Skocz do zawartości

Okresowe bez dokumentów?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u was podchodi WK do klientów którym skradziono DR.

Wrócił klient 9 mieś po okresowym wydałem duplikat badania a pajac jeździł na nim aż skończyło się okresowe. Teraz by wyrobić duplikat musi mieć ważne bad. okresowe (przyn. 30dni). Czy można zrobić takie okresowe bez skierowania? (brak karty pojazdu i innych dokumentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dz. U. z 2003r. nr 227, poz. 2250 z późn. zm.)§ 4. Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1) zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, dotyczących danych identyfikacyjnych i technicznych pojazdu, a także prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych; dla pojazdów niezarejestrowanych dopuszcza się ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin;

 

 

(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.)

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.

 

 

Art. 132. 2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6.

 

 

Z przytoczonych przepisów wynika jednoznacznie, że jedynymi dokumentami z którymi porównuje się stan faktyczny są: DOWÓD REJESTRACYJNY, POZWOLENIE CZASOWE, POKWITOWANIE ZA ZATRZYMANY DOWÓD REJESTRACYJNY.

 

Żaden inny dokument nie stanowi podstawy do wykonania badania okresowego.

 

Dotyczy to zarówno badania okresowego jak i dodatkowego w skład którego wchodzi okresowe.

 

Podejmując się wykonanie badania na podstawie karty pojazdu diagnosta robi to na własną odpowiedzialność i bez podstawy prawnej. Karta nie uprawnia do jazdy tylko jest dokumentem tworzącym historię pojazdu i nie jest wydana w celu okazywania na drodze czy na badaniu. To samo dotyczy umowy kupna sprzedaży bądź faktury. Tak więc w przypadku karty pojazdu i zaświadczenia o zarejestrowaniu pojazdu wydane przez organ rejestrujący z datą ważności do 30 dni (okres obowiązkowy zgłaszania zmian) zalecam kontakt z osobą nadzorującą stacje kontroli pojazdów i to ta osoba może zadecydować o zastosowaniu wyjątku.

 

W przytoczonym przypadku właściciel ma obowiązek udać się do organu rejestracyjnego po pozwolenie czasowe na dojazd do stacji kontroli pojazdów. Trzeba było myśleć wcześniej zanim skończyło się badanie w zaświadczeniu a tak właściciel pojazdu sam sobie jest winien. W przypadku zagubienia dowodu wystarczy odpis z badania a skoro termin się skończył to pozowolenie czasowe na dojazd na badanie. Ale to już nie jest zmartwienie diagnosty. Zmartwienie diagnosty następuje wtedy gdy wykonane zostanie badanie bez wspomnianych dokumentów wtedy kto ma miękie serce ten musi mieć twardą ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuacje.Klientowi zatrzymałem dowód-został wysłany do W.K(w terminie ustawowym).Na poprawke przyjechał po 20 dniach.

Przekroczył ter.14 dni-robimy okresowe-ale klient jest bez dokumentów(nie ma skierowania,dowodu,zaś policji itp) to ja go mam wysłac do W.K po skierowanie

-po co?-zrobiłem okresowe ,na zaś.w uwagach napisałem że D.R został wysłany do W.K w dniu .... .usterki usunieto.-i klient jedzie z zaświadczeniem po odbiór dowodu -czy w takim postępowaniu jest coś nie tak?

 

Po co mamy sobie utrudniać życie i tak nam daje w kość

 

Sytuacja 2-Krowca robi bad.w Gańsku -negat-zatrzym,D.R-jest z Poznania-przyczyna zatrzymania została usunięta,-ma tylko zaświadczenie stacji z gdańska-to wysyłam go do W.K po skierowanie -czy robie B.T na podstawie zaświadczenia z odpowiednimi uwagami?

 

"Z przytoczonych przepisów wynika jednoznacznie, że jedynymi dokumentami z którymi porównuje się stan faktyczny są: DOWÓD REJESTRACYJNY, POZWOLENIE CZASOWE, POKWITOWANIE ZA ZATRZYMANY DOWÓD REJESTRACYJNY."

Czy zaswiadczenie S.K.P-Jest dokumentem? jeżeli pokwit.policji takim jest ?

czy z zaświadczeniem S.K.P nie można porównać stanu faktycznego?-a z "kwitkiem "policji (niejednokrotnie z błędami)-można. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się zarządzenie pewnego Starostwa.Diagności dostali wytyczne ,że jak klient zjawi się na przegląd po terminie mają odsyłać go do tegoż starostwa po dowód i tablice tymczasowe i skierowanie na badania.

