Skocz do zawartości

Przekreślony nr VIN i pod spodem napisany ten sam


Iothin

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaka adnotacja? Kto ma wystąpić o modyfikację rozporządzenia?

Co skrót adnotacji ma oznaczać [---CECHA---] - nabita w szopie, niefabryczna, nadana odrębnymi przepisami? Tak to miałoby wyglądać?

Przemyśl sprawę do końca i poganiaj, żeby po jakieś zaświadczenia nikt by nie musiał ganiać. Zarzuciłeś hasło to działaj! Bo jak nie Ty, to kto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja na koniec się wtrącę :

Dopilnuj by po usterce [ USZ ] dowód rejestracyjny był odblokowany - odblokowanie DR tylko i wyłącznie z pozycji WK.:smile:

Pomimo wyniku P będziesz na drodze miał problemy. :silent:

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie wychodzi kino. Dowód zatrzymany, ale nie odesłany, usterki brak ale przysolona jednak. :evil:

I jeszcze padło wcześniej, że diagnosta chciał dobrze. No zaiste! :evil:

Ciekawe co widać w CEPIE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paprock napisał:

Ciekawe co widać w CEPIE? 

opel.JPG.22f5a089b4477a5eb3dba0514054b41c.JPG

Jakim cudem u diagnosty DR  " został w szufladzie " 8/

Brak podstawy prawnej !  Prawdziwy " szeryf " ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, leski66 napisał:

Prawdziwy " szeryf "

i rzeczoznawca w jednym,

Cytat

Dowód został zabrany przez diagnostę rzeczoznawcę samochodowego..

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paprock napisał:

W sumie wychodzi kino. Dowód zatrzymany, ale nie odesłany, usterki brak ale przysolona jednak.

" Przywłaszczenie dokumentu " - to tak pokrótce... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś kiedyś żeby lekarz na lekarza nadawał... są upały, jest ciężko, nie ma klimatyzacji w biurze, szef tyran, okolica trudna zawodowo - nie oceniaj człowieka po gorszym dniu całego życia

Sprawdził VIN.... a ilu takich fajnych tego by nie zrobiło?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nesiasps napisał:

Słyszałeś kiedyś żeby lekarz na lekarza nadawał

Tak szczerze.... to akurat to środowisko mało mnie obchodzi.

Sprawa tyczy się zatrzymania DR - jak widać w CEPiK'u ( powiem głośno i dobitnie ) :

- bezprawnego !

Jak dla mnie to już nie jest przysłowiowy " babol "., żeby chociaż podał podstawę prawną takiego działania - czyli [ USZ ].

17 minut temu, nesiasps napisał:

Sprawdził VIN....

Czyli co.... mam bić brawo. :silent:

P.s można było odstąpić od badania technicznego, lub przynajmniej uzasadnić swoja decyzję postępowania w zaświadczeniu z BT. A tak przerost formy nad treścią.

Powiem, że... sam też mam za uszami - w tej czy innej sprawie - ale takie coś ! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nesiasps napisał:

są upały, jest ciężko, nie ma klimatyzacji w biurze, szef tyran, okolica trudna zawodowo - nie oceniaj człowieka po gorszym dniu całego życia

Co? Weź takie bzdety opowiedz w sądzie. Dla mnie typek idealnie wpisuje się w tło podstarzałego szeryfa, co to 'zakres' w 1978 roku ostatni raz czytał. Jak w ogóle czytał? I powiem jeszcze więcej, należy do zbioru tych, co to nielegalnie zatrzymują dowód. Za to przy amerykanach nie mrugnie okiem, nic nie przeszkadza. A poza tym, najpierw trzeba mieć izbę lekarską, zgrane środowisko, złożyć przysięgę by mówić o grupie zawodowej, o nadawaniu. A tu zbieranina kursantów z różnych zawodów, z tego połowa dorabia do  resortowej emerytury zajmując miejsce młodym, szczerym, kumatym i chętnym. Popatrz na drogę to zobaczysz dziada! Ciemne szyby, małe tablice, ryczące motocykle, pourywane roczniki z tabliczek, zaklepane dane techniczne... I co, może mi wmówisz, że na badaniu było w porządku? :lol:

