Skocz do zawartości

Samochody ze Szewcji


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ja podchodzicie i wasze WK do pojazdów sprowadzonych ze Szwecji?

Chodzi mi o dokumenty Szwedzkie w których nie jest napisany w całości nr VIN (tylko 14 znaków bez pierwszych 3 znaków).

Czy w takiej sytuacji wysyłacie do rzeczoznawcy, czy w uwagach wpisujecie stosowne uwagi i nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępuję podobnie jak koledzy wypowiadajacy się powyżej. Z tym ,że nie nanoszę adnotacji typu "numery odczytano z natury".

 

Adminowi jak widze humor dopisuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dokumenty Szwedzkie w których nie jest napisany w całości nr VIN (tylko 14 znaków bez pierwszych 3 znaków).

Koledzy zamieście skan takich szwedzkich dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że z natury, ale nie miałem auta jeszcze ze Szwecji.

Ale chciałem podjąć temat DMC(pojazd cięzarowy), który wynika raz z tabliczki znamionowej a dwa z dokumentów np. brief. Przecież może być DMC obniżone w RFN ze względu na zmianę konstrukcji lub np. opon, miałe taki przypadek. Co wy na to? :(

Ponadto jeśli się niezgadza nr VIN z numerem zapisanym w dokumencie z zagranicy co robicie piszecie P czy N. Jeśli P to wydaje mi się, że auto takie można robić badanie bez żadnych dokumentów bo i po co one. A jeśli porównujemy dane np. nr VIN to i powinny nas interesować i masy, wymiary itp.

Ja nie robię badania pierwszego lub wynik N jeśli nr VIN nie zgadza się z nr nadwozia czy ramy, to samo dotyczy innych danych. Jak wy robicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dmc omawiamy w innym temacie :!: W różnych krajach są różne dokumenty, jak numer na dokumencie jest niekompletny (brakuje pierwszych znaków, broń Boże nie ostatnich !) to spisuję cały z natury i robię adnotację w uwagach , że odczytano z natury. Nie miałem jeszcze problemów (kilka takich było, jakiś ciągnik z holandi i jakiś motur bodajże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Miałem przyjemnosć oglądania paru autek ze Szwecji i powiem wam ,że wyglądają jak popowodziowe. Dlatego,że jest tam, duża wilgotność powietrza i wszystko szybciej koroduje niż u Nas. i mają tam fajny patent. automat świateł. u nich obowiązuje całoroczne używanie świateł. gdy uruchomimy silnik po 3-5 sekundach zaświecają sie samoczynnie światła mijania. gasną z momentem wyłączenia motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.