Tak też można podejść do klienta. ;)

Te wytyczne obecnie nie obowiązują :cry:

Co do poprzedniego postu -chyba nie chodzi o serce czo o D...... ,ale bez sensu jest wysyłać klienta do W.K jeżeli robił u mnie badanie 20dni wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam kontakt z osobą nadzorującą stacje kontroli pojazdów i to ta osoba może zadecydować o zastosowaniu wyjątku.

Kontak był usłyszałe( od pani z okienka) pan mu zrobi bad ale ja skierowania nie wydam. (czyli całą odpowiedzialność mam wziąć na siebie że zrobiłem okresowe bez dokumentów)

Nie zrobiłem i bardzo mnie to wkurza że zawsze jestem ten najgorszy bo przestrzegam przepisów :evil:

P.S. Dzięki Boguś za odpowiedź przyjajmniej miałem czym podeprzeć się przy szefie bo klient oczywiście poleciał na skargę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym WK nie ma problemu, ale kiedyś zrobiłem badanie okresowe klientowi, który nie miał dowodu rejestracyjnego, bo zgubił i pochodził nie z mojego terenu WK, po tym fakcie chciano mi zabrać uprawnienia i zarzucono mi nieprzestrzeganie przepisów.

Od tego czasu klient u mnie musi mieć jakiś dokument ( jeden z których wymienił Pan Bogusław)

Nigdy natomiast nie miałem problemu z robieniem badań powypadkowych gdy klient miał tylko potwierdzoną przez WK kserokopię dowodu rejestracyjnego - czy to jest dokument?

A jak to jest u was. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książka pojazdu zawiera dane właściciela pojazdu , dane techniczne pojazdu , numery nadwozia i inne dane potrzebne do identyfikacji podczas badania bez dowodu rej.dlaczego nie może być przydatna tylko pozwolenie czasowe wydane przez ten sam Urząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młody diagnosta mialem podobny przypadek a mianowicie przyjechal klient na okresowe z autem kupionym w komisie,ktore mialo zrobione badanie pierwsze w innej stacji ale ponad rok temu,pojazd sprowadzony badanie pierwsze zrobione wszystkie mozliwe dokumenty sa tylko,ze waznosc badania skonczyla sie juz 2 miechy temu a auto ma jeszcze orginalne niemieckie tablice!!!Zadzwonilem do bardziej doswiadczonego kolegi z zapytaniem co z tym fantem zrobic a on stwierdzil,ze nalezy normalnie robic okresowe i wystawic zaswiadczonko bo on tak robi i jak narazie jest w porzadku a co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już dyskusja na ten temat.

Generalnie oboje jesteście w błędzie. Badanie okresowe wolno zrobić wam wyłącznie badając pojazd ZAREJESTROWANY w Polsce. Koniec i kropka.

 

Dokładnie tak. Miał 30 dni na zarejestrowanie a Art. 81 ust. 2 wyraźnie stanowi, że nie wolno Wykonać OKRESOWEGO W POJEŹDZIE NIEZAREJESTROWANYM.

 

książka pojazdu zawiera dane właściciela pojazdu , dane techniczne pojazdu , numery nadwozia i inne dane potrzebne do identyfikacji podczas badania bez dowodu rej.dlaczego nie może być przydatna tylko pozwolenie czasowe wydane przez ten sam Urząd ?

 

Bo przepisy, które przytoczyłem tak stanowią i nie ja je tworzyłem. Czasami są wyjątki i pojazd po otrzymaniu zgody osoby nadzorującej SKP zostanie zidentyfikowany w oparciu o kartę pojazdu czy zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu. Są to dokumenty nazwijmy drugiej kategorii jednak wiarygodne.

 

gdy klient miał tylko potwierdzoną przez WK kserokopię dowodu rejestracyjnego - czy to jest dokument?

 

Dokumentem jest oryginał a nie kserokopia za zgodność, która tak naprawdę wydawana jest dla ubezpieczyciela przy likwidacji szkody. Jeżeli nie była by starsza niż 30 dni to bym się zastanawiał ale za zgodą przedstawiciela starosty.