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Paprock napisał:

dorabia do  resortowej emerytury zajmując miejsce młodym, szczerym, kumatym i chętnym

masz mnie.... jeśli komuś to miejsce zabieram to dlaczego jest tyle pracy w tym zawodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Dla mnie typek idealnie wpisuje się w tło podstarzałego szeryfa

Albo młodzieńca co robi badanie bez PP - daje N - a podstawę wpisuje - brak dokumentu potwierdzającego ważność TDT

Pojazd nie ma nic wspólnego z TDT i UDT

Zwykła Toyota w dieslu

11 minut temu, nesiasps napisał:

to dlaczego jest tyle pracy w tym zawodzie

Bo łatane jest to tak jak w przypadku pielęgniarek - jedna w 5 szpitalach dorabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że masz zły humor... a przecież był remis z La Roja:)) zauważam jednak plusy sortu tzw "resortowej emerytury" -  na tyle stabilna sytuację życiowa, że żaden "Pan" nie może wywierać presji w tej zacnej profesji, na tyle wolnego czasu, że jest czas na czytanie forum, śledzenie zmian prawnych, doszkolenie zawodowe we własnym zakresie i  jest szansa, że kiedyś tam coś mądrego się dowiem,  Nie szukam pracy po nocach, po godzinach - a to też ważne żeby być ze świeżym umysłem w tym fachu. No i przecież to nie moja wina, że to taki system jest.... ja tylko chcę w życiu żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, leski66 napisał:

Jakim cudem u diagnosty DR  " został w szufladzie " 

A dlaczego nie, ponoć niezwłocznie to TRZY DNI, a tu mamy badanie z dn. 19-06-2021 na dodatek była to sobota po której następuje niedziela i jak by się upierać to termin upływa 23-06-2021, a jakby olać że w trakcie jest dzień który należy święcić to i tak do jutra ma czas na dostarczenie DR do WK. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Dane identyfikacyjne pojazdu po porównaniu stanu faktycznego z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub odpowiadającym mu dokumencie niezwłocznie zamieszcza się w rejestrze.

No tu też pada "niezwłocznie". Niezwłocznie, czyli kiedy? Niezwłocznie niezwłocznie, czy niezwłocznie do trzech dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cezary napisał:

A dlaczego nie

No OK, bardziej chodziło mi, że jak widać w CEPiK'u to brak podstaw do takiego działania. :smile:

 

11 godzin temu, Paprock napisał:

Niezwłocznie, czyli kiedy?

o :

13 godzin temu, cezary napisał:

ponoć niezwłocznie to TRZY DNI

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niezwłocznie" nie oznacza "natychmiast" 
W obu wyrokach SN wskazał, że terminu "niezwłocznie" nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin "niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu, a także regulacje zawarte w art. 354 i art. 355 k.c. 

 

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/prawnicy-sady/co-oznacza-termin-niezwlocznie-stanowisko-sadu-najwyzszego,41447.html
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IVVO napisał:

"Niezwłocznie" nie oznacza "natychmiast" 

Dokładnie tak i w zależności od sytuacji to samo niezwłocznie raz może oznaczać po minucie a innym razem dnia następnego. Wszystko zależy od charakteru czynności, która ma odbyć się niezwłocznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

w zależności od sytuacji to samo niezwłocznie raz może oznaczać po minucie a innym razem dnia następnego.

Samo sedno :OK:. Ale jak widać z niektórych wpisów to niezwłocznie w przypadku zatrzymania DR powinno się odbywać poprzez teleportację, no bo jak inaczej? :nausea: :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2021 o 09:19, Iothin napisał:

Dam znać jak się rozwiąże

Opel.JPG.289d380cd80853e3e6aaed1479c7c8dc.JPG

Jak widać sprawa rozwiązana została, tylko że my nie wiemy jak, a zakładający temat coś " niby obiecał ".

Wiem, wiem... , że " obiecanki cacanki " :smile:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leski66 napisał:

Jak widać sprawa rozwiązana została

Dostał chłopina prezent na dzień ojca ...

bo dzisia,j to by go tylko diagnosta przytulił ... :icon_razz:

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mecher napisał:

(...)tylko diagnosta przytulił

No.... niestety, muszę żonie pokazać " kartkę z kalendarza ". :smile:

Może....,  tylko na tym się nie skończy.:silent:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.