WK

No to mu zrób okresowe, skasuj 50, wyznacz termin za 2 lata i masz problem z głowy. Nie wiem czemu się tak upierasz przy tym ustaleniu danych "w imię zasad", zwłaszcza, że nie jest to specjalnie korzystne dla klienta, nawet gdyby to był prawie nowy pojazd.

2 minuty temu, IVVO napisał:

jak na razie ma próbne ze skierowaniem na SKP

Skierować można tylko na DBT.

2 minuty temu, IVVO napisał:

Chcieli to zwalić na mnie ale odmówiłem

Ale czego odmówiłeś, a czego chciał klient?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży bardziej po stronie klienta - w/g niego WK ma wyznaczyć termin do 3lat od pierwszej - dawno bym zrobił to na dwa ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, IVVO napisał:

Problem leży bardziej po stronie klienta

No to nie jest to Twój problem. I z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chcę się wcinać między klienta i WK - tym bardziej iż już złożył do WK skargę - dlaczego dostał próbne a nie docelowe i ewentualne skierowanie na dodatkowe - jest upierdliwy tym bardziej iż był w WK w terminie i go pogonili za jakąś pierdołę a jak teraz wrócił to chcą jemu dołożyć karę za przekroczenie terminu rejestracji - więc będzie ostro - dlatego NWW przygotowuję się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IVVO napisał:

dlaczego dostał próbne

właśnie , przecież na okresowe prze 1 rej nie są wymagane TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.