 

Wyjątków jak widzicie jest wiele, jednak zgodnie z przepisem są 3 uprawniające dokumenty do wykonania badania. A wyjątki to proponuję uzgadaniać z osobami nadzorującymi stację na Waszym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się zarządzenie pewnego Starostwa.Diagności dostali wytyczne ,że jak klient zjawi się na przegląd po terminie mają odsyłać go do tegoż starostwa po dowód i tablice tymczasowe i skierowanie na badania

 

To chyba chodzi o panią H. Ja osobiście też to słyszałem jak i to, że ta osoba stanowi swoje prawo, a przynajmniej wiele praw interpretuje na swój sposób.

 

Wyjątków jak widzicie jest wiele, jednak zgodnie z przepisem są 3 uprawniające dokumenty do wykonania badania

 

A ja mam pytanko. Czy jak zabiorę komuś dowód, to czy klient musi brać pozwolenie czasowe, czy może po usunięciu usterek przyjechać do mnie z moim zaświadczeniem (które w zasadzie jest też pokwitowaniem za dowód) i po pozytywnym badaniu pojechać po dowód do WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócił klient 9 mieś po okresowym wydałem duplikat badania a pajac jeździł na nim aż skończyło się okresowe. Teraz by wyrobić duplikat musi mieć ważne bad. okresowe (przyn. 30dni). Czy można zrobić takie okresowe bez skierowania? (brak karty pojazdu i innych dokumentów)

Z tego forum dowiedziałem się, od Pana Bogusława, że takiego badania nie można wykonać.

Pozwolę się z tym nie zgodzić , dlatego że zgodnie z art.66 ustawy sprawdzasz pojazd i jego cechy indentyfikacyjne zgodnie z homologacją pojazdu. Stan faktyczny zapisujesz w „Zaświadczeniu z badania technicznego pojazdu.”

Dla pojazdów zarejestrowanych w Polsce, badania i odczyt z „natury” przeprowadzić można bez wymaganych dokumentów.

(Dz. U. z 2003r. nr 227, poz. 2250 z późn. zm.)§ 4. Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1) zgodności faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Jeżeli taki dokument jest to na pewno sprawdzasz. Natomiast skierowanie przez organ rejestrowy nie jest dowodem rejestracyjnym ani też innym odpowiadającym mu dokumentem.

Z przytoczonych przepisów wynika jednoznacznie, że jedynymi dokumentami z którymi porównuje się stan faktyczny są: DOWÓD REJESTRACYJNY, POZWOLENIE CZASOWE, POKWITOWANIE ZA ZATRZYMANY DOWÓD REJESTRACYJNY.

DOWÓD REJESTRACYJNY ukradli – niema.

POKWITOWANIE ZA ZATRZYMANY DOWÓD REJESTRACYJNY – nikt nie wystawi bo nikt go nie zatrzymał.

W przytoczonym przypadku właściciel ma obowiązek udać się do organu rejestracyjnego po pozwolenie czasowe na dojazd do stacji kontroli pojazdów.

Pan Bogusław by był uprzejmy podać stosowną ustawę lub rozporządzenie? Byłby to nieznany mi dotąd przypadek , że organ rejestracyjny dopuszcza pojazdy do ruchu bez ważnych badań technicznych?

Żaden inny dokument nie stanowi podstawy do wykonania badania okresowego.

Dotyczy to zarówno badania okresowego jak i dodatkowego w skład którego wchodzi okresowe.

Z tego co wiem żaden urzędnik nie da pozwolenia czasowego bez ważnych badań technicznych. Gdyby diagnosta nie mógł przeprowadzić badania bez pozwolenia czasowego to powstałaby sytuacja patowa.

Z tego też wynika że zaświadczenie wydane przez diagnostę nie jest dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu, jeżeli niema na to przyzwolenia urzędnika?Czy z tego by wynikało że jak przyjedzie na skp, mając skierowanie przez policję a skończyło się też badanie okresowe to nie wolno żadnego badania wykonać ? To już jest poważny problem .

Tak więc w przypadku karty pojazdu i zaświadczenia o zarejestrowaniu pojazdu wydane przez organ rejestrujący z datą ważności do 30 dni (okres obowiązkowy zgłaszania zmian) zalecam kontakt z osobą nadzorującą stacje kontroli pojazdów i to ta osoba może zadecydować o zastosowaniu wyjątku.

Nie uwierzę aż nie poda Pan przepisów. prześlę je do zaprzyjaźnionych organów rejestrowych.

Panie Bogusławie, miękkie serce i twarda .... , po tych wyjaśnieniach pewnie nie będzie potrzebna diagnostom?

Generalnie oboje jesteście w błędzie. Badanie okresowe wolno zrobić wam wyłącznie badając pojazd ZAREJESTROWANY w Polsce.

