Skocz do zawartości

Passat B5 z Irlandii - brak masy w dokumentach = brak przeglądu


jzury

Rekomendowane odpowiedzi

Mam klienta, który ściągnął z Irlandi Vw Passata.
Kierownica po prawej, światła dostosowane już do PL przepisów.
Problem pojawił się na SKP przy pierwszym przeglądzie ponieważ w dokumentach nie ma wpisanej masy pojazdu.
Diagnosta powiedział że bez tego nie przejdzie przeglądu i musi być dokument od rzeczoznawcy.

Jak taki dokument powinien wyglądać?
Czy wyciąg z homologacji załatwi temat, który będzie dołączony do opinii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jzury napisał:

Problem pojawił się na SKP przy pierwszym przeglądzie ponieważ w dokumentach nie ma wpisanej masy pojazdu.

A to na tej SKP nie ma katalogów, dostępu do informacji technicznych pojazdów ? :nausea:

Moja rada zmienić SKP.

A tak na marginesie : to o jaką masę się rozchodzi ? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta miał prawo zechcieć opinii rzeczoznawcy i nikt mu tego nie zabroni. Gdyby był bardziej chętny do pomocy to mógłby skorzystać z katalogów i wagi pomocniczo. Mógłby ale nie musi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jzury napisał:

Jak taki dokument powinien wyglądać?

Ustalenie danych technicznych niezbędnych do rejestracji pojazdu :

- począwszy od rodzaju pojazdu poprzez masy, naciski, pojemność, moc, itp,itd. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leski66 napisał:

A to na tej SKP nie ma katalogów, dostępu do informacji technicznych pojazdów ? :nausea:

Moja rada zmienić SKP.

A tak na marginesie : to o jaką masę się rozchodzi ? :smile:

Masa własna pojazdu.

Z tego co mi wiadomo na skp mają autovin, gdzie są wszystkie dane nt. danego pojazdu.
tutaj diagnosta chyba wyszedł przed szereg... albo nie umie... albo nie chce zarejestrować pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jzury napisał:

Kierownica po prawej

A lusterko odpowiada warunkom?

 

16 minut temu, jzury napisał:

albo nie chce zarejestrować

Może popatrzył na tą furę i na odczepnego cię odesłał w diabły. Nie widzimy pojazdu więc ciężko stwierdzić może jednak coś jest nie tak. Światła z tyłu OK? (przeciwmgielne i cofania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jzury napisał:

diagnosta chyba wyszedł przed szereg... albo nie umie... albo nie chce zarejestrować pojazdu.

W cale nie wyszedł przed szereg. Bo diagnosta nie może i nie ma takich możliwości, by zarejestrować pojazdu.  B|

Chyba, że swój własny. SKP to nie Wydział Komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tobiasztj napisał:

A lusterko odpowiada warunkom?

 

Może popatrzył na tą furę i na odczepnego cię odesłał w diabły. Nie widzimy pojazdu więc ciężko stwierdzić może jednak coś jest nie tak. Światła z tyłu OK? (przeciwmgielne i cofania).

Światła i cała reszta przebiona,
jedyny problem to nieszczęsna masa, a właściwie jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że tu nie chodzi o dane tech. ani dostosowanie do warunków tech. , są po prostu diagności którzy unikają wykonania badania pojazdom z kierownicą po prawej i być może ten należy do takiej frakcji. Znalazł coś na czym mógł oprzeć odmowę wykonania badania i tak zrobił. Jego prawo. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podjeżdża pod stację taki ze sterem po prawej to od raz urobię się zły, przy...m się do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojteczek napisał:

taki ze sterem po prawej to od raz urobię się zły, przy...m się do wszystkiego

A w czym ten jest gorszy od tego ze sterem po lewej,że już nie trzeba się do wszystkiego przy....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wybieram ( czy " kiera " z tej, czy z tamtej ), tylko :

15 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

(...) się do wszystkiego przy....

A ogólnie ( ksywkę na rejonie mam " pedał w fartuchu " :nausea: ) :silent:

:smile:

  • Haha 2
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

A w czym ten jest gorszy

Tu nie idzie o pojazd tylko o mentalność użytkowników. Myślę że 1/2 tych pojazdów (podobnie Ameryka) jest nie do końca dostosowana do naszych warunków, i jeszcze przed rozpoczęciem badania uprzedzam klientów do czego mam uwagi (oczywiście jeżeli widzę przed stacją).  Jedna z odpowiedzi to że się przy..,  samochód przecież jest zarejestrowany w PL. Ja nie wiem jak było w tym konkretnym przypadku jednak coś mi nie pasuje że diagnosta odmówił badania z powodu braku G w ZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

A ogólnie ( ksywkę na rejonie mam " pedał w fartuchu " :nausea: ) :silent:

Proponuję - zrób wszystkich na szaro i nie ubieraj fartucha w pracy👍 🍺

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Łódź napisał:

A w czym ten jest gorszy od tego ze sterem po lewej,że już nie trzeba się do wszystkiego

Jak dla mnie to w tym że jazda tym czymś jest skrajnie u nas niebezpieczna , a jeszcze dodatkowe bonusy w postaci niesprawności na pewno nie pomagają. Zmusili nasz kraj do rejestracji tego złomu bo nie było komu upchnąć. To moje i tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Rafi90 napisał:

Zmusili nasz kraj do rejestracji tego złomu bo nie było komu upchnąć

Jakiegoś zalewu pojazdów z kierownicą po prawej nie było. Mi trafia się OBT w takim pojeździe średnio co 2-3 miesiące i najczęściej są to samochody ludzi pracujących na stałe w Anglii, którzy sprowadzili samochód aby było czym pojeździć w wakacje. Roczne przebiegi tych aut też są śmiesznie małe bo nie przekraczają kilku tys km.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ustalić masę własną na podstawie katalogu, auto vinu czy nawet tych śmiesznych wag przy amortyzatorach to tak samo można na oko coś wpisać i też będzie... Sam bardzo często odsyłam takie pojazdy do producenta żeby z homo wyciągnął masę własną (rzeczoznawcy mi nie trzeba) ale z katalogów to jest rzeźbienie... tysiące wariantów i wersji tak że ustalenie jej poprawnie graniczy z cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa ustalona na podstawie nacisków osi, będzie bliższa prawdy, niż ta z homologacji. Poza tym, mając typ, wariant, wersję, zważone osie i dostęp do danych homo, bez problemu można ustalić ten parametr w oparciu o dział II załącznika nr 2 do rozporządzenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Logen napisał:

 tych śmiesznych wag przy amortyzatorach to tak samo można na oko coś wpisać i też będzie...

No nie tak samo bo akurat ważenie nacisków osi i sumowanie jest zgodne z przepisami a w praktyce też dość dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O panie to nie takie łatwe. Nie wiem jaki macie sprzęt ale u mnie na CERTUSIE to te wagi takie cuda pokazują, że masakra... o ile cokolwiek pokazują bo po serwis się dzwoni 1-2 razy w miesiącu bo się coś zepsuje :P... Do tego w trakcie ważenia trzeba uzupełnić paliwo itd... do danych z homo wglądu nie mam a te katalogi "papierowe" czy te w Auto vinie to są pisane przez jakichś szamanów/czarowników a nie diagnostów... Rzadko ale czasami się zdarza, ze masy własnej nie ma, zazwyczaj w anglikach czy włochach  i takie pojazdy jada do producenta po masę własną... czasami coś jeszcze w dowodzie brakuje to przy okazji przywiozą ;). W pojazdach z homo produkowanych na Europe nie ma żadnego problemu żeby producent z homologacji jakieś dane wyciągnął ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.