Skocz do zawartości

Urząd Skarbowy


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby z powodu kończącej się pięciolatki US tak prężnie działa?

Dostałem takie jak poniżej dwa wezwania do wyjaśnień. Jedno dotyczy Audi A8, drugie BMW. Jeden przykład wklejam jako ciekawostkę. :wink:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Obydwa osobowe  M1 z takim wpisem w ZDR. Co do pkt 6 wpisałem jednym zdaniem - musi spełniać warunki techniczne zgodnie z Dz. U. i sprawdzone w sposób określony w Dz. U. :wink:

A co budzi niepokój US nie mnie oceniać. :silent:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz na przesłuchanie, to potem opowiesz ze szczególikami. 👍

Po mojemu robiły za ciężarówki w domowej firmie. Robiły jak robiły, ale coś tam pewnie odliczali dzięki tym samochodzikom. :silent:

No takie durnowate wnioski ścielą mi się po łepetynie. :meditate:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paprock napisał:

do Izraela nie uciekaj!

Jak już to do Kanady chętnie bo tam ryby są i biorą. :giggle:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ćwiczył to z 2 lata temu - odpisał iż wykonał badanie zgodnie ze sztuką diagnostyczną a za przebudowę odpowiada G45.20Z na które zostały wystawione odpowiednie zaświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz kto zlecił badanie, kto zapłacił, czy pojazd nosił ślady uszkodzeń ? To uważaj :P

Przynajmniej się dowiesz czy byłeś tego dnia w pracy, ja bym nie pamiętał ...

 

Masz pisać wszystkie warunki jakie ma spełniać pojazd by przejść pozytywnie BT ? :hihi:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirek_handlarz napisał:

powypadkowe

Nie, nie było takiego zlecenia. :wink:

16 minut temu, lato8 napisał:

trzeba mieć dobrą pamięć aby coś napisać i nie skłamać.

Nic nie trzeba kłamać, robi się solidnie, to i z opisem nie ma kłopotu. 

:wink:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobne pismo z US. Gość zaniżył akcyę i nie chciał dopłacić. Pismo przyszło, odpisałem, a potem cisza. Przez przypadek po czasie się dowiedziałem, że gość hurtowo zaniżał akcyzę. Jeden samochód akurat trafił do mnie na SKP. Wyglądało to tak, że gość robił opinie, że samochód uszkodzony, a kilka dni później samochód sprawny na BT. Bez szans na naprawę w tak krótkim czasie. Gość ponoć dostał ponoć niezły domiar, a nas nawet nie wzywali.

Edytowane przez Jasiu24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie to wezwanie i przypuszczam iż osoba do której należały pojazdu wrzuciła je w koszty Firmy i w czasie kontroli skarbowej to wyszło i teraz szukają jelenia na zasadzie - my faktury nie chcieliśmy - wystawił ją diagnosta - a w ogóle to diagnosta wpisał NR rejestracyjny przez pomyłkę bo to dotyczyło innego pojazdu 

Nie tak dawno właściciel jednej z firm przyszedł i zażądał aby z faktur usunąć nr rejestracyjne - bo bez nr to on "utopi" w kosztach     

Ogólnie - takie pisma nie dotyczą naszej pracy jako diagnosty lecz prowadzenia w systemie spraw finansowych  

Prawidłowego wystawiania faktur, paragonów itd

Znalazłem z 2016 z UC Wrocław dotyczące przebudowy 

Skan_20210525_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w piśmie jest napisane, że sprawę prowadzi referat podatku akcyzowego, więc nie sądzę by sprawa dotyczyła faktur stacyjnych. Gość zapłacił akcyzę jak za uszkodzony, a najpewniej samochód był cały lub uszkodzony w stopniu znikomym, diagnosta ma im potwierdzić że pojazd uszkodzony nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cezary napisał:

bo tam ryby są i biorą

Mądrość ludowa głosi, że w Polsce tylko ryba nie bierze, zatem kanada jest OK😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, leski66 napisał:

Czy na 6 pkt. tego " Wezwania " - trza opisać w formie rozprawki ?, czy można jednym zdaniem ? :silent:

:smile:

No co ty? trzeba im odpisać  " po urzędowemu" -paragrafiki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.