Ja chyba dobrze zrozumiałem ,że do pojazdów tych zaliczają się takze pojazdy bez aktualnych badań okresowych ale zajeresrowanych w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby to nieznany mi dotąd przypadek , że organ rejestracyjny dopuszcza pojazdy do ruchu bez ważnych badań technicznych?

 

Wydaja dowód czasowy i tablice próbne (a mogą zostać i stałe) na dojazd do stacji kontroli pojazdów. Żadna ciekawostka, to jest po prostu normą. Poza tym w pozwoleniu czasowym jest rubryka cel wydania i tam się wpisuje "okr. bad. tech." i nie jest to dopuszczenie do ruchu, bo jak Cię policjant złapie z takim dowodem w Warszawie (a mieszkasz w Gorzowie) to nijakie będzie tłumaczenie, że do Warszawy przyjechałeś na przegląd, prawda?

 

zgodnie z homologacją pojazdu

 

??????? każde słowo z osobna rozumiem, ale całości za cholerę...

 

A ja mam pytanko. Czy jak zabiorę komuś dowód, to czy klient musi brać pozwolenie czasowe, czy może po usunięciu usterek przyjechać do mnie z moim zaświadczeniem (które w zasadzie jest też pokwitowaniem za dowód) i po pozytywnym badaniu pojechać po dowód do WK?

 

A ja tylko powtórzę swoje pytanie, bo nie daje mi ono spać po nocach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaja dowód czasowy i tablice próbne (a mogą zostać i stałe) na dojazd do stacji kontroli pojazdów. Żadna ciekawostka, to jest po prostu normą.

Prowadzenie po drodze publicznej pojazdu, który nie został dpopuszczony do ruchu , stanowi wykroczenie z art. 94pr.2 k.w.

WARUNKI DOPUSZCZENIA POJAZDU DO RUCHU określa art.71 ust.2 są to pojazdy odpowiadające warunkom określonym w art.66 niniejszej ustawy.

Czy na podstawie tych warynków pojazd może zostać dopuszczony do ruchu określa nie urzędnik lecz diagnosta.

Najlepiej polemizować na podstawie przepisów. Pozwolenie czasowe nie może być wydane bez ważnych badań technicznych pojazdu. A jeżeli jest inaczej to proszę przytoczyć odpowiednie przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie czasowe nie może być wydane bez ważnych badań technicznych pojazdu. A jeżeli jest inaczej to proszę przytoczyć odpowiednie przepisy.

 

Przepisu cytować nie będę, bo nawet nie chce mi się szukać, ale pozwolenie czasowe jest po to, aby klient mógł dojechać na przegląd na przykład.

Jest przecież dużo takich sytuacji, że klient ma wydane pozwolenie

-przed pierwszą rejestracją w kraju (rzadko, ale się zdarzały)

-przed pierwszą rejestracją pojazdu marki SAM (obowiązkowo)

-itp.

Całkowicie się zgadzam z Bogdanem pojazd zarejestrowany w kraju DR lub PC albo pokwitowanie policyjne. I wtedy dopiero przegląd.

 

A jeszcze taka ciekawostka klient dostał decyzję na nabicie numerów silnika przed pierwszą rejestracją, sam sobie wyszukał, że nie ma numeru, wszystko niby ok, ale nie dostał tablic rejestracyjnych i pozwolenia czasowego. Pojechał najpierw na jedną stację gdzie mu numer nabili dostał zaświadczenie, potem pojechał na drugą zrobił pierwszy przegląd potem dopiero zarejestrował.

Jestem ciekawy czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Pojazd nie był zarejestrowany, ale miał już decyzję. Pierwszy raz się z tym spotkałem, bo zawsze były wydawane tablice rejestracyjne i pozwolenie czasowe do takich spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo przepisy, które przytoczyłem tak stanowią i nie ja je tworzyłem. Czasami są wyjątki i pojazd po otrzymaniu zgody osoby nadzorującej SKP zostanie zidentyfikowany w oparciu o kartę pojazdu czy zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu. Są to dokumenty nazwijmy drugiej kategorii jednak wiarygodne.

 

Dokumentem jest oryginał a nie kserokopia za zgodność, która tak naprawdę wydawana jest dla ubezpieczyciela przy likwidacji szkody. Jeżeli nie była by starsza niż 30 dni to bym się zastanawiał ale za zgodą przedstawiciela starosty.

Spotkałem się, że WK zabrał pokwitowanie policyjne i wydał kserokopię jeszcze bez daty wydania - jest na to jakieś prawo. Lepiej byłoby wydać zaświadczenie że pojazd figuruje w ewidencji itp itd, czemu to nie jest stosowane tylko ksero.

 

Ponadto czy jest jakaś podstawa prawna, która pozwala przedstawicielowi WK odstąpić od Ustawy (tzn uznać inny dokumenty niż w ustawie np. kserokopia DR)?

Dlaczego WK tak chronicznie boją się i niechcą wystawiać skierowań na badania (tak jest u nas)?

Czemu jak klienta wyślę po PC to WK każe robić badanie bez pozwolenia czasowego(a jak się upieram to każą jechać na inną stację)?

A wszelkie zezwolenia na odstępstwo od wymagania od klienta dokumentów wymienionych w ustawie odbywa się w formie ustnej - potem mogą odwrócić kota ogonem i diagnosta będzie i tak w d... kopany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na podstawie tych warynków pojazd może zostać dopuszczony do ruchu określa nie urzędnik lecz diagnosta.

Najlepiej polemizować na podstawie przepisów. Pozwolenie czasowe nie może być wydane bez ważnych badań technicznych pojazdu. A jeżeli jest inaczej to proszę przytoczyć odpowiednie przepisy.

 

Jeżeli przeczytałbyś dokładnie i do końca Rozdział 2 PRD to doszedłbyś do Art. 74, w którym jest napisane:

"Art. 74. ust. 1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

ust. 2. Czasowej rejestracji dokonuje się:

1) z urzędu - po złożeniu wniosku o rejestrację pojazdu;

2) na wniosek właściciela pojazdu - w celu umożliwienia:

a) wywozu pojazdu za granicę,

b) przejazdu pojazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej,

c) przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego badania technicznego lub naprawy;

..."

Z powyższego jednoznacznie można odczytać, że urzędnik w WK może wydać POZWOLENIE CZASOWE, bez ważnego badania technicznego pojazdu, w celu przejazdu na SKP i dokonania jego badania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Czy jak zabiorę komuś dowód, to czy klient musi brać pozwolenie czasowe, czy może po usunięciu usterek przyjechać do mnie z moim zaświadczeniem (które w zasadzie jest też pokwitowaniem za dowód) i po pozytywnym badaniu pojechać po dowód do WK?

Więc: zabierasz DR umawiasz się z klientem, że dostarczysz go do WK np. jutro a nie dzisiaj i jak klient naprawi autko do jutra to mu oddasz DR (u nas tak postępuje policja) klient przyjeżdża oddajesz mu DR wbijasz pieczątke i koniec.

Ale gdy już DR jest w WK to klient przyjeżdża do ciebie z twoim kwitkiem - ty wystawiasz mu następny z pozytywem(poprawka). Klient leci do WK odbiera DR i wraca do ciebie po pieczęć.

Robisz badanie na podstawie dokumentu-DR (miałeś go za pierwszym razem - porównałeś,sprawdziłeś - jest ok)

To są moje teorie - jakby co paczek do więzienia przesyłać nie bede ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient przyjeżdża oddajesz mu DR wbijasz pieczątke i koniec.

Zdecydowana większość SKP tak robi - i to mniej lub bardziej za przyzwoleniem WK. Poznań miał swego czasu (nie wiem, jak to teraz wygląda) specjalne pieczątki wbijane na zaświadczenie, podpisem na którym to Klient zobowiązywał się do odebrania DR na SKP w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań miał swego czasu (nie wiem, jak to teraz wygląda) specjalne pieczątki wbijane na zaświadczenie, podpisem na którym to Klient zobowiązywał się do odebrania DR na SKP w ciągu kilku dni.

"Specjalnych pieczątek" już nie ma.

Zatrzymany D.R po trzech dniach wysyłamy do W.K ,jak klient w ciągu trzech dni przyjedzie z naprawionym -poprawka -pieczątka w D.R .Jak poźniej -zaświadczenie i klient jedzie po odbiór D.R do W.K, I jak już kiedyś wspomniałem W.K wbija mu pieczątkę i wpisuje termin następnego badania na podstawie naszego zaświadczenia z badania. Nie gania klienta z powrotem na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak już kiedyś wspomniałem W.K wbija mu pieczątkę i wpisuje termin następnego badania na podstawie naszego zaświadczenia z badania.

A nie jest tak, że WK może wbić TYLKO pierwszy raz pieczątke a później to diagności :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.